Šilutės „Šamų“ nesustabdė nei Kelmės „Kelmas“, nei Šilalės ekipa

2018-04-27
Šilutės „Šamai“ – Tauragės apskrities veteranų krepšinio lygos čempionai (iš kairės): E. Pašilis, A. Stonis, A. Misius, G. Šimkus, P. Jonikas, Lygos vadovas P. Valutis, komandos vadovas su taure J. Jaunius. Pirmoje eilėje – A. Ežerinskis, L. Ulevičius, A. Jonušas, L. Gedvilas ir D. Igars.
Šilutės krepšinio senjorų ekipa „Šamai“ (vadovas J. Jaunius) balandžio 8 dieną Raseiniuose tapo Tauragės apskrities veteranų krepšinio lygos čempionais. Dieną prieš tai pusfinalyje šilutiškius bandė stabdyti Kelmės „Kelmas“, bet mūsiškiai neužkliuvo, prasiveržė į finalą ir lemiamose rungtynėse šventė pergalę prieš Šilalės „Autoniuką“ – 77:64.

Šilutiškiai pirmą kartą Tauragės apskrities veteranų krepšinio lygoje (vadovas P. Valutis) iškovojo aukso medalius. Lygos komandos varžosi dėl „Žalgirio“ taurės. Pagaliau trokštamas sportinis trofėjus „Šamų“ rankose. Komandos garbę gynė ir čempionų vardus pelnė E. Pašilis, A. Stonis, A. Misius, G. Šimkus, P. Jonikas, J. jaunius, A. Ežerinskis, L. Ulevičius, A. Jonušas, L. Gedvilas ir D. Igars. Šilutės krepšinio fanams šios pavardės gerai pažįstamos.

Pusfinalio rungtynės Raseiniuose su Kelmės „Kelmu“ tris kėlinukus vyko apylygiai. „Kelmo“ krepšininkai buvo tvirtai nusiteikę „sužvejoti“ „Šamus“ ir žaisti finale. Kai kas jiems nuskilo, bet ne viskas. „Šamams“ pergalę atnešė ketvirtas kėlinukas, laimėtas didele persvara 25:9. Rungtynių rezultatas – 91:68 pamariškių naudai. Kaip ir reikėjo tikėtis, finalinės rungtynės su Šilalės ekipa buvo permainingos, sunkesnės fiziškai bei emocingesnės. Po pirmosios rungtynių pusės „Šamai“ pirmavo -51:34 (29:20, 22:14). Atrodė, kad varžovai neturi šansų pakreipti rungtynių sau palankia vaga. Bet užsispyrę žemaičiai trečiajame kėlinuke sušvelnino rezultatą iki 58:48 (7:14). Dešimties taškų skirtumas nėra neištirpinamas rezultatas. Dabar valią teko parodyti šilutiškiams. Mūsiškiai laimėjo ketvirtąjį kėlinuką rezultatu 19:16, o rungtynes – 77:64. Liūto dalį taškų „Šamams“ pelnė du krepšininkai: Laimas Ulevičius – 33 ir Petras Jonikas – 21. Bet pergalė nukalta visų bendromis pastangomis. Sezono naudingiausiu žaidėju išrinktas P. Jonikas, o naudingiausiu finalinių rungtynių žaidėju pripažintas L. Ulevičius.