„Tvarkiečiui“ išmoka buvo mokama neteisėtai

2018-04-28, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Politiko Edgaro Kuturio nuomone, Pagėgių administracijos direktorė Dainora Butvydienė nesilaiko įstatymų.
Politiko Edgaro Kuturio nuomone, Pagėgių administracijos direktorė Dainora Butvydienė nesilaiko įstatymų.

Šių metų vasario mėnesio 23 dienos numeryje publikavome straipsnį „„Tvarkietis“ gauna išmoką iš mokesčių mokėtojų pinigų už paties naudojamą automobilį“. Publikacija apie tai, kaip Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Alvidas Einikis už savo nuosavo automobilio naudojimą iš Pagėgių savivaldybės administracijos kiekvieną mėnesį gauna apie 400 eurų dydžio išmoką ir taip  prie „menko“ savo atlyginimo prisiduria nuo 2011-ųjų. Opozicijos lyderis Edgaras Kuturys išsiaiškino, kad A. Einikiui tam tikrą laikotarpį išmoka buvo mokama nesant teisinio pagrindo, o Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė pažeidė ne vieną teisės aktą.

Nesėdėjo rankų sudėjęs

Jau rašėme, kad Administracijos direktorės pavaduotojui nuo 2011-ųjų liepos iki 2015 metų kovo buvo pervesta 12 468 eurai už nuosavo automobilio naudojimą, t. y. tokias pajamas jis gavo už tai, kad Savivaldybės administracijai nuomoja savo automobilį, kuriuo ir naudojasi. Nuo 2015 metų rugsėjo iki tų pačių metų gruodžio 31-osios A. Einikis savo transporto priemonę darbovietei nuomojo už 1427 eurus.

2016 metais Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Budvytienės įsakymu už 12 einamųjų mėnesių A. Einikio sąskaita pasipildė dar 4735eurais, mat tokia išmoka vėl buvo pervesta už jo paties naudojamą automobilį tarnybiniams reikalams. Pernai už tą pačią paslaugą A. Einikiui priskaičiuota 4423 eurai. Paskaičiavus, iš Savivaldybės biudžeto už nuosavo automobilio naudojimą valstybės tarnautojas gavo daugiau kaip 23 000 eurų. Tiesa, maža smulkmena - nuo A. Einikio namų iki darbovietės yra vienas kilometras. Jis komentuoti apie gaunamas lėšas atsisakė.

„Nedidelė ta suma. Tiek priklauso pagal įstatymą. Jei žmogus pats iš savo lėšų pila kurą, rūpinasi išlaikymu, o amortizacija...“, - pradėjo pokalbį tada Administracijos direktorė D. Budvytienė. Tuomet ji teigė, kad informaciją apie mokamą išmoką už nuosavo automobilio naudojimą tarnybos reikmėms po 400 eurų per mėnesį paviešinęs E. Kuturys tirština spalvas prieš rinkimus, kalba netiesą ir nusižengia valstybės tarnautojo etikai. Pastarasis nesėdėjo rankų sudėjęs, kreipėsi į Pagėgių savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą (toliau Tarnyba).

Pažeidė įstatymus

Opozicijos lyderis tikino, kad Pagėgių savivaldybės administracija nesilaiko įstatymų: D. Butvydienės pavaduotojui A. Einikiui išmoka tam tikrą laiko tarpą buvo mokama nesant teisiniam pagrindui ir dėl to pažeistas ne vienas teisės aktas. Tarnybos išvadose rašoma, kad tyrimo metu nustatyta, kad Administracija neužtikrino Savivaldybės turto (lėšų) naudojimo kontrolės, nes nesilaikant Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų bei Savivaldybės sprendimų patvirtintos tvarkos nuostatų, kompensacija degalų įsigijimo ir automobilio amortizacijos išlaidoms padengti A.Einikiui už laikotarpį nuo 2017 balandžio 20-osios iki 2018 metų sausio 25-osios buvo mokama nesant tam teisinio pagrindo. Administracija, naudodama Savivaldybės lėšas ir būdama atsakinga už įstatymuose ir kitose teisės aktuose nustatytą prievolę užtikrinti racionalų ir taupų biudžeto lėšų naudojimą ir jo kontrolę, nesiėmė priemonių, kad teisiškai nustatytų ir įformintų kompensacijos mokėjimo faktą, neužtikrino tinkamų kontrolės priemonių, naudojant netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms. Rekomenduota nedelsiant imtis priemonių: Savivaldybės biudžeto lėšos kompensacijoms už naudojamą netarnybinį automobilį tarnybos reikmėms būtų naudojamos laikantis teisės aktų, būtų nustatomi reikalavimai, padedantys užtikrinti paskirtų asignavimų naudojimo teisėtumą, ekonomiškumą, efektyvumą ir rezultatyvumą. Rekomenduota paskirti darbuotoją, kuris kontroliuotų tarnybinių ir netarnybinių automobilių naudojimą tarnybos veikmėms pagal teisės aktų reikalavimus. Savivaldybės kontrolierius Dainius Kinderis rekomendacijose nurodė, kad turi būti nustatytos tinkamos ir pakankamos kontrolės procedūros užtikrinant, kad Administracijoje netarnybiniai automobiliai tarnybos reikmėms būtų naudojami vadovaujantis Savivaldybės tarybos patvirtintų taisyklių nuostatomis bei pareikalauti, kad atsakingi darbuotojai tinkamai vykdytų jiems pavestas pareigas, įvertinti atsakingų Administracijos darbuotojų veiksmus.

