Rusniškiai Marijona ir Algimantas Drobniai atšventė deimantines vestuves

2018-05-19, Kęstutis JOČYS
Bendrai nuotraukai visi vestuvių ceremonijos dalyviai įsiamžino prie altoriaus. K. Jočio nuotraukos
Bendrai nuotraukai visi vestuvių ceremonijos dalyviai įsiamžino prie altoriaus. K. Jočio nuotraukos
Saulėtą šeštadienio vidurdienį prie Šilutės šv. Kryžiaus katalikų bažnyčios privažiavo kaspinais puošti automobiliai, iš kurių ėmė lipti ir vaikai, ir kostiumuoti vyrai, ir puošniomis suknelėmis pasidabinusios merginos bei moterys, ir šios procesijos kaltininkai – bendro gyvenimo šešiasdešimtmetį minintys ir meilės bei ištikimybės įžadus nusprendę atnaujinti Marijona ir Algimantas Drobniai iš Rusnės.

Šiltas sutikimas ir gražūs sveikinimo žodžiai

Prie bažnyčios durų palydą pasitiko Tauragės parapijos dekanas Vytautas Gedvainis ir palydėjo sukaktuvininkus link altoriaus, kur baltu audeklu buvo papuoštos kėdės ir stalelis su visa tokiai progai skirta atributika. Kai visi buvo pasirengę ir pagarbiai sustoję, dekanas ištarė sveikinimo ir padėkos žodžius: „Gerbiamas Algimantai, ar pagalvojote, kas jūs būtumėte buvęs, jei šalia neturėtumėte tokio gyvenimo angelo? Kiekvieną rytą pabudęs jūs matote patekančią saulę, grįžęs po darbų, jūs vėl matote patekančią saulę. Tai ji suteikė gyvenimo prasmę ir Dievo palaimą. Gerbiama Marijona, tėveliai jums davė patį gražiausią pasaulyje vardą, pavadindami jus Dievo motinos vardu. Jūsų santuoka įvyko per patį gražiausią metų mėnesį – gegužę, kai viskas pražįsta pačiais gražiausiais žiedais. Dievulis jums pasiuntė ir šį žmogų, kuriam jūs atidavėte savo jaunystę ir grožį, padovanojusi visą būrį vaikų. Girdamas jus, aš tuo pačiu giriu ir sutuoktinį Algimantą. Jei jūs nebūtumėte darbštus ir išmintingas, ji būtų nesiryžusi eiti kartu ir nuveikti didelių darbų. Jūs abu esate Lietuvos pasididžiavimas, bažnyčios garbė, jums turėtų nusilenkti ir pati prezidentė“.

Po sveikinimo kalbos dekanas kartu su jubiliatais pakartojo tuos pačius veiksmus ir priesaikos žodžius, kuriuos Marijona ir Algimantas pirmą kartą ištarė prieš 60 metų, vėl apsikeitė aukso žiedais ir padovanojo abipusį karštą bučinį. Į eilę išsirikiavę vaikai vienas po kito priklaupę prašė tėvų palaimos, prieš senelius galvas nulenkė ir pulkas anūkų bei proanūkių.

Šioje neeilinėje šventėje dalyvavo ir Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris įteikęs gėlių puokštę ir dovaną, o Rusnės bendruomenės linkėjimus perdavė ir savo uošvius pasveikino seniūnė Dalia Drobnienė.

Tai, kas svarbiausia

80-metė Marijona ir trimis metais vyresnis Algimantas jau daug metų gyvena Rusnėje, čia ir susipažino, nors abu yra dzūkai, kurių šeimos pokario metais buvo perkeltos į pamario kraštą. Visą gyvenimą iki pensijos A. Drobnys dirbo traktorininku, o jo sutuoktinė „dirbo“ mama. Ji pagimdė ir užaugino 10 vaikų, o šiuo metu jau džiaugiasi 23 anūkais ir 10-čia proanūkių. Ir tuo viskas pasakyta!


Straipsnio komentarai

Ina2018-05-20
Sveikinimai!! Kaip grazu!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?