Iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą“ – keturi kūriniai apie Šilutės miestą ir rajoną

2018-04-17, Marius Deksnys
Gedimino Kartano nuotr.
Gedimino Kartano nuotr.

44 vaizdo klipai apie Lietuvos regionus – moksleivių dovana šimtmetį švenčiančiai valstybei

Prie moksleiviams skirtos iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ nuo kovo pradžios prisijungė daugiau nei 40 mokyklų ir gimnazijų komandos, iš jų net keturios – iš Šilutės miesto bei rajono. Šilutės Vydūno moksleivių komandos šiam projektui sukūrė du 100 sekundžių trukmės filmukus apie Šilutę, vieną – apie Kintus, o Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos auklėtiniai savo vaizdo klipe pristatė Švėkšną. Iki balandžio 22 dienos dar galima internetu balsuoti už šiuos kūrinius renkant laimėtojus.

Iš viso Lietuvos moksleiviai sukūrė 44 vaizdo klipus apie 36 miestus ir miestelius. Pagal šiuos klipus bus sukurtas trumpametražis filmas „Jungiam Lietuvą“, o 25 moksleivių klasės, iki balandžio 22 d. sulaukusios daugiausia internautų balsų, apsilankys edukacinėse ekskursijose Vilniuje bei varžysis dėl kitų prizų.

„Prie iniciatyvos prisijungę moksleiviai sėkmingai trina ribas tarp skirtingų regionų, savo kūriniais rodydami, kad nėra dviejų ar trijų Lietuvų – Lietuva yra viena ir vieninga, o kiekvienas kraštas – savaip įdomus bei unikalus“, – sakė „Jungiam Lietuvą“ ambasadorius, žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapinas.

„Jungiam Lietuvą“ vaizdo filmukų konkursas sulaukė dalyvių iš visų 10 Lietuvos apskričių. Iš 44 moksleivių video darbų, sukurtų pagal temą „Mano kraštas – per 100 sekundžių“, tik 7 kūriniai yra dedikuoti penkiems Lietuvos didmiesčiams. Likusių 37 vaizdo klipų siužetų centre – ne tik šalies rajonų centrai, bet ir mažesni miesteliai – tokie kaip Agluonėnai, Alksniupiai, Butrimonys, Gelgaudiškis, Lygumai, Neveronys, Priekulė, Salamiestis, Siesikai, Tverai, Viešvilė, Žeimelis bei kiti.

„Plati dalyvių geografija rodo, kad ši iniciatyva padėjo sutelkti jaunąją kartą iš skirtingų šalies regionų – žmones, kurie netolimoje ateityje patys kurs Lietuvos ateitį“, – sakė projektą „Jungiam Lietuvą“ inicijavusios draudimo bendrovės BTA direktorius Tadeušas Podvorskis.

Iki balandžio 22 d. svetainėje www.jungiamlietuva.lt galima balsuoti už geriausius moksleivių kūrinius. Daugiausia balsų surinkusių 25 filmų autoriai laimės ekskursijas savo klasėms į Valdovų rūmus, 5 diskusijas mokyklose su žinomais visuomenės veikėjais A. Tapinu, G. Liaudansku-Svaru, B. Vanagu, 5 skrydžius BTA oro balionu, kitų vertingų prizų.

Iš moksleivių filmukų bus sukurtas trumpametražis filmas „Jungiam Lietuvą“, kuris į vientisą mozaiką sujungs skirtingus miestus, miestelius bei kaimus.


Straipsnio komentarai

kokko2018-04-17
Šaunuoliai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
prie ko2018-04-17
vanagas? Komentaras patinka Komentaras nepatinka