Kodėl negreideriuojami keliai?

E. Kuturio nuomonė - neteisėtai išmokėti pinigai turi būti sugrąžinti į Savivaldybės biudžetą, o direktorei pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl  neteisėtai išmokėtų pinigų A. Einikiui. „Artimiausiu metu kreipsiuosi į merą dėl tarnybinio patikrinimo pradėjimo A. Butvydienės atžvilgiu. Tai ne pirmas kartas, kai Administracijos direktorė pažeidžia įstatymus. Įdomu, ar ir toliau Pagėgių valdantieji laikys direktorę poste? O jei laikys, tai kyla klausimas - už ką? Todėl žmonės turi išmokti vertinti darbus ne pagal išklotas trinkeles už valstybės lėšas, bet už realiai sukurtą gerovę Savivaldybėje, kurioje gali laisvai kalbėti, reikšti mintis, teikti naudą nešančias idėjas, dirbti. Artimiausiu metu pateiksiu visuomenei vertinti, kodėl ilgai nebuvo greideriuojami keliai Pagėgių savivaldybėje ir žmonės gavo vargti neprivažiuodami savo namų“, - dėstė pašnekovas.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis teigė, kad Tarnybos išvados jo dar nepasiekė ir žadėjo, kad savo nuomonę išsakys šių metų balandžio 25 dieną Savivaldybės tarybos posėdyje, kuomet pristatys savo ataskaitą. „Išties, automobilių yra laisvų. Negali būti taip, kad su kažkuriuo jų „apsiženija“ mero pavaduotojas, su dar kitu -  meras ir pan. Tikrai kiekvienam nereikia turėti po mašiną. Ko gero užtektų net vienos. Kam reikalinga direktorės pavaduotojui mašina? Turėtų jam ir direktorei užtekti vienos – vienas tegul lieka dirbti, o kitas tegul važiuoja fotografuotis“, - įsitikinęs meras.

Pati D. Butvydienė telefonu teigė, kad  lėšos sumokėtos teisėtai. „Mums reikia tarnybai duoti tam tikrus paaiškinimus, o ne teisėto nieko nėra. Kai duosime juos, matysime, kaip bus toliau. Tokio konstatavimo, kad neteisėta, tikrai nėra. Rekomendacijos tik dėl kontrolės. Pakol kas nematome dėl ko A.Einikiui reikėtų gražinti lėšas“, - baigė pokalbį pašnekovė.


Straipsnio komentarai

1 kilolometras2018-05-03
pasieniečiam tai moka už važinėjimą į darbą ir iš Raseinių. Savivaldybės tarnautojams kad ir ir 100 km būtų, kompensuoja tik už darbinei veiklai automobilio naudojimą. Nesuprantu, kaip tas kuturys juristo algą Pagėgiuose lupo, kad taip nusišneka. Ir kaži kada nustos pats nešt į buhalteriją tuos degalinių čekius kad apmokėtų 320 Eur kiekvieną mėnesį, ir taip jau 8-tus metus. O kad užsinorėjo meru būt, tai rašo skundus po tris į dieną, reklamuojasi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2018-05-02
Gėda pelėda šitaip švaistyti pinigus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ale2018-04-26
tai gražiai gieda, tikra lakštingalėla Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pakentėkim,2018-04-26
greit kuturys už savo lėšas klos trinkeles. jo žodžiais žmonės jam turės mokėti dėkoti ,,už realiai sukurtą gerovę Savivaldybėje, kurioje gali laisvai kalbėti, reikšti mintis, teikti naudą nešančias idėjas, dirbti." karžygys -vaduotojas atjoja Komentaras patinka Komentaras nepatinka
taip2018-04-26
ismeskim lauk Komentaras patinka Komentaras nepatinka
teisingai,2018-04-26
tvarkos nera, bet teisingumas atsirado!!! Aplamai kosmaras jau vien tai, kad Pagegiai yra savivaldybe. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pag.2018-04-26
Mesti lauk abu tiek Einiki, tiek Butvydiene. Komentaras patinka Komentaras nepatinka