Mūšis mūšiui nelygu...

2018-05-12

Baltarusijos sostinėje Minske vykusiame tarptautiniame stalo teniso veteranų turnyre dalyvavo ir penki Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ nariai. Sidabro medalį dvejetų varžybose iškovojo Jonas Čimkus, žaidęs kartu su kauniečiu Genadijumi Degteriovu.

Minske varžėsi 150 dalyvių, suskirstytų pagal amžių į kelias kategorijas. Turnyras truko 3 dienas. Senjorai, sumokėję nebrangų starto mokestį, galėjo sukryžiuoti mažąsias raketes ir su gretimo amžiaus kitos kategorijos žaidėjais. „Varmo“ vyrai J. Piekautas, A. M. Šaulys ir J. Čimkus tuo mielai pasinaudojo. Moterų grupės varžybose (11 žaidėjų) pamariškės G. Mikalauskienė ir S. Jakubauskienė į lyderes neprasimušė, nors pirmoji laimėjo pusę ratų sistema žaistų partijų. Mūsų vyrų konkurentais buvo 60-64, 65-69, 70-76 metų varžovai iš Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Lietuvos. Dvi pirmąsias dienas labai gerai žaidė A. M. Šaulys, kieta gynyba palaužęs ne vieną aštrios atakos meistrą. Turnyras Minske pasižymėjo žaidėjų kultivuojamų žaidimo stilių įvairove. A. M.Šaulys prasiveržė į du ketvirtfinalius kovodamas su dviejų amžiaus grupių varžovais, tačiau jei antrąją varžybų dieną jis laimėjo visas partijas, tai trečiąją visas pralaimėjo. Teko tenkintis 5-8 vietomis.

Šanso pelnyti bronzos medalį neišnaudojo J. Piekautas. Žaisdamas dėl III vietos su S. Morozovu (Maskva) Jonas pirmavo setais 2:0, tačiau varžovas išlygino rezultatą. Penktasis setas buvo itin įtemptas. J. Piekautui pritrūko vieno tikslaus užbaigiamojo smūgio, kai pirmavo rezultatu 11:10. Deja, varžovo pakeltą kamuoliuką nukreipė už stalo. S. Morozovas „išsiraitė“ ir šventė sunkią pergalę. Galutinėje įskaitoje J. Piekautas liko penktas. Įdomu tai, kad Jonas du kartus pralaimėjo būsimajam čempionui K. Gmyr (Rusija), su kuriuo jėgas išbandė pogrupio varžybose ir finalinėje dalyje. Taigi, kažkiek nepasisekė, kad kliūtimi tapo itin pajėgus meistras.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?