Subūrė kūrybinė-edukacinė popietė

2018-04-26, Donata Šaulytė, Pagėgių savivaldybės Žukų kaimo bendruomenės tarybos narė ir Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos anglų kalbos mokytoja-metodininkė
Renginio akimirka. Domo Kanovo nuotrauka.
Renginio akimirka. Domo Kanovo nuotrauka.

Skatinant Žukų kaimo bendruomenės narių vienybę, patriotiškumą, saugojant kultūros, kalbos bei paveldo vertybes, balandžio mėnesį Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Žukų filialas organizavo kūrybinę-edukacinę popietę „100-as žiedelių bibliotekos kiemeliui“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metams paminėti, kuriame dalyvavo būrys jaunųjų skaitytojų ir jų tėvelių. 

Popietės metu jaunieji skaitytojai buvo supažindinti su novatoriška augalų sėjimo technika: gėlių sėklos sėtos į supresuotą durpę ir kokoso plaušą. Į kiaušinių dėklus (jie naudoti vietoj vazonėlių) pridėta durpių ir užpilta vandeniu. Mažieji renginio dalyviai džiūgavo turėdami galimybę pasėti jiems labiausiai patikusias gėles, kurias jie rinkosi iš didelės gausybės įvairiausių rūšių: surfinijų, rudbekijų, Valero sprigių, puikūnų, italinių levandų, kobėjos lipikių, šalavijų, kininių gvazdikų, verbenų, begonijų, petunijų ir kt. Šimto žiedų iniciatyva siekiama įkvėpti ir paskatinti jaunuosius skaitytojus savo rankelėmis kurti ateities Lietuvą, didžiuotis šalies teikiamomis galimybėmis, suvokti šios sukakties reikšmę bei šalies nueitą kelią.

Renginį vainikavo velykinių kiaušinių marginimas Lietuvos nacionalinės vėliavos spalvomis, pasitelkiant įvairias dekoravimo priemones. Pasidalinta šeimose puoselėjamomis velykinėmis tradicijomis ir degustuoti jau kiekvieno renginio gražia tradicija tapusio bibliotekininkės Virginijos Kanovienės ruošti lietuvių tradicinio stalo gardėsiai: naminė duona, sūris, velykiniai kepiniai ir kt. Svarbu paminėti, jog ši šimto žiedų iniciatyva nėra baigtinė – Tarptautinės vaikų gynimo dienos rytą savo pasėtas ir sudaigintas gėles jaunieji bibliotekos lankytojai persodins į bibliotekos kiemelį. Tikimasi, jog skaitytojų pasėtos gėlės pasiųs, jei ne visam pasauliui, tai mums patiems žinią apie žydinčią Lietuvą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?