Šilutėje lankėsi Švietimo ir mokslo ministrė

2018-04-18, Silute.lt
Susitikimo akimirka.
Susitikimo akimirka.

Šilutės rajono savivaldybėje lankėsi Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Susitikime dalyvavo Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kiti Savivaldybės vadovai, švietimo įstaigų direktoriai, mokytojai, Administracijos specialistai.

Ministrė, prieš pateikdama informaciją apie numatomą švietimo reformą, iškėlė retorinį klausimą - kodėl jauni pedagogai neateina dirbti į mokyklas? „Priežastis yra ne vien atlygis, – sakė Švietimo ministrė. - Prisideda ir tai, kad mokytojų krūviai netolygūs, neformalus specialistų skirstymas pagal mokomus dalykus (vieno mokomas dalykas svarbesnis už kitą ir pan.), atlyginimo dydis priklausantis nuo žmogiškojo faktoriaus – kiek pamokų skiria mokyklos direktorius ir t. t.“

Atkreipiant dėmesį į anksčiau minėtas priežastis, Švietimo ir mokslo ministerija pradeda vykdyti švietimo reformą: bus mokytojo etatas, pagal kurį keisis ir mokytojų darbo apmokėjimas.

Kas pasikeis?

Atlyginimas bus skaičiuojamas už etatą, o ne už paskiras pamokas, atsiras pradedančiojo mokytojo etatas, etato dydis bus vienodas visų dalykų mokytojams, kiekvieno mokytojo atlyginimas bus skaičiuojamas individualiai.

Kokie numatomi rezultatai?

Šiuo metu pamokos sudaro apie 70 proc. laiko, o įvedus etatinį mokestį, pamokos galės sudaryti nuo 30 proc. darbo laiko. Tokiu atveju, daugiau valandų bus skiriama jauno mokytojo profesiniam tobulėjimui, labiausiai patyrusiems specialistams – kolegų mokymui, metodinei veiklai. Atlyginimas nebesvyruos dėl kiekvienos pamokos, o priklausys nuo bendro valandų skaičiaus, jis bus mokamas už visus atliktus darbus.

Pirmasis etatinis darbo apmokėjimo etapas prasidės nuo 2018 m. rugsėjo 1 d., kuriam bus skiriama 17,4 mln. eurų, II etapas numatomas 2019 m., papildomai bus skiriama 49 mln. eurų, o 2020 m. – 28,6 mln. eurų. Iš viso mokytojų atlyginimams papildomai bus skirta 95 mln. eurų. Po susitikimo Savivaldybėje, Švietimo ministrė lankėsi Šilutės Vydūno, I gimnazijose  bei Kintuose.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!