„O kai aš užaugsiu, tai narsiai kariausiu...“

2018-04-26, Kęstutis JOČYS

Praėjusį savaitgalį mokomosiose pratybose Šilutės rajone kartu su KASP Šilutės 305 pėstininkų kuopos savanoriais dalyvavo ir svečiai iš Vilniaus – Šaulių sąjungos Vilniaus rinktinės Tauro kuopos „Pelėdų“ skyriaus šauliai, o baigiamoji dalis vyko Šilutės vairuotojų rengimo mokykloje „Šoferiukai“.

Susitikimas su jaunaisiais šauliais

Susitikimą pradėjo svečias iš Vilniaus, žinomas žurnalistas, LTV laidų vedėjas ir šaulių skyriaus vadas Edmundas Jakilaitis sakydamas, kad krašto apsaugos pratybos buvo įdomios ir padėkojo už galimybę kartu jose dalyvauti pėstininkų kuopos vadui, kapitonui Kęstučiui Dembinskui bei šio susitikimo kuratoriui Simui Knapkiui. Jis trumpai pristatė savo komandą. Tai gerų, seniai pažįstamų bičiulių būrys, kuris nusprendė kartu stoti į Šaulių sąjungos gretas. Tai jie padarė praėjusių metų Vasario – 16-ąją. Anot E. Jakilaičio, gal tai buvo toks pirmas atvejis Lietuvoje, kai draugai priima  sprendimą papildyti kovinių šaulių gretas. Kadangi tai išsilavinę žmonės, jų skyrius priklauso Strateginių komunikacijų departamentui. Dar vienas jų tikslas – propaguoti šaulystę. O kai šiuo reikalu užsiima žinomi žmonės savo asmeniniu pavyzdžiu kviesdami telktis krašto gynybai, informaciniu triukšmu kviesdami papildyti šaulių gretas, kad vietoj dabar esančių 10 tūkst., ateityje būtų 50 tūkst., kurie kartu su savanoriais taptų mūsų nedraugams dar viena atgrasomąja jėga.

Dar vienas gerai žinomas žmogus, lenktynininkas, šaulys Benediktas Vanagas, kreipdamasis į jaunuosius šilutiškius, sakė: „Jaunime, esate šaunūs, pilietiški, šviesūs. Nepamirškite, kad už jūsų stovi Lietuva. Gal kada susitiksime bendrose pratybose“. Atsakomuosius žodžius ir simbolines dovanas svečiams įteikė S. Knapkis ir K. Dembinskas. O buvęs jaunųjų šaulių (11-18 m.) vadas Donatas Jaunius priminė, kad jų tikslas buvo ruošti patriotišką jaunimą karo tarnybai. Jis paminėjo, kad net 7 šilutiškiai pasirinko karybos studijas, kiti tam ruošiasi. Dar vienas ypatumas jų kuopoje yra tas, kad vyresni amžiumi jaunieji šauliai, praėję kelių pakopų kursus, patys tampa jaunesniųjų draugų mokytojais.

Daugiau dėmesio individualiam bendravimui

Susitikime dalyvavęs rajono tarybos narys, mokytojas Algirdas Gečas paminėjo, kad nemaža dalis jaunųjų šaulių yra I gimnazijos auklėtiniai, o mokykla didelį dėmesį skirianti patriotiniam auklėjimui. Tą patį būtų galima pasakyti apie jaunuosius šaulius vydūniečius. Svečiai supažindino jaunimą su atsivežta ekipiruote, ginklais, atsakinėjo į klausimus, vaišinosi rūkyta žuvimi, saldumynais. Savaime suprantama, kad prisiminimui buvo ir bendra nuotrauka.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?