Skaitytojai: „Nei meras, nei seniūnas, nei kiti klerkai po savo langais tokio „turto“ nenorėtų“

2018-04-26, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Gyventojai nenori, kad  konteineriai būtų įkasti šalia namų. L. Jagintavičienės nuotrauka.
Gyventojai nenori, kad konteineriai būtų įkasti šalia namų. L. Jagintavičienės nuotrauka.

Į „Šilokarčemos“ redakciją kreipėsi sunerimę Pagrynių kaimo, Aušros gatvėje esančio 20 namo  gyventojai.  „Mums po langais nori įrengti požeminius atliekų konteinerius. Valdžiai nė motais, kad prie jų  gyvensime mes. Už ką mums valdžia ketina atsiųsti buldozerį, kuris sunaikins mūsų aplinką? “, - vienas per kitą kalbėjo pagryniškiai.

Vienintelė žalia zona

„Jau kitą savaitę ketinama šalia daugiabučio „įsodinti“ didžiulius požeminius konteinerius. Niekaip nesuprantame, kodėl su mumis niekas to nederino, kodėl niekas mūsų neklausė, ar mums tai nesukels nepatogumų? Jei jie čia bus  įkasti, aišku, kad ateityje atliekos gulės ne tik konteineriuose, bet ir šalia jų, nes visada būna, kad netelpa. Puikus to pavyzdys yra Liepų gatvėje. Kreipėmės į seniūno pavaduotoją Algirdą Ivanauską. Atvažiavo ir žadėjo šiek tiek patraukti toliau. Suprantame, šalia valstybinė žemė ir gali daryti, ką tik nori. Bet šį kartą nori išdarkyti žaliąją zoną, kurioje stovi vaikų smėlio dėžė, suoliukai, gėlės, džiaunami rūbai. Čia ateina senoliai pasidžiaugti saule, nes jie vos kruta. Jei erdvės neliks, jie iš  namų nebeišeis. Gyvename 16 šeimų. Kodėl mums po langais nori įkasti konteinerius. Jie milžiniško dydžio. Vietos juk yra, bet mums aiškina, jog projektas jau padarytas. Prašėme ne kartą, kad sutvarkytų kiemą, nes jis baisus. Ir šį kartą, kai jie vaikščiojo po tą vietą, galvojome, kad būtent dėl kiemo atvyko ir jį apžiūrinėja, o paskui paaiškėja, kad nori čia mus pradėti nuodyti atliekų smarve. Negalėsime nė langų atsiverti“, - vienas per kitą kalbėjo gyventojai.

Name dauguma gyventojų yra pensinio amžiaus. „Už ką mums valdžia ketina pasiųsti buldozerį, kuris sunaikins mūsų aplinką? Kodėl jiems nerūpi, kaip mes gyvensime toliau? Neabejojame, nei meras, nei seniūnas, nei kiti klerkai po savo langais tokio „turto“ nenorėtų. Pasakė, kad bus įkasti ir viskas, kad yra toliau nei 10 metrų ir nieko nepadarysime“, - tęsė pašnekovai.

Projektą koregavo

Elena Gricienė neabejoja, kad kelių arų plotas svarbiausias yra senjorams, nes tai jų vienintelė vieta, kur jie gali išeiti, mat ne vienas jų sunkiai vaikšto ir toliau nueiti nepajėgia. Bus sunaikinta erdvė visą gyvenimą dirbusiems gyventojams ir jie liks uždaryti tarp keturių sienų. Pašnekovė pastebėjo, kad per jų kiemą važiuoja atliekų išvežimo mašina ir todėl jau sutrūkinėjo namo pamatai. „Jei čia įkas konteinerius, 40 metų senumo namas išvis pradės griūti“, - įsitikinusi moteris. Ji priminė, kad apskritai Pagryniuose liko mažai žaliųjų zonų. Apie pagryniškių bėdą kalbėjomės su Šilutės seniūno pavaduotoju Algirdu Ivanausku. Šis pažadėjo, kad vis dėl to projektas bus pakoreguotas ir šalia namo po savo langais gyventojai  neturės konteinerių. Jie bus įrengti kitoje kelio pusėje esančioje aikštelėje – Mokyklos gatvėje.


Straipsnio komentarai

bet gerai atrodo namukas griuvena nugriut baigia bet šiukšlinės blizga naujut naujutėlės super vaizdelis 2018-04-27
ko ponuliai nė vienas tokių nesistato po langai kad net langų neimąnoma atidaryt smarvelė kaip iš bomžų buveinės baisesnė pas mūsų jau trys metai prie langų stovi kad kas išplautų ar kaip nors kitaip išvalytu išpylę šiukšles jokios priežiuros tokiem konteineriam nėra Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar baiminatės, kad iš Kinijos plintantis mirtinas koronavirusas gali pasiekti Lietuvą?