Skraidino ietį

2018-05-14
Vilkyčių ieties metimo varžybų prizininkai (iš kairės): Laurynas Norkus, Dovydas Virbinskis, Gintarė Paulauskaitė ir Emilis Urbonas ir kuratorius Gediminas Keizeris
Vilkyčiuose surengtose ieties metimo varžybų dalyviams prizininkams taures ir medalius skyrė buvęs Lietuvos jaunučių rinktinės narys Gediminas Keizeris.

Varžybose jėgas išbandė keturių amžiaus grupių sportininkai: vaikai, jaunučiai, jauniai ir suaugusieji. Tarp pastarųjų – nemažai garsių vyrų, moterų, anksčiau gynusių šalies garbę net tarptautinėse varžybose. Tai sporto meistras Valentas Voveris, kandidatai į sporto meistrus Aleksandr Kozlov, Kristina Kozlovienė, Motiejus Jančauskas, Andrius Bajoras. V. Voveris ietį yra numetęs 73,35 metro, A. Kozlov geriausias rezultatas – 71,13 m., M. Jančausko asmeninis rekordas – 69,73 m. Žinomų sportininkų dalyvavimas  varžybose padidino sportinio renginio svarbą, pakurstė dalyvių sportines ambicijas.

Vaikų grupės nugalėtoju tapo Mamertas Skaburskis, II vietą užėmė Edvinas Rumšas, III – Valdas Mikužis. Tarp jaunučių ietį toliausiai metė Kamilė Šulcaitė – 26,47 m. I vietą užėmęs Marius Rudzevičius ietį nuskraidino 55,88 m. Šis rezultatas – geriausias tarp Lietuvos jaunučių šį sezoną. Antras liko Justas Žilius, trečias – Marijus         . Vilniuje besimokanti Gintarė Paulauskaitė (jaunių grupė) ietį švystelėjo 38,59 m. Tai antras sezono rezultatas šalyje. Tarp vaikinų geriausiai pasirodė Emilis Urbonas. Jo rezultatas – 46,53 m. II vietą užėmė Dovydas Virbinskis – 45,52 m, trečias liko Laurynas.  Moterų grupės varžybose I vietą užėmė Kristina Kozlovienė (Klaipėda) – 30 m, II – Vilma Daugilienė (Gargždai). Vyrų grupę sudarė 13 dalyvių. Kai kurie jų – buvę Lietuvos rinktinės nariai, atstovavę šalį būdami jaunučiais, jauniais (Edvinas Dulkys, Donatas Klumbys). Absoliutaus varžybų nugalėtojo titulą pelnė V. Voveris (Šilalė), numetęs ietį 58,62 m. Jam įteikta didžioji varžybų taurė. II vietą užėmė M. Jančauskas (Vilkyčiai) – 54,44 m. III vietos apdovanojimą iškovojo Daivaras Fabijanavičius (Vilkyčiai). Jo rezultatas – 51,15 m.