Aukščiausios kvalifikacijos dendreologai vertino Šilutės medžių būklę

2018-04-22, silaineskrastas.lt
Ekspertizės duomenis komisija išsivežė į Kauną, kur kruopščiai parengs oficialias tyrimo išvadas.
Ekspertizės duomenis komisija išsivežė į Kauną, kur kruopščiai parengs oficialias tyrimo išvadas.

Pilietinio judėjimo „S.O.S. Šilutės medžiai“ narių kvietimu medžius tikrino aukščiausią kvalifikaciją Lietuvoje turintys dendrologijos mokslininkai, Lietuvos dendrologų draugijos nariai: prof. Stasys Juknevičius, Aleksandro Stulginskio docentė, dr. Lina Straigytė, dendrologas Artūras Poškus ir dendrologė, kraštovaizdžio specialistė Rita Goliakovienė.

Komisija dirbo labai kruopščiai, ilgai, tad patikrino tik pusę centrinės gatvės medžių (einančių nuo Savivaldybės iki Verdainės). Kita pusė bus tikrinama ateinančią savaitę, nes ši mokslininkų grupė – labai užimti žmonės, sutikę atlikti ekspertizę be atlygio, vedami vien pilietinės pareigos. Tačiau vien jau  preliminariais duomenimis – jų išvados kardinaliai skiriasi nuo Savivaldybės samdytų „ekspertų“: dauguma mūsų valdžios X (sutartinis ženklas – kirsti) pažymėtų medžių komisija įvardijo kaip nekertamus, neretai – kuo sveikiausius. Pvz., būta net keletas šokiruojančių nesutapimų: valdžia kaip kertamus pažymėjo net kuo sveikiausius galingus ąžuolus, kaštonus, uosius. Ekspertizės duomenis komisija išsivežė į Kauną, kur kruopščiai parengs oficialias tyrimo išvadas. Jas paskelbsime iš karto, kai tik gausime.

Preliminariais duomenimis, dendrologų draugija jau pati ketina kreiptis į LR Aplinkos ministeriją bei Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą dėl Šilutės savivaldybės parengto kraštovaizdžio tvarkymo projekto akivaizdžiai nekvalifikuoto parengimo.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

nu2018-04-22
Grioviu kasti tokius savivaldos darbuotojus o ne sprendimus prijiminėti matai netrugdykit jiem dirbti darbo nes mes nežinom kuris geras o kuris blogas tai vadinasi kirsim visus iš eilės. Balandžiai taip elgiasi kur tupi ten šika o musu "ekspertas ponas" Rimkus su visa kompanija nori tik niokoti savo miesta o nepuoselėti ir gražinti jį . Turėkim vilties kad ši komisija išspes medžiu išlikimo klausima nes ir neekspertui matosi kad tie medžiai sveiki ir žaliuoti ir puošti miesta galintys. Komentaras patinka Komentaras nepatinka