Orai.lt: savaitgalis bus bjaurus

2015-01-09, orai.lt, orai24.lt
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Sniegas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Sniegas

Penktadienio dieną į Lietuvą plūstelėjo šiluma ir drėgmė. Iš vakarų atslinkusi oro masė orus lems ir penktadienį. Daugelyje rajonų lankysis krituliai. Ryte, pirmoje dienos pusėje Vidurio ir Rytų Lietuvoje snigs smarkiai, bet vėliau sniegą daug kur pakeis šlapdriba, kai kur ir su lietumi, galima lijundra. Pūs vakarų, pietvakarių vėjas, vietomis jo gūsiai sieks 15-20 m/s. Dėl gūsingo vėjo, sningant, gali kilti trumpa pūga. Temperatūra dienos metu kils iki 0-5 laipsnių šilumos. Vakare vės, kai kur formuosis plikledis.

Šeštadienį taip pat bus nemažai kritulių. Naktį daugiausiai kris sniegas ir šlapdriba, gūsingas vėjas pustys sniegą, vietomis kils trumpa pūga. Temperatūra šalyje pasiskirstys nuo 1 laipsnio šilumos iki 4 laipsnių šalčio.

Šeštadienio dieną kritulių žadama daugiau. Temperatūra bus silpnai teigiama, todėl vyraus šlapdriba ir lietus. Be to, vėl bus palankios sąlygos lijundrai, susidarys plikledis. Dar labiau sustiprės pietvakarių vėjas – gūsiai sieks 15-20 m/s.

Sekmadienį Lietuvoje siautės itin smarkūs vakarinių krypčių vėjai – užaus 16-21 m/s gūsiai, o kai kur vėjas pasieks ir 23-27 m/s greitį. Smarkiausi vėjai bus naktį iš šeštadienio į sekmadienį vakariniuose rajonuose. Itin stiprius vėjus lydės mišrūs krituliai. Temperatūra visą parą svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.

Pirmadienį vėjas aprims, bus šalčiau, bet išliks drėgna.

Antradienį vėl stiprėjantys vakarų vėjai į Lietuvą atpūs naują šilumos bangą su krituliais ir pavojingais reiškiniais.

 

Orai Šilutėje:

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?