Vieni nebereikalingus gyvūnus išmeta pro duris, kiti juos priglaudžia

2018-04-20, Kalbino Kęstutis Jočys
Akcijos metu susitiko gyvūnų globėjos: VšĮ Šilutės beglobiai įkūrėja Rimutė Vismantienė (viduryje), Juknaičių seniūno pavaduotoja Natalija Domarkienė ir savanorė Birutė Juraškienė.
Akcijos metu susitiko gyvūnų globėjos: VšĮ Šilutės beglobiai įkūrėja Rimutė Vismantienė (viduryje), Juknaičių seniūno pavaduotoja Natalija Domarkienė ir savanorė Birutė Juraškienė.
„Gera pradžia – pusė darbo, nors iš tiesų, visos pradžios neapsakomai sunkios. Moters, visai neseniai baigusios tvarkyti įstaigos dokumentus darbas neprasidėjo tik dabar: gyvūnus ji globoja jau labai, labai ilgai... Turbūt todėl nieko nuostabaus, kad organizacinis darbas prasideda ne nuo nulio, o su gausiu glėbiu kačių, keletu šunyčių“, – taip internetiniame tinklalapyje rašoma apie VšĮ Šilutės beglobiai įkūrėją Rimutę Vismantienę, kuri su bendramintėmis ir talkininkėmis praėjusį šeštadienį Šilutės turguje surengė akciją.

- Gerb. Rimute, papasakokite plačiau apie šį renginį.

- Akciją pavadinome „Padėk Šilutės beglobiams kačiukams ir šuniukams“, kurie yra išmesti mūsų žmonių, neprižiūrėti, nebemylimi ir kuriuos mes globojame. Šiandien atsivežėm 6 globotinius, kurie yra paskiepyti. Prieglaudoje šiuo metu jų yra 11. Akcijos metu vieną šunelį Rudziuką, kuris buvo rastas Gardamo apylinkėse, priglaudė nauji šeimininkai.

- Kaip jūs šiuos beglobius surandatė?

- Viską atliekame patys. Žmonės skambina arba parašo į feisbuką, arba ateina. Tada važiuojame į vietą, žiūrime, aiškinamės, kokios pagalbos reikia – gal gydymo, gal maisto. Turim ir aukų dėžutę, juk savo lėšų faktiškai neturim.
- Bet ar to užtenka?

- Todėl ir įkūrėme viešąją įstaigą, kurioje globosime tik Šilutės beglobius gyvūnėlius. Nors turim laikinas patalpas jų laikymui, bet eisiu per statybines organizacijas, kad paremtų medžiagomis. Noriu, kad jos būtų šiltos ir patogios. Išsiimsiu iš veterinarijos tarnybos reikiamus leidimus, kad su jais galėčiau kreiptis į Savivaldybę, kuri žadėjo paremti finansiškai gyvūnų kastracijai. Bet ir po jos ąš gyvūnų į gatvę nepaleisiu, kol nesurasiu naujų šeimininkų. Kaip matėte, akcijos metu prašėme žmonių užpildyti anketas, kad jie du procentus savo pajamų paskirtų beglobių gyvūnų išlaikymui. Šiandien tokių buvo dešimt.

- Kodėl jūs tai darote?

- Todėl, kad myliu gyvūnus. Man šiai dienai yra toks iššūkis: „Geriau padėti gyvūnui negu žmogui, nes žmonės yra žiaurūs tiek vieni kitiems, tiek gyvūnams. Tik pastarieji negali apsiginti, todėl aš jiems ir padedu.“

 


Straipsnio komentarai

Jjomajo2020-05-16
Kas tą bobą suvsldys,dėl pinigo jau nebėra ribų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
adiv2018-04-27
Šaunuolės ,kad daugiau tokių būtų ir beglobių mažiau būtų.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vika2018-04-21
Teisingai sakote! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
javinė2018-04-20
rimute yra turgaus aferiste nr 1 Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?