Respublikinėse kroso varžybose tempą diktuoja Švenčionių ir Šilutės bėgikai

2018-05-11
Lietuvos kroso taurės varžybų lyderiai rajonų grupėje - šilutiškiai (iš kairės): Justas Budrikas, Kęstas Mickus, Goda Šiaudvytytė ir Paulius Gudaitis.
Lietuvos kroso taurės varžybose po trijų etapų tarp rajonų rinktinių pirmauja Švenčionių bėgikai (362 tšk.), o Šilutės sporto mokyklos komanda (treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis) užima II vietą ( (329 tšk.), treti – Kelmės rajono bėgikai (251 tšk.). Pamariškius į priekį veda – Kęstas Mickus (jaunimo grupė), Justas Budrikas, Paulius Gudaitis (jaunių gr.),  Goda Šiaudvytytė ir Vilmantas Retenis (vaikų gr.).

Pirmojo etapo varžybos vyko Raseiniuose, antrojo – Šiauliuose, balandžio 20 dieną, trečiojo – Palangoje, gegužės 4 dieną. Kiti etapai bus rudenį: Ariogaloje (X.5.), Jurbarke (X.19.), Smiltynėje (XI.10). Kroso komandų dar laukia daug išbandymų. Tarp miestų rinktinių po dviejų etapų pirmavo klaipėdiečiai, tarp rajonų – šilutiškiai. Mūsiškiai yra pelnę 236 taškus. Ar lyderiai keisis, ar išliks tie patys sužinosime vėlai rudenį. Kol kas galime džiūgauti, kad pamariškiai, kroso bėgikai tęsia kovą dėl teisės vadintis lyderiais.

Šiauliuose labiausiai nustebino penktokė Goda Šiaudvytytė. Ji pirmą kartą tapo respublikinių varžybų nugalėtoja – 1 kilometro distanciją raižyta vietove įveikė per 4 minutes ir finišavo pirma. Goda lengvosios atletikos treniruotes pradėjo lankyti būdama M. Jankaus pagrindinės mokyklos antroke.  Tarp jaunių pasižymėjo Justas Budrikas ( I gimnazija), laimėjęs 4 km bėgimą. Jo laikas – 14:58 min. Po kroso taurės varžybų etapų Raseiniuose ir Šiauliuose jis pirmauja, surinkęs 44 taškus. III vietą užima Paulius Gudaitis (Vydūno g.), o Kęstas Mickus (Švėkšnos „Saulės” g.) – trečias tarp jaunimo grupės atstovų. Taigi, šilutiškiai diktuoja gerą tempą.

Palangoje bėgikai lenktyniavo Botanikos parke. Kroso taurės varžybų etapų trasos skirtingos, todėl ir rezultatai skirtingi. Vienur reikia bėgti labiau raižyta vietove, sunkesne trasa, kitur – lygesne vietove, lengvesne trasa. Palangos etapas lengvesnis. Šilutiškių rinktinę sudarė 11 bėgikų. Ne visiems viskas sekėsi, kaip tikėjosi. 3000 metrų bėgęs Justas Budrikas šį kartą finišavo antras. Jį aplenkė nuolatinis konkurentas Justas Sažinas iš Švenčionių. Abu Justai – savo komandų lyderiai, perspektyvūs bėgikai. Kartu lenktyniavęs P. Gudaitis užėmė V vietą. K. Mickus (jaunimo gr.) bėgo 6000 m. Jis finišavo aštuntas. Vėl užtikrintai nugalėjo G. Šiaudvytytė (vaikų gr.), bėgusi 1000 m. Goda įrodė, kad jos ankstesnė pergalė Šiauliuose – ne atsitiktinė. Gražią staigmeną pateikė komandos debiutantas, penktokas kintiškis Vilmantas Retenis, finišavęs ketvirtas. Trenerė L. Leikuvienė viliasi, kad Vilmantas, jei treniruosis, sužibės dar ne vieną kartą. Jis – komandos atradimas.