Kinologų ir jų augintinių varžybos

2018-05-08, Asta Šimkuvienė

VSAT Pagėgių pasienio  rinktinėje  kinologai  varžėsi  dėl geriausiojo vardo  bei dėl  „Ramzio taurės“. Vyriausias Pagėgių pasienio  rinktinės kinologas Marius Ausiukevičius sako,   kad Ramzis  nebus pamirštas, todėl  jau nuo praeitų  metų vyksta VSAT Pagėgių rinktinės kinologų su tarnybiniais šunimis meistriškumo varžybos.

„Ramzio taurės“ pagrindinis apdovanojimas   šiemet atiteko svečių teisėmis  dalyvavusiam buvusiam  Pakrančių apsaugos  rinktinės  kinologui, dabar Klaipėdos apskrities vyriausiajam  policijos komisariate dirbančiam kinologui Sigitui Savickiui su tarnybiniu šunimi Hardu. Balandžio 24-26 d. vyko VSAT Pagėgių pasienio  rinktinės tarnybinių šunų meistriškumo varžybos. Jose dalyvavo 15 kinologų su tarnybiniais šunimis  iš  Vileikių, Plaškių, Bardinų, Viešvilės, Rociškių, Šilgalių, Kudirkos Naumiesčio, Vištyčio,  Kybartų  pasienio užkardų  bei   svečiai iš Klaipėdos policijos Patrulių rinktinės Kinologų grupės. Atidarymo ceremonija šiemet surengta VSAT  Viešvilės pasienio užkardoje.

Varžyboms rungčių trasos buvo paruoštos Viešvilės užkardos saugomo ruožo miškuose. Tarnybiniai šunys buvo vertinami pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje, bendro paklusnumo rungtyse bei visų varžybų individualioje įskaitoje. Pėdsekystės rungtis vyko Viešvilės miške. Kinologas su tarnybiniu šunimi turėjo surasti pėdsakus ir patikrinti visą pėdsakų palikimo maršrutą bei surinkti paliktus daiktus. Pėdsekystės rungtyje  pirmas buvo  Darius Altaravičius iš Viešvilės užkardos su tarnybiniu šunimi Ela iš Pasienio tarnybos, II vietą iškovojo svečias iš policijos  Sigitas Savickas  su tarnybiniu šunimi Hardu, III vietą užsitikrino  policininkė,  kinologė  Ona Voranova su šunimi Eko Kopų vilkas (Gėris).

Vietovės apieška vyko miške. Įvairūs daiktai  visiems dalyviams buvo vienodi ir išmėtyti tokia pat tvarka, užduočiai atlikti buvo skirta 10 minučių laiko. Šioje rungtyje nepralenkiamas buvo  Rociškių užkardos kinologas  Karolis  Ambrazevičius su tarnybiniu šunimi Luna, II vietą iškovojo  Žydrūnas Baltrušaitis iš Šilgalių užkardos su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos, trečias liko – Kudirkos Naumiesčio užkardoje dirbantis Liudas Balčiūnas  su Koksu iš Pasienio tarnybos.

Žmogaus paieška buvo atliekama miškingoje teritorijoje, toje pačioje vietoje, pagal tuos pačius reikalavimus iki 300x200 m. dydžio miškingoje teritorijoje šalia kelio ar tako. Tarnybinis šuo per 10 min. turėjo aptikti ir garsiu lojimu parodyti visus aptiktus asmenis, jų buvo trys. Kadangi šios rungties paieškos sektorius buvo nemažas, tai nugalėjo ištvermingiausi šunys. Šioje rungtyje puikiai pasirodė  Kybartų užkardos kinologas Donatas Kubilius su tarnybiniu šunimi Dinno Alanex, jis užėmė 1 vietą. II vieta atiteko   Šilgalių kinologui Žydrūnui Baltrušaičiui su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos.

Bendro paklusnumo rungtis vyko Viešvilės pasienio užkardos teritorijoje. I vietą iškovojo svečias iš policijos  Sigitas Savickas  su tarnybiniu šunimi Hardu, II vietą - kinologas Žydrūnas Baltrušaitis su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos, III  vieta  atiteko Kudirkos Naumiesčio užkardoje dirbančiam Liudui  Balčiūnui   su Koksu iš Pasienio tarnybos. Tris dienas trukusios varžybos parodė, kad šiemet kaip ir pernai  atsitiktinumams vietos nebuvo, pagrindinius laurus nuskyrė profesionalumas ir patirtis. Patyrę, sukaupę daug patirties kinologai pademonstravo puikius rezultatus.

Surinkęs 362 taškus III vietą bendroje varžybų įskaitoje iškovojo Šilgalių  pasienio užkardos  kinologas Žydrūnas Baltrušaitis su tarnybiniu šunimi Coco iš Pasienio tarnybos. 369 taškus  bendroje įskaitoje surinko ir užėmė II vietą Darius Altaravičius iš Viešvilės užkardos su tarnybiniu šunimi Ela iš Pasienio tarnybos. I vieta šiemet atiteko svečiui iš Klaipėdos policijos.  Buvęs Pakrančių apsaugos  rinktinės   pareigūnas Sigitas Savickas  su tarnybiniu šunimi Hardu  surinko  375 taškus.

    Iškilmingas varžybų nugalėtojų apdovanojimas vyko Pagėgių pasienio  rinktinės Viešvilės pasienio užkardos teritorijoje. Geriausius kinologus apdovanojo rinktinės vadas Rimantas Timinskis ir Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis kinologas Marius Ausiukevičius. Varžybų dalyviai buvo apdovanoti  taurėmis, medaliais, diplomais bei rėmėjų - UAB „Žalioji banga“,  A. Šimkūno veterinarinio aptarnavimo punkto,  Gyvūno globos klubo „Draugo letena“  įsteigtais prizais.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!