Baltojoje vakarienėje - pustrečio šimto šilutiškių

2018-05-25, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Renginio akimirkos. S. Sodonio nuotr.
Renginio akimirkos. S. Sodonio nuotr.

Gegužės 19-ąją puikiai nusiteikę šilutiškiai leidosi į kelias valandas trunkančią balta spalva paženklintą fiestą prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus. Būrys svečių mėgavosi atsineštais užkandžiais, gėrimais, pašnekesiais su draugais ir nepakartojama muzika.

Baltojoje vakarienėje „Kai dvare žiedais sninga“ galėjo dalyvauti visi norintys, bet jie turėjo laikytis privalomų šios vakarienės taisyklių - dėvėti baltus elegantiškus drabužius, pasirūpinti stalo dekoracijomis ir vaišėmis. Organizatoriai prašė svečių pasipuošti originaliai ir skoningai.

Susirinkusieji demonstravo baltą stilių. Jautėsi, kad kiekvienas dalyvis apgalvojo kiekvieną savo įvaizdžio detalę: moterys žavėjo subtiliomis skrybėlaitėmis, į plaukus segėsi baltas gėles. Vyrai puošėsi baltais kostiumais. Nuo galvos iki kojų baltai vilkintys žmonės elgėsi prideramai, elegantiškai ir pagal etiketo taisykles.

Vakaro metu skambėjo paslaptingo renesanso ir ankstyvojo baroko epochas menanti muzika. Visus sužavėjo šokiai, kuriuos atliko tarptautinių festivalių bei konkursų laureatai „Dolce muzica“. Savo kūrinius dovanojo ir Šilutės meno mokyklos auklėtiniai. Dvaras visuomet buvo ta vieta, kur skambėdavo dainos ir pasakojimai. Todėl čia visus žavėjo Klaipėdos valstybinės kolegijos folkloro grupės „Aitvaras“  teatralizuota programa „Ką mena balta drobulė?“.

Muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė džiaugėsi pavykusiu vakaru. „Žmonėms reikia tokios šventės, pasibuvimo drauge. Stengėmės, kad būtų  jauku ir prasminga“, - kalbėjo vadovė. Baltojoje vakarienėje dalyvavo pustrečio šimto žmonių iš įvairių rajono vietų. Rinkosi šeimos, organizacijos, klubai, draugai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?