Seimo narys A. S. Nausėda nepritarė tyrimui dėl nerimą keliančios padėties žemės ūkyje

2018-05-27, Saulius Sodonis

Dar sausio mėnesį konservatoriai Seime ėmėsi iniciatyvos sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl padėties žemės ūkyje. Tuomet buvo suformuluoti 27 klausimai. Parlamentinės komisijos tyrimas turėjo atsakyti į juos ir išsklaidyti visuomenėje kilusias abejones dėl padėties šiame ūkio sektoriuje.  

Politinį skaidrumą prieš rinkimus deklaravę Seimo valstiečiai, noriai sudarinėję įvairias laikinas komisijas, jų manymu, neaiškiems politiniams procesams analizuoti, ties opozicijos iškeltais 27 klausimais ėmė ir sustojo. Vienas iš paskutinių mėginimų sudaryti tokią komisiją buvo praėjusią savaitę, gegužės 15 dieną, vykęs parlamento balsavimas dėl Seimo Ekonomikos komiteto pateikto pateiktų išvadų. O jose buvo siūloma „Seimo nutarimo projektą atmesti“. Iš 100 posėdžių salėje buvusių parlamentarų 53 pasisakė teigiamai, 41 buvo prieš, o 6 susilaikė. Taip buvo atsisakyta pradėti tokį tyrimą.

Seime tuo metu buvo ir balsavime dalyvavo Šilutės rinkimų apygardoje tiesiogiai išrinktas Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Jo nuomonė buvo tokia pati, kaip ir beveik visos valstiečių ir žaliųjų frakcijos, – „nepritarti“. Tik vienas šiai frakcijai priklausantis Povilas Urbšys antradienį pasisakė, kad tokia abejones išsklaidanti komisija būtų sukurta. Kodėl šilutiškis A. S. Nausėda balsuodamas pasisakė prieš tokį tyrimą, tikėkimės, jis rinkėjams dar paaiškins. O noras sužinoti savo kraštą atstovaujančio politiko poziciją paskatino pasidomėti, kaip  sekasi į Vilnių išvykusiam Pamario krašto atstovui. Nes labai jau retas svečias A. S. Nausėda tapo savame krašte.

Seimo nario veikla

Visa čia pateikta medžiaga yra iš Seimo tinklalapio, tad kiekvienas bet kada gali sužinoti, kaip kam sekasi ar koks politikas ką daro. Pagal šią statistiką, A. S. Nausėda nuo šio Seimo kadencijos pradžios yra pateikęs 13 teisės aktų projektų. Paskutiniai du – jau šioje sesijoje. Tai Konstitucijos 74 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas ir Seimo nutarimo „Dėl valstybės pripažinimo suteikimo Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ projektas. Konstitucijos pakeitimas susijęs su balsavimu dėl aukščiausių valstybės pareigūnų ar Seimo narių pareigų sustabdymo ar mandato atėmimo. Šilutiškis politikas tiesiog įsiliejo būrį jį parengusių ir siūlančių svarstyti šias pataisas parlamentarų. Dėl „Romuvos“ tai taip pat – Nausėda būryje, kurie siūlo valstybės pripažinimą šiai religinei bendruomenei.

Vienas paskutiniųjų su kitais politikais inicijuotas – Žemės gelmių įstatymo projekto pakeitimas. Siūloma patikslinti 14 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip: „Draudžiama vykdyti išsklaidytųjų angliavandenilių išteklių tyrimą ir (ar) naudojimą taikant hidraulinį uolienų ardymą“. Kiti siūlymai jau senesni ir siekia ankstesnes sesijas. Tai Veterinarijos įstatymo atitinkamų straipsnių pakeitimas, piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo pakeitimas, Seimo nutarimas „Dėl 2018 metų paskelbimo Tėvo Stanislovo metais“ projektas ir Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl Lietuvos Respublikos rinkai tiekiamų galimai žemesnės kokybės maisto produktų sudarymo“ projektas.

Praėjusiais metais Šilutę atstovavęs Seimo narys nemažai sirgo. Dėl to jo „lankomumas“ buvo ne itin koks. Šie metai dėkingesni – iš 33 nuo kovo 10-tosios ketvirtąją sesiją vykusių posėdžių, jis buvo 29-iuose. Seimo statistikoje kalbama tik apie plenarinius posėdžius, kurie rengiami dukart per savaitę – antradieniais ir ketvirtadieniais. Praėjusioje, trečiojoje, sesijoje – nuo 2017 m. rugsėjo 10 iki 2018 m. kovo 9 d. dalyvavo 37 iš 49 plenarinių posėdžių.

Seimo svetainėje nurodyta ir ar posėdžių metu balsavo politikai. Nuo kovo 10 dienos ketvirtąją sesiją buvo surengti 529 balsavimai. A. S. Nausėda vienaip ar kitaip pasisakė 331 atvejais. O tai – 62,57 proc.. Ankstesnėje, trečiojoje sesijoje vyko 1201 balsavimai. Šilutiškis išreiškė nuomonę 549 teisės aktų atvejais. O tai – 45,71 proc. visų tos sesijos balsavimų.

Tai tik keletas pastebėjimų, ką ir kaip daro, kaip balsuoja Šilutės žmonių į Seimą išrinktas ir į Vilnių pamario žmones atstovauti išsiųstas Alfredas Stasys Nausėda.


Straipsnio komentarai

Joo2018-05-31
Jeigu ji pats tą bardaką kėlė, tai negi balsuos kad ištirtų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ramunas2018-05-28
Lopas kaip ir visi uz ji balsave Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pikis2018-05-28
Nepikit ant Mūsų krašto senoliuko. :( Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Grįš2018-05-28
atsiims neendrę šią šešuro dabrynia prie 30 SU. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Xx2018-05-27
Pamiršo mus susitvarkys savo reikalus gaila kad balsavau už ji jis to nevertas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Viskas2018-05-27
AISKU,kur pucia ten linksta.savo nuomones neturi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?