Atliekų rūšiavimo aktyvistai rajono liberalų lyderį spaudė į kampą

2018-05-04, Kęstutis JOČYS

Liberalų sąjūdžio būstinėje, esančioje Šilutės seniūnijos pastate, skyriaus pirmininkas Algirdas Gečas susitiko su atliekų tvarkymo darbo grupės aktyvistais Edvardu Jurjonu ir Stasiu Blinkevičiumi jų pageidavimu.

Kalbėta ne tik apie buitines atliekas

S. Blinkevičius į A. Gečą kreipėsi ir kaip į rajono tarybos narį, ir kaip į Liberalų sąjūdžio skyriaus pirmininką, ir kaip kandidatą į mero postą. Jis pasibėdavojo, kad darbo grupei trukdoma ir net draudžiama vykdyti visuomeninę veiklą, nors Konstitucija suteikia galimybę reikšti savo nuomonę. Tačiau sulaukiantys daug priekaištų dėl per didelio aktyvumo. „Bet mes esame atliekų tvarkymo stichijoje“, - sakė S. Blinkevičius. O pirmieji priekaištai buvo skirti rajono tarybos veiklai ir pirmiausia ataskaitoms: kodėl jų nepateikė kai kurie opozicijos atstovai, kodėl meras pateikia Tarybos veiklos ataskaitą, o opozicija to nedaro? Kodėl neviešinama, kur konkrečiai Tarybos nariai išleidžia kanceliarines lėšas?

Taip pat buvo kalbėta ir apie Administracijos primestą mokestį už daugiabučių kiemų tvarkymo darbus, kuriuos atlieka „Šilutės būsto“ dukterinė įmonė, užkrovusi ant gyventojų pečių plėšikiškas kainas (7,70 euro), nors to daryti neturėjo teisės, kadangi kiemų teritorijos nėra gyventojų nuosavybė. Kaip sakė E. Jurjonas šiuo klausimu dabar jau dirba advokatas. Buvo iškeltas klausimas dėl pusės milijono eurų permokėjimo už šilumą. Taryba priėmė sprendimą per trejus metus kompensuoti gyventojams šiuos nuostolius mažinant šilumos kainas. „O ar jūs kontroliuosit“? - klausė S. Blinkevičius.

Šiukšlės irgi nebuvo pamirštos

S. Blinkevičius su savimi turėjo visą pluoštą Tarybos priimtų nutarimų, kurie turi ir nemažai paslėptų dalykų“, kurių nepastebėjo  už juos balsuodami Tarybos nariai. Kaip pavyzdį jis paminėjo manipuliacijas su pastoviąja ir kintamąja šiukšlių išvežimo kaina, ir kaip iš Atliekų tvarkymo nuostatų buvo išbrauktas punktas dėl taikomos 15 proc. mokestinės lengvatos atliekų rūšiuotojams. Kai tokios nuolaidos nebeliko, ženkliai sumažėjo jų skaičius. Užkliuvo ir kiti, jų nuomone, neigiami dalykai: „Ecoservice“ ne visada laiku išveža susikaupusias atliekas, o garažų savininkams taikomas toks pat mokestis kaip ir sodininkams, nors jų surenkamų šiukšlių kiekis gerokai skiriasi. Kalbėjusių nuomone, Viešųjų paslaugų skyrius su Remigijumi Rimkumi priešaky nevykdo savo funkcijų, bet yra globojamas valdžios. Abiejų pašnekovų nuomone, dažnai Tarybos nariai yra „apžaidžiami“.

Su kai kuriais priekaištais sutiko

Kalbėdamas apie ataskaitas, A. Gečas sakė, kad jas būtina pateikti, tik kai nėra nustatyta forma, jos būna labai įvairios: vieni prirašo kelis lapus, kitiems pakanka ir kelių eilučių. O kad opozicija pateiktų atskirą veiklos ataskaitą, to nėra buvę. Jis dar kartą priminė, kad meras opoziciją ignoruoja – jos nariai neįsileidžiami kaip stebėtojai, ypač tenai, kur yra skirstomos ES lėšos. Skandalai kyla todėl, kad nesitariama su žmonėmis. Tada dingsta pasitikėjimas ne tik rajono vadovais, bet ir visa Tarybos veikla. Kalbėdamas apie Tarybos priimtą nutarimą dėl kompensacijų gyventojams už permokėtus mokesčius už šilumą, A. Gečas sakė, kad toks kompensacijos sprendimas nebus visiems teisingas. Juk kai kurių gyventojų jau nebėra, kiti yra išvykę, tačiau priimtus sprendimus reikia vykdyti visiems.

S. Blinkevičius pademonstravo konkrečius atskirų priimtų Tarybos nutarimų punktus, kurių formuluotės skiriasi, ir tokiu būdu Tarybos nariai, neįsigilinę į projektus, yra „apžaidžiami“. A. Gečas sutiko, kad į visus projektus ir neįsigilinsi, o ir ne visur užtenka kompetencijos. Jo nuomone, labai daug priklauso ir nuo projektų rengėjų sąžiningumo. Dažnai pasitaiko, kai per projekto pristatymą komitetuose tepasakoma, kad tai tik formalumas, nors turėtų būti aiškiai nurodoma, kas konkrečiai yra keičiama, taisoma ar išbraukiama. Nors pats A. Gečas priklauso Socialinių reikalų komitetui, o šioje srityje reikalai nėra geri, jis tegalėjo pasakyti, kad opozicijai priklauso tik 8 nariai ir jų balsai nieko nulemti negali. Pačių piliečių aktyvumas turi kur kas didesnį poveikį.

Pilstymas iš tuščio į kiaurą

Pirmas klausimas, kilęs po šio susitikimo, buvo toks – kam iš viso jo reikėjo? Juk ir S. Blinkevičius, ir E. Jurjonas, kurie apie tai kalba jau ne pirmą kartą, puikiai žinojo, kad A. Gečas jokių konkrečių sprendimų priimti negali, nebent dar kartą pasikalbėti su skyrių vedėjais ar specialistais. O gal jie su viltimi žvelgia į ateitį, į artėjančius rinkimus ir tiki liberalų sėkme? Iš kitos pusės, A. Gečas kaip liberalas ir liberalus, išsilavinęs žmogus tiesiog negalėjo ignoruoti prašymo susitikti, nors irgi žinojo, kad tų problemų išspręti negalės. Tačiau tai tiesioginis jo kaip deputato darbas, o gal jau ir beprasidedančios rinkimų kampanijos dalis?


Straipsnio komentarai

kaaaaa2018-05-08
jakinis skolas praėjo grąžinti???? Pasaulio pabaiga artėja :O Ženklai, ženklai!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gyventoja2018-05-06
sutvarkykit kad visi moketu uz siuksles atnaujinkit duomenis is regitru centro o tai dalis nemoka uz siuksliu isvezima
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
traksai2018-05-06
skolas kai grazino zmonems pradejo gerbti vel silutiskiai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
naum2018-05-06
Ponia Zose, o nuo kada ponas Jakas tapo toks gerbiamas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pilietis2018-05-06
Kol toks Remigijus Rimkus, "Viešųjų" paslaugų vedėjas, bus atsakingas už atliekų tvarkymą savivaldybėje nėra jokių prošvaisčių kokių nors pozityvių sprendimų. Rajono gyventojai yra įkalinti R. Rimkaus atliekų tvarkymo betvarkėje. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zose2018-05-05
Geriau gerbiama ARVYDA JAKA pakalbintu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nuomonė2018-05-05
Nelabai supratau šio straipsnio tikslo Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?