Pedagogė V. Gečienė: „Taip jau esu įpratusi gyventi“

2018-04-21, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Kiek meilės, kantrybės reikia, kiek tenka išlieti kūrybinių galių, kad pradžiugintume ir nustebintume aplinkinius savo rankomis sukurtais darbais. Tai sugeba padaryti  Stoniškių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Vida Gečienė.  Ji  savo nagingomis ir jautriomis rankomis kuria stebuklus, kurie sušildo  daugelio širdis.

Įteikė dovaną Lietuvai

Net 37-erius metus dirbanti pedagogo darbą moteris yra Lietuvos etnokultūros ugdytojų sąjungos narė ir Pagėgių skyriaus pirmininkė, gieda bažnyčios chore, dainuoja ansamblyje „Kamana“, yra Žemaitijos skyriaus tautodailininkų sąjungos narė. Užima ji ir Pagėgių savivaldybės tarybos narės pareigas. Mokėsi ir šišioniškių kalbos.

V. Gečienė  kukliai apie save kalbėjo ir savo darbų nesureikšmino. „Netrukus ketinu išeiti į pensiją, todėl norėjau kažką padovanoti mokyklai. Dėl to Vasario 16-osios proga ir išnėriau Tautiškos giesmės žodžius. Buvo malonu daryti tą darbą. Trukau apie tris savaites. Ne vienas vis paklausia, iš kur pas mane tiek kantrybės, kaip man šitaip pavyksta.  Bet man rankdarbiai – malonus užsiėmimas.  Vasario 16-ąją mokykloje atidarėme muziejų. Jame eksponuojami  bendruomenės žmonių sunešti daiktai.  Čia dabar ir mano darbas“, -  džiaugėsi pašnekovė.

Ne vienas mokyklos bendruomenės narys pagyrė ir padėkojo už išnertus Tautiškos giesmės žodžius, tikino, kad tai tikrai puiki idėja – nuostabi dovana Lietuvai.  Mokytoja  nunėrė ir Vyčio ženklą.  Tai  padarė Lietuvos Šimtmečio proga. Moteris neslėpė, kad jai Lietuva reiškia labai daug, nes čia jos šaknys. „Man čia gera gyventi. Čia prabėgo mano vaikystė, jaunystė.  Čia užaugo mano vaikai.  Čia gyvena dabar ir mano anūkai“, - tęsė V. Gečienė.

Artimieji palaiko

Auksarankės  artimieji  aprūpinti ne tik šiltomis vilnonėms kojinėmis, bet ir gražiausiais jos rankų darbo drabužiais.  Tad nė vienas nesuka galvos, kaip gražiai ir originaliai pasipuošti, kadangi žino, kad mama, močiutė tikrai pasistengs, jog visi atrodytų išskirtiniai. Politikės vyras – tolerantiškas ir puikiai suprantantis, kad jo žmoną daro laiminga jos veiklos. Todėl nepriekaištauja, kad šios dažnai namuose ir nebūna. „Su antrąja puse darbais pasidaliname. Šeima nukenčia, nes dažnai tenka išvažiuoti. Bet taip jau esu įpratusi gyventi“, - atviravo V. Gečienė.

Ji savo patirtį stengiasi perduoti ir mokiniams, ir visiems norintiems: mokykloje organizuoja etnokultūros užsiėmimus, pavyzdžiui, jos mokiniams darbas su šiaudais jau nebėra svetimas. Edukacines pamokas veda ir bendruomenėms, kurios mielai pedagogę kviečia ne tik Pagėgių savivaldybėje esančias organizacijas. Dar prieš Velykas herojė mokė kiaušinių marginimo meno.

„Tai, ką darau, man teikia tik malonumą. Be to jau ir gyventi negaliu. Pasiimu vašelį į rankas ir vaistų nereikia, nes nėrimas ramina“, - baigė pokalbį Pagėgių savivaldybės gyventoja.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?