Jaunųjų pamario „lakštingalų“ pergalės sostinėje

2018-05-28, „Šilokarčemos" informacija
Solistės Barbora Berneckytė, Goda Džalagonija, Kornelija Suchodimcova
Solistės Barbora Berneckytė, Goda Džalagonija, Kornelija Suchodimcova

Gegužės 19 dieną (šeštadienį), Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos koncertų salėje įvyko III Baltijos šalių muzikos festivalis – konkursas „Rising stars“, kuriame dalyvavo ir mūsų krašto jaunosios solistės. Tai kūrybos namų „IDĖJA“ dainavimo studijos solistės: Goda Džalagonija, Kornelija Suchodimcova ir Barbora Berneckytė.

Jau du metus Šilutėje aktyviai veikia kūrybos namų „IDĖJA“ dainavimo studija, kuriai vadovauja mūsų krašto dainų autorius ir atlikėjas, įvairių televizijos muzikinių projektų ir konkursų dalyvis Valdas Lacko. Šioje studijoje dainavimo besimokantis jaunimas ne tik mokosi dainavimo, atlieka įrašus, bet ir aktyviai dalyvauja įvairiuose respublikiniuose konkursuose bei skina laurus. Praėjusį šeštadienį, kai visa Lietuva šventė „Gatvės muzikos dieną“, trys mūsų krašto jaunosios solistės Vilniuje varžėsi dėl pergalių muzikinėje scenoje, kurias vertino kompetentinga šio konkurso vertinimo komisija.

Pirmoji, Pagrynių miestelyje gyvenanti, Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje besimokanti dvylikametė solistė Goda Džalagonija. Konkurse mergina atliko legendinę Vaidos Genytės dainą „Sparnuotosios supynės“. Su šia daina Goda iškovojo ir į namus parsivežė II vietos nugalėtojo statulėlę bei diplomą. Po solistės pasirodymo, konkurso vedėjas pastebėjo, jog tokioje amžiaus kategorijoje (11 – 14m.)  labai drąsus ir sveikintinas pasirinkimas atlikti šią nelengvą dainą.

Antroji, šilutiškė, Pamario pagrindinės mokyklos moksleivė, keturiolikmetė, antrus metus aktyviai įvairiuose respublikiniuose konkursuose dalyvaujanti ir skinanti laurus Kornelija Suchodimcova. Mergina į pamarį iš sostinės parsivežė  savo amžiaus grupėje nugalėtojos vardą. Konkursui Kornelija pasirinko 2010 metų Eurovizijos konkurso nugalėtojos, atlikėjos iš  Lenos dainą „Satellite“, kuri ir atnešė sėkmę šilutiškei.

Pasak Kornelijos mokytojo Valdo Lacko, mergina turi išskirtinį muzikinį skonį ir charakterį bei plačius vokalinius sugebėjimus, atsižvelgiant į jaunos solistės amžių. „Ši mergina turi didelę perspektyvą. Esu tikras, jog ji dar ne kartą nustebins savo gimtąjį miestą, net visą Lietuvą. Ši mergina tikrai daug dirbą ir stengiasi vardan aukštesnių pasiekimų“, - pasakoja mergaičių mokytojas ir dainavimo studijos vadovas Valdas Lacko.

Trečiąją pergalę į Šilutę parvežė dar viena kūrybos namų „IDĖJA“ dainavimo studijos auklėtinė, Pamario pagrindinėje mokykloje besimokanti solistė Barbora Berneckytė. Mergina konkursui pasirinko pasaulinį hitą, dainą „Say you love me“. Po Barboros pasirodymo vertinimo komisija aukščiausiais balais įvertino dainos išpildymą bei atlikimą ir visa tai lėmė, jog solistė tapo I vietos nugalėtoja. Pasak Barboros mokytojo Valdo, ši mergina turi ryškų ir šiltą balso tembrą, ypatingai stiprią klausą,  jaučia muziką bei jos ritmą. „Gal tai ir papirko griežtąją konkurso komisiją“, - samprotaudamas pasakoja solistės mokytojas. Konkurso organizatoriai visus konkurse dalyvavusius dainorėlius pagerbė ir pasveikino įvairiomis  rėmėjų dovanėlėmis.

Merginų dainavimo mokytojas Valdas Lacko pastebi, jog prie sėkmingų pasirodymų bei pergalių ne maža dalimi prisideda ir jų tėveliai savo palaikymu vykstant į konkursines keliones. „Be jokios abejonės, scenoje mergaitės jaučiasi dar tvirčiau ir užtikrinčiau, kai konkurso metu salėje sėdi ir jas palaiko jų artimiausi žmonės – tėvai. Palaikymas yra svarbiausias dalykas, siekiant bet kokių aukštumų. O kai tai sutampa su vaikų pastangomis ir įdirbiu, tuomet nuoširdžiai apima džiaugsmas už tokias tėvų ir vaikų bendrystes ir jų šeimas“, - besidžiaugdamas už mergaites ir jų tėvelius pasakoja dainavimo pedagogas Valdas Lacko. Nors visos merginos, grįžusios su pergalėmis iš Vilniaus, jau gyvena vasaros atostogų nuotaikomis, tačiau pasiruošimai kitų metų konkursams, kurie jau suplanuoti iš anksto, vyksta dar neprasidėjus vasarai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?