Nutarta, kaip išvengti vaistų trūkumo sutrikus jų tiekimui

2018-05-29, sam.lrv.lt

Seimas priėmė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos siūlomas Farmacijos įstatymo pataisas, kurios leis pagreitinti leidimų tiekti registruotus vaistus nelietuviškomis pakuotėmis išdavimą. Tokiu būdu bus apsidrausta, kad tuo atveju, jeigu nutrūktų vaistų tiekimas į Lietuvą, bus galima išvengti jų trūkumo.

Pasak ministro A. Verygos, deja, bet vis dar pasitaiko situacijų, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių vaistų tiekimas sutrinka. Tokiais atvejais labiausiai kenčia sergantieji, nes tiesiog nebegali įsigyti jiems reikiamų vaistų ir yra priversti gydytis kitais, dažnai gerokai brangesniais vaistais.

„Nuo šiol bus atsisakoma kai kurių perteklinių administracinių procedūrų, dėl kurių vaistų registravimo procesai užtrunka ilgiau. Leidimo tiekti vaistus nelietuviškomis pakuotėmis išdavimas sutrumpės nuo 10 iki 7 darbo dienų. Tai yra gana didelis žingsnis siekiant apsaugoti žmones nuo didelių išlaidų vaistams, tais atvejais, kai stringa jų tiekimas“, – sako ministras A. Veryga.

Taip pat mažės ir administracinė našta gaunant leidimus. Iki šiol išduodant tokius leidimus dalyvaudavo dvi institucijos – VVKT, kuri vertina paraiškas pagal nustatytus kriterijus, ir Sveikatos apsaugos ministerija, kuri pasirašo leidimą. Tad leidimų išdavimas užtrunka. Nuo šiol leidimus išduoti teisę turės Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

Taip pat buvo patikslinti leidimų išdavimo kriterijai, o tai leis išvengti kompensuojamųjų vaistų tiekimo sutrikimų, kai pritrūkstama lietuviškų pakuočių. Tad nuo šiol sutrikus vaistų tiekimui į Lietuva, bus leidžiama laikinai tiekti vaistus nelietuviškomis pakuotėmis, o pacientams nereikės pirkti kito gamintojo vaistų mokant visą kainą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?