Kolekcija, kuri nedžiugintų A. Verygos

2018-04-19, Kalbino Kęstutis Jočys
Unikalios ekspozicijos savininkas V. Voznyj.
Unikalios ekspozicijos savininkas V. Voznyj.
Kolekcionierių šiais laikais nėra daug, bet jie kartais stebina renkamų eksponatų savitumu, netikėtumu. Pašto ženklais ar monetomis jau nebenustebinsi... Bet jus turėtų sudominti kolekcionierius iš Šilutės Viačeslavas Voznyj, kuris turi surinkęs virš 80 originalių formų stipriųjų gėrimų butelių.

- Prisistatykite mūsų skaitytojams.

- Esu kilęs iš Klaipėdos, kurioje pragyvenau 30 metų, o Šilutėje gyvenu 14 metų. Mokiausi Klaipėdos jūreivystės mokykloje ir nuo 18 metų vaikštau į jūrą, taigi, paskaičiavus susidarytų 25 metai. Pagrindinis mano darbas - virėjas (kokas), bet tenka dirbti ir kituose baruose. Iš pradžių darbavausi Lietuvos laivininkystės prekybiniuose laivuose, o pastaruoju metu plaukioju žvejybiniame laive su Belgijos vėliava. Man patinka gaminti valgį ir grįžus namo. Tai dar vienas mano hobis. Štai ir dabar šeimai pietums verdu sriubą iš aštuonkojo.

- Užsiminėte, kad greitai vėl turėsite išvykti.

- Antradienį išskrendu iš Palangos aerouosto. Mes mėnesį dirbame, o paskui turime 10 parų laisvadienių.

- Tai kas paskatino pradėti kolekcionuoti neįprastų formų stipriųjų gėrimų butelius (su turiniu)?

- Prieš kokius šešerius metus žmona padovanojo aukštakulnį moterišką batelį. Po to buvo antras eksponatas, paskui trečias... O po kokio penkiolikto apėmė azartas. Pirkdavau ir pats, paskui jau įvairiomis progomis gaudavau dovanų iš draugų. Daug jų yra nupirkusi žmona. Parsivežu ir iš užsienio. Neseniai  Airijoje pirkau arkliuko formos brendžio butelį, Danijoje – kaukolę.

- Koks eksponatas yra brangiausias pagal kainą ir asmeniškai jums?

- 180 eurų, o  man labai brangus šeimos gimtadienio proga padovanotas automato formos butelis su gražiais palinkėjimais būtent man.

- Nė vieno tokio paties pavyzdžio kolekcijoje nėra?

- Ne. Žinoma, pasitaiko, kad kažkas padovanoja tokį, koks pas mane jau yra. Aišku, kad turinio į kriauklę neišpilame, o pastatome ant stalo. O nežiūrint eksponatų skaičiaus, aš juos visus žinau. Ir jei nors vienas dingtų, aš iškart pastebėčiau. Kai daug metų renki, tai ir įsidėmi.

- Kolekcionieriai tarpusavyje bendrauja, dalinasi informacija, net keičiasi eksponatais. Ar jūs turite kokių ryšių ar informacijos apie tokiu pomėgiu užsiimančius asmenis?

- Nežinau, išskyrus mano pusbrolį, gyvenantį Anglijoje, kuris irgi ėmė rinkti ir šiuo metu turi apie 15 eksponatų, o tarp jų yra vienas (drambliukas), kurio aš neturiu. Dar vieną esu matęs nuotraukoje, tai dabar ieškau galimybių, kaip juos įsigyti.

- Pas jus yra tokių pavyzdžių, kokių nesu matęs jokioje parduotuvėje?

- Dažniausiai juos renkuosi „Vynotekoje‘ ir dar vienoje parduotuvėje Klaipėdoje, nors ir ten esančius nestandartinius butelius aš savo kolekcijoje jau turiu.

- Pasakysiu atvirai, jūsų kolecija padarė įspūdį. Net sunku įsivaizduoti, kaip iš tokių raitytų, didelių butelių būtų galima paragauti jo turinio?

- Nedidelį remontą bute atlikęs meistras manęs paprašė, kad telefonu jį nufotografuočiau su vienu eksponatu, kad paskui draugams galėtų pasigirti, kokį brangų gėrimą jis neva ragavęs.

- Tai savo pomėgio bent jau kol kas atsisakyti neketinate?

- Tikrai ne. Planuojame pirkti namą, tai vieną kambarį būtinai paskirsime šiai ekspozicijai išdėlioti į specialias lentynas. O juk aš renku ir smulkesnius daiktus, pavyzdžiui monetas, Tas kambarys būtų skirtas svečiams, kuriems turėtų būti jauku ir gera.

- Ačiū už pokalbį


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?