Meras laikėsi didvyriškai – rėmėjų neatskleidė

2015-01-11, Saulius SODONIS
Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis kalbėjo, kad jo tarnybinis mobilus telefonas kainuoja tik 320 litų ir puikiai veikia. O Š.Laužiko įsigytas telefonas kainavo 1 700 litų. Tad ar tai galvojimas apie Šilutės rajono lėšų taupymą?
Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis kalbėjo, kad jo tarnybinis mobilus telefonas kainuoja tik 320 litų ir puikiai veikia. O Š.Laužiko įsigytas telefonas kainavo 1 700 litų. Tad ar tai galvojimas apie Šilutės rajono lėšų taupymą?

Sausio 7 d., trečiadienį, sukvietęs žiniasklaidos atstovus Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bandė išskaidyti dabartinio opozicijos lyderio Šarūno Laužiko prieš kelias dienas išsakytas abejones dėl priešventinių mero renginių rėmimo. Deja, kad ir kaip spaudos atstovų buvo klausinėjamas, kas parėmė šias šventes – taip ir neatskleidė. Kitu metu galbūt ir būtų galima išlaikyti šiek tiek konfidencialumo, tačiau prasidėjus rinkimų kampanijai prieš vyksiančius savivaldos rinkimus, tai gali būti įvardijama ir kaip paslėpta parama.

Renginiai ir sveikinimai, kurie sukėlė abejones

Prieš pat žiemos šventes į 10 000 Šilutės rajono gyventojų pašto dėžučių (tiek, pasirodo, Šilutės pašte yra registruota abonentų, - aut. pastaba) buvo įmesta mero V. Laurinaičio kalėdinių sveikinimų. Tik ant šios sveikinimo atvirutės buvo ne Kalėdų Senelis, ar neutralus ir tokiais atvejais įprastas šventinis vaizdas, o paties mero nuotrauka.

Prieš didžiąsias žiemos šventes buvo surengti ir du padėkos vakarai. Vienas jų vyko Žemaičių Naumiestyje ir buvo skirtas Šilutės rajono ūkininkams. Kitas surengtas Šilutėje, restorane „Gilija“, kuriame dalyvavo Savivaldybės įstaigų vadovai bei verslininkai. Gal ir nebūtų tai kuo nors ypatinga, tačiau prasidėjus rinkimų kampanijai tai skamba kiek  dviprasmiškai. Juo labiau, kad kaip prisipažino V. Laurinaitis, šie vakarai buvo surengti už rėmėjų lėšas, nes Savivaldybės biudžete tam lėšų nenumatyta. Kalbėdamas apie minėtuosius kalėdinius sveikinimus sakė, kad juos išnešiojo paštininkai. O už šią paslaugą, kuri atsiėjo 2 887 litus, taip pat sumokėjo nepanorę būti viešinami paslaptingi rėmėjai. Tas galimas pasinaudojimas savo padėtimi sudaro nelygias sąlygas artėjančioje rinkimų kampanijoje. Tokie veiksmai gali būti įvardijami interesų konfliktu, o penktadienį apie tai kalbėjęs Š. Laužikas sakėsi, kad apskųs šį mero poelgį Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.  

Atsakymai abejonių neišsklaidė

Meras dar pirmadienį išplatino raštišką savo pasiaiškinimą, kodėl ir kaip buvo viskas surengta.. Tai jis padarė atsakydamas į Š. Laužiko priekaištus. Trečiadienį pasitelkęs Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį pats bandė išsklaidyti abejones.

Pradžioje V. Laurinaitis pakomentavo už savivaldybės lėšas išleistą 2015 metų sieninį kalendorių. Anot mero, tokius kalendorius savivaldybės išleisdavo kiekvienais metais. O šiųmetis, nors ir kiek brangesnis nei praėjusiais metais, tačiau gražesnis ir geresnės kokybės (šiais metais kainavo 9 667,90 Lt, o praėjusiais metais – 8 835,44 Lt, - aut. pastaba).

Kalbėdamas apie kalėdinius sveikinimus su savo atvaizdu, meras sakė, kad jie taip pat išleisti už mero fondo skirtas lėšas, kurių naudojimas numatytas konkrečiais punktais. 2014 metais šiame fonde buvo 55 tūkstančiai litų. Tai ir buvo ekonominis pamatas kalendorių bei sveikinimų gamybai apmokėti.

Deja, atsakymas apie padėkos vakarėlius tiek Šilutėje, tiek Žemaičių Naumiestyje toks konkretus ir įtikinamas nebuvo. Daugiausiai kalbėta apie ūkininkams skirtą padėkos vakarą. Meras teigė, kad yra būtina pagerbti žemdirbius, padėkoti už jų darbą. Tačiau žurnalistų paprašytas įvardinti vakaro rėmėjus, vis minėjo, kad tie, kurie rėmė, yra labai kuklūs, ir nenori būti viešinami. Vėliau paaiškėjo, kad šį padėkos vakarą Šilutės rajono ūkininkams surengė Juzefa Tamavičienė, kaip ūkininkė. Tačiau tuo pat metu ji yra ir Katyčių seniūnė. Pasirodo, nors šis vakaras ir buvo surengtas Šilutės ūkininkų sąjungos vardu, tačiau kvietimus į šį renginį žemdirbiams pasirašė meras, o ne šios sąjungos vadovas Kęstas Andrijauskas. Jo, beje, tame renginyje nebuvo. Vėliau merui į pagalbą atėjo administracijos direktorius S. Šeputis. Tačiau jis kalbėjo ne apie tas moralines dviprasmybes, o apie būtinybę pagerbti dirbančius žemę. Tad kad ir kaip susirinkusių žiniasklaidos atstovų šie aukščiausi Šilutės rajono valdantieji buvo provokuojami, „egzaminuojami“ ir klausinėjami, kas parėmė padėkos vakarus, taip ir neatskleidė. 

Tačiau netrūko priekaištų buvusiems merams. V. Laurinaitis kalbėjo, kad buvusieji taip pat naudojo mero fondo lėšas visai nemąstydami apie taupymą. O Savivaldybės skola siekia 50 milijonų 341 tūkstantį litų. Kad prieš tai buvęs meras, dabar opozicijos vadovas Š.Laužikas apie tai mažai mąstė, iliustravo teiginiu, kad Š. Laužiko tarnybinis mobilus telefonas kainavo 1 700 litų. Štai jo paties telefonas kainuoja tik 320 litų.


 


Straipsnio komentarai

Nu negaliu...2015-01-12
Kadras pagautas tai superinis :-)). Pono Šepučio žvilgsnis daug ką pasako :-))) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?