Lietuvių sunkiaatlečių pasiekimas – septinti Europoje

2018-04-23

Europos sunkiosios atletikos čempionate Rumunijos sostinėje Bukarešte Lietuvos rinktinė (vyr. treneris Bronislavas Vyšniauskas) aplenkė net 22 šalis ir užėmė garbingą septintąją vietą. To dar nėra buvę. Rinktinės garbę gynė 6 sunkiaatlečiai, tarp kurių buvo ir Klaipėdoje besitreniruojantis šilutiškis Tomas Li Čin Chai. Mūsų komandos lyderis, klaipėdietis Žygimantas Stanulis iškovojo vicečempiono titulą ir pelnė 3 medalius.

Čempionatas startavo kovo 26 -ąją, finišavo – balandžio 1 dieną. Įskaitos taškus uždirbo 29 komandos. I vietą užėmė gruzinai, aplenkę rumunus ir lenkus. Rusai nedalyvavo dėl dopingo skandalo. Lietuvos rinktinė pirmą kartą senojo kontinento varžybose šoktelėjo į VII vietą. Iki tol dažniausiai lietuvaičiai tenkindavosi XV-XVI vietomis.

Pajėgiausieji mūsų šalies sunkiaatlečiai treniruojasi Klaipėdoje. Kasdien būna  dvi terniruotės. Štangos kilnojimas – sunkus darbas. Reikia tvirtos valios, nes sunkiaatlečiai kovoja ir su savimi, ir su svoriais. Būtina laimėti abi kovas: įveikti nuovargį, iškelti vis sunkesnę ir sunkesnę štangą. Platūs pečiai - ne viskas. Be dvasios jėgos, be ryžto toli nenukeliausi. Nors į štangą jau kimba moterys, bet tai galiūnų giminės sporto šaka. Paklauskite bet kurio garsesnio Šilutės buvusio ar esamo sunkiaatlečio – Liudo Čičirkos, Donato Anuškevičiaus, tėvo ir sūnaus Laimio ir Tomo Li Čin Chai, Luko Kordušo – jie pasakys, kiek atidavė ir atiduoda pastangų, kad, akimirkai įaugę kojomis į grindis, iškeltu virš galvos ir išlaikytu slegiantį svorį.

Rasti 100 eurų žadėjo lietuviui sėkmę

Rumunijoje lietuvaičių lyderiu buvo 25-erių Žygimantas Stanulis (svorio kategorija 94 kg). Žygimantas – tris kartus Europos vicečempionas, Europos jaunimo iki 23 metų čempionas, universiados prizininkas.  Taigi, tituluotas, žinomas, vertinamas. Lietuvos rinktinė Bukarešte gyveno sostinės pakraštyje, viešbutyje netoli aerouosto. Varžybų dieną Ž. Stanulis, eidamas tuščiu viešbučio koridoriumi, rado 100 eurų. Sportininkas pagalvojo, kad tai geras ženklas. Atspėjo. Sėkmė vėl buvo pakinkyta. Tarp savo svorio kategorijos varžovų Žygimantas išrovė sunkiausią štangą – 172 kg. Daugiau net už čempionu tapusį rumuną Nicolą Onicą – 171 kg. Stūmimo veiksmu Ž. Stanulis iškėlė 202 kg, N. Onica – 210 kg. Lietuvio dvikovės suma – 374 kg, rumuno – 381 kg. Ž. Stanulis pelnė aukso medalį už rovimo veiksmą ir du sidabro medalius už stūmimo veiksmą ir dvikovės rezultatą.           

Prisiėjo numesti papildomus kilogramus

Sunkiaatlečiai kartais keičia gretimas svorio kategorijas. Ž. Stanulio bendraamžis, šilutiškis Tomas Li Čin Chai ne taip seniai varžėsi su konkurentais, kurie sveria iki 105 kg. Tikroji Tomo svorio kategorija – iki 94 kg. Jis buvo perėjęs į sunkesnę svorio kategoriją dėl komandos interesų. O varžyboms Bukarešte ruošėsi jau  įprastoje svorio kategorijoje. Kad ją atitiktų, prisiėjo paplušėti metant asmeninį svorį. Perviršis buvo  6 kg. Kilogramų „tirpdymo” procesas atima jėgų. Tai atsiliepė Tomo rezultatams čempionate: užėmė IX vietą. Rovimo veiksmu įveikė 148 kg, stūmimo veiksmu – 175 kg. Dvikovės suma – 323 kg. Iki geriausio asmeninio rezultato pritrūko 9 kg. Pastarasis rezultatas būtų kilstelėjęs Tomą į VIII vietą. Buvo kaip nebuvo, bet taškų rinktinei atnešė. Kitų lietuvaičių rezultatai: Irmantas Kačinskas (iki 85 kg) – 326 kg (150+176), IX vieta, Arnas Šidiškis (105 kg) – 356 kg (166+190), VI v., Sergėjus Lichovoj (105 kg) – 354 kg (166+188), VII v., Deividas Jucius (+105 kg) – 340 kg (150+190), XIII v. Septinti likę lietuviai aplenkė Čekijos, Vokietijos, Austrijos, Anglijos, Slovakijos, Italijos, Norvegijos, Suomijos, Serbijos, Kroatijos, Izraelio, Latvijos bei kitas komandas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?