Šilutėje vyko nacionalinė miško sodinimo šventė

2018-05-09, Edvardas Lukošius
Miško sodinimo akimirka. Autoriaus nuotrauka
Miško sodinimo akimirka. Autoriaus nuotrauka

Balandžio 28-ąją visoje šalyje vyko miško sodinimo akcija „Lietuvai 100“, kurią organizavo Valstybinė miškų urėdija. Prie šios akcijos jungėsi ir Šilutės regioninio padalinio miškininkai kviesdami visus gamtai neabejingus rajono gyventojus. Ši socialinė iniciatyva – miško sodinimo šventė buvo skirta istorinės sukakties – Lietuvos šimtmečiui įamžinti.

Gražų šeštadienio rytą gausus būrys bendraminčių būriavosi senojo turgaus aikštėje laukdami autobuso, kurį ne tik vairavo, bet ir mišką kartu sodino ventiškis Remigijus Rimkus. Netrukus visi pasiekėme Norkaičių girininkiją, kur trumpam stabtelėjome. Šilutės regioninio padalinio miško apželdinimo inžinierė Audronė Balčiūnienė supažindino su Norkaičių girininkijos istorija bei veikla. Už kelių kilometrų pasiekėme Norkaičių girininkijos vietą, kur ir turėjo būti pasodintas miškas. Čia Šilutės regioninio padalinio vadovas Viktoras Aužbikavičius pasveikino visus šios gražios akcijos dalyvius. Netrukus miškininkų pamokyti, kaip sodinti sodinukus, visi atvykusieji kibo į darbą.

Sodinant mišką, kurio rezultatais bus galima gėrėtis tik po kelių dešimtmečių, dalyvavo: Šilutės Pamario pagrindinė mokyklos, Šilutės Vydūno gimnazijos mokiniai ir mokytojai, VšĮ Šilutės sportas direktorius Dainius Gricevičius, Šilutės sporto klubas „Leitė“, draugija „Gyvenimo menas“, miškui neabejingos šilutiškių šeimos, jų draugai bei giminės. Po kelių valandų jau buvo pasodinti šimtai medelių. Kad miškas gerai augtų, visi sugiedojome „Lietuvos miškuos ąžuolai žaliuos“. Po darbo vaišinomės miškininkų išvirtu šiupiniu bei su meile iškeptais „čirviniais“ blynais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?