Šilutės seniūnas kaltinamas neveiklumu ir nevaldomomis emocijomis

2018-05-10, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
„Kaip gali save vertinti? Nesame tobuli, klystame visi...“, - kalbėjo R. Steponkus.
„Kaip gali save vertinti? Nesame tobuli, klystame visi...“, - kalbėjo R. Steponkus.

Šilutiškiams trūko kantrybė. Jie pasipiktinę kreipėsi į „Šilokarčemos“ redakciją. „Sveikus medžius nupjovė, o darbo vietos nesusitvarkė jau keletas savaičių. Gėda.  Seniūnas šaukia, kad jis  miesto šeimininkas. Koks jis šeimininkas?“, - kalbėjo vienas per kitą pašnekovai. Gyventojai kreipėsi ir dėl kitų problemų. Keletą jų priminėme Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui. Jis pripažino, kad yra kur pasimokyti ir pasitaisyti.

Gėda...

Pasak pašnekovės Ilonos, Šilutėje prie Jaunimo alėjos 4 namo nupjautas gražuolis svyruoklis gluosnis ir šalia buvusi liepa. Moteris įsitikinusi – medžiai buvo sveiki. Visos pjuvenos tiesiog paliktos krūvose ir jų yra net ant tako. Kitas šilutiškis atsiuntė nuotrauką, kurioje po akcijos „Darom“ surinktos šiukšlės ir sudėtos į krūvą Stadiono gatvėje prie senosios „Šilo“ kavinės vis dar sėkmingai tebeguli. Dėl vis krūvomis susikaupiančių šiukšlių ne kartą kreipėsi ir traksėdiškiai. „Prie Šilojų gatvės 3 namo ne tik vaizdas baisus, bet ir smarvė. Kaip mes turime gyventi, kai nuolat toks vaizdas – pilni konteineriai ir dar didžiulės krūvos atliekų šalia jų. Ir vis vėluojama išvežti“, - savo pastebėjimais dalijosi vyras. Tiesa, po  šio pokalbio šiukšlės buvo išvežtos.

Danutė pastebėjo, kad miestui didelė gėda ne tik šiukšlės, bet ir nesutvarkytos gatvelės, įvažiavimai į kiemus net miesto centre. „Ko gero baisesnio akligatvio nėra, koks yra miesto centre, priešais paštą, šalia veterinarinės vaistinės. Čia kelias – baisus. Kaip seniūnas to nemato? Bent žvyru duobes užlygintų. R. Steponkus šaukia, kad yra miesto šeimininkas. Bet koks tas šeimininkas? Gėda. Tokį turėtų valdžia atleisti be perspėjimo. Jis ne tik kad nesirūpina miestu, bet ir yra nekultūringas. Kaip nemandagiai jis bendrauja, pasisako“, - dėstė moteris.

Yra daug „skaudulių“

Iš tiesų, pasižvalgius po miestą, yra daug „skaudulių“.   Paskutiniu metu pratrūkusį seniūną galima buvo ne kartą pamatyti, kai pradedant įgyvendinti miesto želdinių projektą, atsirado tokių, kurie ėmėsi iniciatyvos, kad mieste būtų išsaugoti medžiai.  Tada architektas  Algimantas Petravičius vienas pirmųjų nepabūgo viešai parodyti, kokie jam svarbūs medžiai. Jis  nusprendė netylėti - pradėti priešintis norui žaliąjį miestą paversti nykiu. Vyras kasdien ramiai ėjo pirmyn ir atgal miesto gatvėmis  ir medžius apkabino – užrišo juosteles, kurios informavo apie tai, kokia lemtis jų laukia – ar jie bus nupjauti, ar jiems bus leista toliau žaliuoti. Bet keisčiausiai  šioje situacijose atrrodė ne jis, o Šilutės seniūnas R. Steponkus, kuris net du viešuosius darbus dirbančius asmenis paliepė vaikščioti paskui architektą ir jo apkabinimus – juosteles plėšti šalin. Ir eina tie du žmogeliai it du šuneliai paskui architektą, lyg jokių darbų daugiau nebūtų. Pastarasis užkabina juostelę, o jie  paklusniai plėšia. Ir taip visą savaitę. Netekęs kantrybės, į gatvę išbėgo ir pats R. Steponkus. Jo pakeltas balso tonas, nemandagūs pasisakymai  akivaizdžiai parodė, jog jam nepatinka iniciatyva ir nemoka tvardytis. Paklausus seniūno, kas vyksta, šis atsakė: „Paklausk to (rodė į architektą pirštu-aut.pastaba). Ateitų kažkas dabar aprištų švarką, kitas užrištų skarą, kitas dar sijoną. Dar ateitų jūsų namuose užrištų kokį kaklaraištį. Kaip atrodytų? Čia yra viešosios tvarkos pažeidimas. Nori kažką daryti, ateik pas šeimininką, o šiuo atveju aš esu šeimininkas, gauk leidimą. Kaip atrodys, dabar vienas skarą užriš, kitas dar ką. Kaip atrodys? Iškviečiau policiją. Jei nori ateik pas šeimininką, šnekam, gal padėsim, gal ačiū pasakysim. Nueis į sodą ir apriš obelis, ar patiktų? Vienas ateis uždės šaliką, kitas kepurę uždėtų“, - vis kartojo pakeltu tonu R. Steponkus. Jis vis pabrėžė esąs miesto šeimininkas. Šį kartą jo paties ir paklausėme – ar geras tas mūsų miesto šeimininkas ir kada bus išspręstos minėtos problemos?

