Recidyvistas neišsilaisvina iš netramdomo pykčio pančių

2018-04-30, „Šilokarčemos“ informacija.
Visi Mindaugo T. darbeliai – akimirkai kilusio pykčio pliūpsnis. Asociatyvi nuotrauka.
Visi Mindaugo T. darbeliai – akimirkai kilusio pykčio pliūpsnis. Asociatyvi nuotrauka.

35-erių Mindaugas T. – Šilutės rajono gyventojas. Anksčiau teistas už nužudymą, vagystę. Bausmes atliko, tačiau iš to nepasimokė. Kai supyksta, nebesivaldo. Tą akimirką gali ne tik grasinti, bet ir veikti. Pernai rudenį per 3 dienas padarė keturias tyčines nusikalstamas veikas. Nepabūgo grasinti net policijos pareigūnams, kad du nužudys peiliu. Atsitokėjęs ima gailėtis taip pasielgęs, bet, kaip sakoma, baudžiamoji byla susiūta, tenka atsakyti už siaubą keliančius išsišokimus, visuomenės tvarkos ir rimties sutrikdymą.

2004 metų balandžio 29 dieną Mindaugas T., buvo nuteistas pagal LR BK 129 str.1 d. (nužudymas). Už tai numatytas laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų. Mindaugas T. pelnė 10 metų nelaisvės. Į laisvę paleistas lygtinai anksčiau laiko: 2010 metų kovo mėnesį, likus kalėti vieneriems metams, 7 mėnesiams ir 21 dienai. 2015 metais nuteistas už vagystę laisvės apribojimu 9 mėnesiams. Ši bausmė buvo sumažinta  trečdaliu. Teistumas neišnykęs, jis pripažintas recidyvistu. Šiemet, balandžio 13 dieną Mindaugas T. vėl sėdo į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisiamųjų suolą. Jam inkriminuotų kaltinimų neneigė, prisipažino dūręs peiliu kambario gyventojui į koją, grasinęs policininkams, iškūlęs pareigūnų tarnybinio automobilio langą, medicinos įstaigoje akmeniu išdaužęs registratūros stiklą. Visi darbeliai – akimirkai kilusio pykčio pliūpsnis.

Pamanė išgirdęs įžeidimą...

Pernai, spalio 25 dieną, apie 17 valandą, Mindaugas T. gulėjo lovoje ir per ausines klausėsi muzikos. Tuomet jam pasigirdo, kad kambario draugas pasakė kažką įžeidžiančio. Suirzęs pašoko, griebė nuo stalo peilį ir dūrė į koją taip pat besiilsinčiam vyrui. Supratęs, ką padarė, pabėgo. Taip teisme kalbėjo Mindaugas T.  Vėliau nukentėjusiojo atsiprašė, susitaikė. O nukentėjusysis ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad kaltinamasis tyčia, be jokios priežasties dūrė jam į dešinę blauzdą. Teismo medicinos specialisto išvadoje konstatuota: padaryta durtinė-pjautinė dešinės blauzdos žaizda, sukėlusi nežymų sveikatos sutrikdymą. Žaizda susiūta ligoninėje, po to nukentėjusysis gydėsi ambulatoriškai. Mindaugas T. pripažintas kaltu pagal LR BK 140 str. 1 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas). Už šį nusikaltimą teisėjas skyrė laisvės atėmimą aštuoniems mėnesiams.

Grasino peiliu padursiąs jį sulaikiusius policininkus

Sprukęs iš kambario, Mindaugas T. nenurimo. Kitos dienos pavakarę jis savo nesutramdomą būdą pademonstravo atsitiktinai sutiktai policininkei: Šilutės rajono policijos komisariato automobilių aikštelėje spyrė į artimiausios mašinos padangą, prašėsi sulaikomas nurodydamas, jog sužalojo žmogų ir ketina padaryti nusikaltimą. Toks elgesys ne tik glumino, bet ir kėlė baimę. Gal „baubo“ vaidmuo teikė Mindaugui T. pasitenkinimą? Spalio 27 dieną, apie 19 valandą jis sukėlė incidentą greitosios pagalbos automobilyje. Dėl neprognuozojamo elgesio Mindaugas T.  buvo vežamas į ligoninę surakintas antrankiais, lydimas policijos pareigūno ir pareigūnės. Automobilyje Mindaugas T. grasino policininkams nužudymu, bandė pasiekti pareigūno šaunamąjį ginklą. Žodžiu, elgėsi agresyviai ir nesunku buvo patikėti, kad grasinimai realūs. Savo įtūžio Mindaugas T. neslėpė ir policijos komisariate. Tyrėjos kabinete nesiliovė gąsdinti sužalosiąs peiliu kelis policininkus. Spalio 30 dieną, apie 9 valandą jau kitai tyrėjai Mindaugas T. demonstravo iš kišenės išsitrauktą virvę, kalbėjo ketinąs pasikarti, bet prieš tai nužudyti peiliu du pareigūnus, kurie jį sulaikė.

Teisme Mindaugas T. nuoširdžiai gailėjosi nusikaltęs. Už grasinimus pareigūnams jis pelnė 9 mėnesius nelaisvės pagal LR BK 145 str.1 d. (grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, arba žmogaus terorizavimas). 

Svaidė akmenis…

Lapkričio 14 dienos popietę Mindaugas T. vandališku elgesiu išgąsdino medicinos įstaigos registratūros darbuotojas ir būrelį laukiančių pacientų. Jis tyčia sviedė akmenį į registratūros pertvaros stiklą. Pabiro šukės. Tiesa, prieš mesdamas akmenį, nurodė darbuotojoms pasilenkti, kad jų nesužalotų. Apklausiamas teisme kaltinamasis aiškino, taip padarė supykęs ant gydytojos, girdi, užsiregistravęs konsultacijai, bet jo nepriėmė. Išėjo į kiemą, pasiėmė prie durų rastą akmenį ir sugrįžo į registratūrą. Iškūlęs pertvarą, pabėgo. Tą pačią dieną akmeniu išdaužė policijos tarnybinio automobilio „Škoda Octavia” priekinį langą. Automobilis stovėjo Lietuvininkų gatvėje, prie policijos komisariato. Policija civilinio ieškinio nereiškė,nes žalą atlygino draudimo bendrovė.

Mindaugas T. du kartus įžūliai pažeidė viešąją tvarką. Pirmuoju atveju užsidirbo 7 mėnesius nelaisvės, antruoju – pusmetį. Sudėjus visas bausmes kaltinamasis pelnė laisvės atėmimą vieneriems metams ir šešiems mėnesiams. Kadangi visiškai prisipažino, gailėjosi, paskirta terminuota laisvės atėmimo bausmė sumažinta vienu trečdaliu. Galutinė bausmė – vieneri metai nelaisvės pataisos namuose. Mindaugo T. teisė - apskųsti teisėjo R. Povilaičio paskelbtą nuosprendį per 20 dienų Klaipėdos apygardos teismui.    


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?