Nuteistas „velnio lašų“ fabrikėlio savininkas

2014-09-12, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas Vaclovas Jurjonas teisiamajame posėdyje pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje buvo teisiamas „velnio lašų“ fabrikėlio savininkas S. M.

 
Veiklą nutraukė pareigūnai
 
Vyras, turintis aukštesnįjį išsilavinimą, nedirbantis, vedęs, neteisėtai gamino ir laikė aparatą namų gamybos stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti. Jis šių metų birželio 30 d., apie 8 val., jam priklausančiame ūkiniame pastate neteisėtai pagamino aparatą namų gamybos stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti ir laikė jį ten iki liepos 2-osios, 19 val., kol šį aparatą surado policijos pareigūnai. Be to, jis, panaudodamas paties pasigamintą aparatą, turėdamas tikslą realizuoti, iš brogos (raugalo) neteisėtai pagamino 53 litrus naminės degtinės, kurios tūrinė etilo alkoholio koncentracija 25,8-26,0%. Tuo pačiu laiku ir toje pačioje vietoje, panaudodamas tą patį aparatą, turėdamas tikslą realizuoti, iš 850 litrų brogos (raugalo), kurios tūrinė etilo alkoholio koncentracija 8,3-10,0 %, pasikėsino pagaminti 76,84 litro naminės degtinės. Tačiau šios nusikalstamos veikos neužbaigė, nes buvo sulaikytas policijos pareigūnų.
 
Dėl pareikštų kaltinimų kaltinamasis savo kaltę visiškai pripažino ir paaiškino, kad birželio 30 d. savo ūkiniame pastate susimontavo aparatą naminei degtinei gaminti ir užraugė apie 800 litrų raugalo. Anot jo, po poros dienų pradėjo gaminti degtinę, tačiau vakare atvyko pareigūnai ir jį sulaikė. „Žinau, kad negalima gaminti naminės degtinės, tačiau norėjau pasigaminti apie 50-60 litrų jubiliejui“, ‒ teisiamųjų suole kalbėjo teisiamasis, kuris tądien susipyko su drauge, o po to M. L. namuose gėrė alkoholį.

Buvo prirakintas prie vamzdžio
 
Liudytojas, policininkas T. P., ikiteisminio tyrimo metu teigė, kad liepos 2-ąją, apie 18 val., nuvyko patikrinti informaciją dėl naminės degtinės gaminimo. Pareigūnai nuėję į pastatą pamatė gaminamą naminę degtinę, raugalą. Pamatęs pareigūnus S. M. pradėjo elgtis agresyviai, todėl buvo prirakintas prie vamzdžio. Netrukus buvo surašytas įvykio vietos apžiūros protokolas, paimti mėginiai, dujų balionas, „gyvatukas".

S. M. vietoje pripažino gaminęs degtinę, sakė, kad sunkiai pragyvena.
 
Liudytojas V. M. ikiteisminio tyrimo metu sakė, kad porą metų padeda S. M. prižiūrėti jo ūkį. „Prieš mėnesį ūkiniame pastate mačiau sumontuotą aparatą naminei degtinei gaminti. Liepos 2-ąją, apie 12 val., S. M. pradėjo gaminti degtinę. Lygtai jis ja neprekiavo“, ‒ sakė liudytojas.

Kaltė įrodyta
 
Įvykio vietos apžiūros protokole užfiksuota nusikaltimo padarymo vieta, kur sustatytas aparatas naminei degtinei gaminti, įvairios talpos su raugalu, namine degtine, dujų balionai. Paimti skysčių mėginiai.
 
Iš specialisto išvados matyti, kad tirti pateiktas skystis, esantis buteliuose, paimtas iš S. M., yra naminė degtinė, kurios tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra 25,8-26,0%. Ir raugalas, tinkamas naminės degtinės gamybai, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra 8,3-10,0%. Nustatyta, kad 850 litrų raugalo, kurio tūrinė etilo alkoholio – yra 8,3-10,0%, yra 76,84 litro absoliutaus (100%) etilo alkoholio.
 
S. M. kaltė įrodyta byloje surinktais įrodymais – jo paties parodymais, liudytojų parodymais, įvykio vietos apžiūros protokolu, specialisto išvada. Kaltė dėl aparato naminei degtinei gaminti pagaminimo įrodyta paminėtais įrodymais, kaltinamasis nurodė visas aplinkybes, kaip ir kada jį pasigamino. Aparatas surastas vietoje ir sunaikintas.

Įrodyta, jog kaltinamasis pasikėsino neteisėtai pagaminti naminės degtinės, turėdamas tikslą ją realizuoti.

Teks mokėti baudą
 
Kaltinamojo atsakomybę lengvina tai, kad prisipažįsta nusikaltęs ir nuoširdžiai gailisi. Sunkinančių aplinkybių nerasta.
 
Teisėjas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė du tyčinius nesunkius nusikaltimus, anksčiau yra gaminęs naminę degtinę, pripažino nusikaltęs, charakterizuojamas patenkinamai. Įvertinus visas šias aplinkybes, kaltinamajam skirtina bauda. Kadangi byla išnagrinėta pagreitinto proceso tvarka, kaltinamasis pripažįsta savo kaltę, paskirta bausmė buvo sumažinta 1/3 dalimi. Atsižvelgiant į S. M. turtinę padėtį, kad gyvena tik iš 540 Lt šalpos pensijos neįgaliajam, baudos sumokėjimas paskirstytas sumokėti dalimis.

Nuteistajam teks sumokėti 2210 litų baudą  per 10 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos, mokant lygiomis dalimis kas mėnesį.
 
Iš S. M. valstybei priteistinos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos išlaidos – 80 Lt.
 
Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti – du dujų balionai, dvi 38 l talpos aliumininės talpos, konfiskuotini.

Dujinė krosnelė, „gyvatukas-šaldytuvas“, 3 vamzdžiai, 52,5 l naminės degtinės, saugomi Tauragės apskrities VPK Šilutės r. PK, konfiskuotini ir sunaikintini. Taip pat konfiskuotinos ir sunaikintinos S. M. saugomos stačiakampė metalinė talpa (krosnis), metalinė talpa (broginė), metalinė talpa, kurioje sumontuotas „gyvatukas-šaldytuvas“ ir 5 metalinės talpos po 200 l.
 
Kardomąją priemonę ‒ rašytinį pasižadėjimą neišvykti – iki nuosprendžio įsiteisėjimo palikti nepakeistą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu per Šilutės rajono apylinkės teismą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!