Problemos žinomos

Paaiškinimai į visus klausimus buvo gauti. Pasak seniūno, vyko švarinimosi talkos ir  akcijos dalyviai šiukšles surinko. „Problema dėl neišvežtų šiukšlių buvo ir Pylimo gatvėje.  Kažkas surinko jas ir sudėjo. Ačiū kažkam. Apie tai pranešė paskambinę žmonės.  Negali žinoti, kas kur.  Ką aš galiu žinoti, kas kur ką daro?  Dėl Jaunimo alėjos esančios problemos jau kalbėjau. Problema žinoma“,- sakė pašnekovas. Anot jo, netvarka bus pašalinta labai greitai.

Lietuvininkų gatvėje įvažiavimą į kiemą prie veterinarijos vaistinės R. Steponkus pažadėjo  patikrinti taip pat artimiausiu metu. Miesto šeimininkas tikino, kad žmonės turi kreiptis į jį su bėdomis ir tikrai bus jos sprendžiamos. „Pirma, reikia ateiti pas seniūną, o ne pas žurnalistus.  Būna piktų žmonių , kurie nori ne problemą išspręsti, o pasipykti. Ateina kitą kartą su problemą, o ji būna net juokinga.  Aš ne svetimas. Išspręsime problemas“, - tęsė seniūnas. Netrukus prisiminė ir atvejus, kuomet medžius norintys išsaugoti asmenys sugadino Savivaldybės turtą – užklijavo juosteles ant žibintų Dirvų gatvėje, o jas nuplėšiant nusilupo dažai. „Nusilupo dažai. Nuostoliai. Reiks perdažyti. Policijoje užvestos dvi bylos“, - patikslino S. Steponkus.

Paklausus, o kaip su traksėdiškių bėdomis, iš kur jos atsiranda nuolat ir tos pačios, seniūnas ir į šį klausimą turėjo atsakymą: „Pavasaris. Viską neša iš namų, garažų į kiemą. Pasak jo, gyventojai pamiršta, kad mokame tik už buitinių atliekų išvežimą, o į konteinerius meta viską – padangas, betoną... Skaitytojas pastebėjo, kad seniūnas neretai „pratrūksta“. Klausėme  R. Steponkaus – ar išties tai dažnai nutinka? Anot jo, retai jis pratrūksta, kaangi yra kantrus žmogus. „Būkime visi kultūringi, draugiški. Reikia norėti problemas išspręsti, o ne tyčiotis“.

O kaip vertina save kaip miesto šeimininką? Seniūnas tikino, kad yra savikritiškas ir tikrai mato, kur reikia pasistengti, ko pasimokyti. „Kaip gali save vertinti? Nesame tobuli, klystame visi...“, - baigė pokalbį R. Steponkus.


Straipsnio komentarai

pasikrapšto po savivaldybės langais ir visas jų darbas 2018-05-14
vagiu vagys tinginiai tušiukus kilnot ir kėdes trint kiek metų nematė pesčiūjų takelis remonto nuo didžiosios iki link traksėdžių greit bus 60 m niekas neremontuoja važiuji į sodus tai turi veštis papildomai detaliu dviračiui susiremontuot duobė ant duobelės ir dar duobikė o kokia smarvė iš šiukšlinių skleidžias neimanoma net langų atidaryt bent į savaite viena karta išplautų L A U K tokį S E N I U N A Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Per ilgai seniūnaujant2018-05-12
užauga didybės manija.Reikia leisti pailsėti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonė2018-05-11
Gaila, kad tik vieninteliam Šilutės architektui (pagarba jam) reikalingi medžiai. Buvo proga reikėjo prisidėti prie architekto gyvenantiems Šilutėje, tai gal būtų pavykę medžius išsaugoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
xxx2018-05-10
gerai daro,kad pjauna senus medzius,bet tegul ir i kapines atsigrezia ,kad ir ten mirtinai reikia pjaut mase medziu
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ačiū seniūnui2018-05-10
Tas gluosnis Jaunimo alėjos 4 namo buvo gerai pasviras ir šaligatvio plyteles iškeles kad net praeit nebuvo galima o tai kelias i vaiku darželi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar lankėtės Sausio 13-osios minėjimo renginiuose?