Šilutėje „Saulės rato ritimai“

2018-05-26
Koncerto akimirkos.
Koncerto akimirkos.

Šilutės moksleivių meno kolektyvai kultūros ir pramogų centre pristatė koncertinę programą, skirtą pasaulio lietuvių Dainų šventės šokių dienai. Šiuo renginiu norėta pradžiuginti savo artimiausius žmones: tėvelius, draugus, kaimynus, miestelėnus.

Lietuvos nepriklausomybė išaugo iš tautiškos kultūros lopšio. Laisvės susigrąžinimas buvo tautos išlikimo, tapatumo įtvirtinimo siekis, garbingos praeities dvasia, ori valstybė, iš kurios padangės saulės link kilo tautos giesmės žodžiai: „Tegul saulė Lietuvos tamsumas prašalina“. Šokių dienos temine jungtimi pasirinktas Saulės įvaizdis. Aušra, ryto brėkšmas saulei kylant asocijuojasi su tamsos atsitraukimu, šviesos pergale prieš tamsą, gyvybės – prieš sąstingį, garsų – prieš tylą. Būdama nuolatinė gyvenimo palydovė, Saulė tapo šviesos, vilties, gėrio ir gyvybingumo simboliu.

Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Viržytė“ jaunučių, jaunių ir jaunuolių grupės, Šilutės I gimnazijos liaudies šokių kolektyvo „Atlaja“ merginų ir jaunimo grupės, trečiadienį, gegužės 16 d. Kultūros ir pramogų centre šokiais džiugino visus, susirinkusius į koncertą, pavadinimu „Saulės rato ritimai“. Susirinkusiems tėveliams, draugams ir miestelėnams buvo parodyta koncertinė programa, skirta Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventei, kuri įvyks liepos 1-6 dienomis.

Šokių dienos koncertas „Saulės rato ritimai“ – tai keturių dalių visų amžiaus šokių grupių meniniai dialogai, perteikiantys tautinių simbolių prasmes, gamtos gyvasties išraišką, kasdienio darbo ir sakralinių švenčių išsidėstymą metų rate, jaunystės šėlsmą ir visų po pasaulį išsibarsčiusių lietuvių artumo jausmą. Aštuonių tūkstančių šventės dalyvių finalinė kompozicija vizualizuos tautos atsparumą, gyvybingumą, norą eiti pažangos ir atsinaujinimo keliu, įveikti kasdienius iššūkius kartu. Eiti į šviesą visiems kaip šeimai… vardan tos Lietuvos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?