Lankytinos vietos Londone

2018-04-20

Atrodo, kad Londonas yra pasiekiamas ranka. Šiuo metu nuskristi pigiai ir labai greitai galima į bet kurią pasaulio šalį, tad Anglija yra viena iš tų artimų šalių, kuri nereikalauja laiko ruošiantis, nereikia daug valandų skirti peržiūrint bilietus. Paprasčiausiai susimeskite daiktus ir keliaukite.

Lankytinos vietos Londone labai įvairios. Nors dažniausiai turistai mina kelius tose pačiose vietose, tačiau Londonas ir yra tuo nuostabus, jog jis žavingas savo lankytinais objektais, tačiau jis žavingas ir dar nepramintais keleliais, kurie geriausiai atskleidžia Londono dvasią.

Kviečiame naudotis mūsų straipsnių ir aplankyti pačias įžymiausias Londono vietas, kurios geriausiai perteikia šio nuostabaus miesto dvasią.

Big Benas

Didysis Benas – vienas labiausiai lankomų objektų Londone, tad sakoma, kad jeigu atvykote čia ir neaplankėte šio bokšto – reiškia, kad nebuvote ir Londone. Jis buvo pastatytas XIX amžiaus viduryje ir nors jau skaičiuoja ne vieną dešimtmetį, visgi, yra puikiai išsilaikęs. Jo viršuje – laikrodis, kuris yra pats didžiausias visame pasaulyje.

Tower tiltas

Dar viena įžymybė, kuri geriausiai reprezentuoja Londoną. Tai ne tik puikiai visiems europiečiams žinomas tiltas, tačiau jo išvaizda atpažįstama visame pasaulyje. Pastatytas XIX amžiaus pabaigoje. Kartais galima išgirsti, kad jis yra gana netvirtas, tačiau nors gandai nekelia reputacijos, visgi, tai vienas dažniausiai aplankomų tiltų visame pasaulyje.

Švento Pauliaus katedra

Pastatas viliojantis nuostabia architektūra, kuri atskleidžia savo žavesį tik pamačius ją realiai. Pastatytas dar XVII amžiuje. Išskirtinė ne tik savo gražia išvaizda, tačiau tuo pačiu ir tuo, kad yra viena seniausių katedrų visoje Europoje.

Londono akis

Dar viena vizitinė kortelė, kuri padeda atpažinti Londoną. Tiesa, jeigu bijote aukščio – tokiu atveju įdomu ja pasigrožėti ir iš apačios. Apžvalgos ratas vieną reisą suka net 30 minučių, tad per šį laiko tarpą tikrai spėsite pasigrožėti sostine.

Londono tvirtovė

Londonas, kaip ir visa Europa, istorijos eigoje ne kartą turėjo įrodyti savo tvirtumą, tad tvirtovės funkcija – gynybinė. Pastatyta dar XI amžiuje. Tiesa, šiuo metu tvirtovė yra paversta muziejumi, tad tai vieta, kuri Jums leis iš arčiau susipažinti su Londono istorija. Aplink tvirtovę – nuostabus sodas, kur bus galima smagiai papiknikauti.

Parlamento rūmai

Bene visose sostinėse valdžios institucijos sulaukia daug dėmesio, tad ir Londone Parlamento rūmai lankomi gana dažnai. Ir štai garsusis Big Benas yra visiškai greta šių rūmų, tad vienu aplankymu pamatysite net du žymius objektus. Patys Parlamento rūmai išties yra labai didingas statinys. Nebūtina patekti į vidų, kad pavyktų pamatyti jo išskirtinumą.

Bekingemo rūmai

Jeigu esate karališkosios giminės mylėtojas, tokiu atveju aplankyti šiuos rūmus yra būtina. Oficialiai tai karališkosios šeimos gyvenamieji namai. Verta palaukti, kai greta įėjimo keisis sargybiniai. Jie atlieka tam tikrą karinį ritualą, kurį visada stebi ne tik smalsios turistų akys, tačiau ir vietiniai. Greta rūmų yra didelė aikštė, kurioje galima smagiai praleisti popietę.

Pikadili aikštė

Jeigu ieškote judesio ir norite apsipirkti – tokiu atveju būtinai turite apsilankyti šioje aikštėje. Būtent čia verda gyvenimas, kadangi prekybininkai siūlo pirkti jų gaminius, menininkai žiūrėti jų pasirodymus. Aikštėje nuolatos aktyviai migruojama iš vienos vietos į kitą, tad jeigu norite pajusti tikrą Londono dvasią – būtina praleiskite čia kuo daugiau laiko.

Madam Tiuso muziejus

Dar vienas labai mėgstamas ir labai turistų lankomas objektas – vaškinių figūrų muziejus. Jame rasite ne tik mokslininkų bei garsių istorinių asmenybių skulptūras pagamintas iš vaško, tačiau taip pat ir sporto legendų, įžymybių, pasaulyje puikiai žinomų muzikantų kopijas.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?