Pagėgiuose: meras ir opozicija prieš lengvatas bendruomenėms

2018-05-31, Partijos „Tvarka ir Teisingumas“ Pagėgių skyriaus informacija

Gegužės 22 dieną Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje vyko Pagėgių savivaldybės 5-ojo šaukimo tarybos 40-asis posėdis. Jo metu tarybos nariai svarstė aibę klausimų, o dėl keleto kilo rimta diskusija.

Daugiausia aistrų sukėlė valdančiosios daugumos, partijos „Tvarka ir Teisingumas“ narių pasiūlymas, kad Pagėgių savivaldybėje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, bendruomenėms būtų taikoma 50proc. nuolaida naudotis Pagėgių krašto turizmo informacijos centro teikiama paslauga „Pažintinės, poilsinės kelionės Nemuno upe laivu“. Tiek meras, tiek opozicija nesutiko su šiuo siūlymu ir net nesileido į rimtesnes diskusijas. Nepaisant visų pozicijos argumentų bei noro, jog bendruomenių nariai turėtų galimybę už prieinamą kainą pasinaudoti laivu, klausimas svarstomas nebuvo.

Strateginio planavimo komiteto pirmininkas Kęstutis Komskis bandė įtikinti kolegas, kad šis sprendimas yra reikalingas: „Kaimo bendruomenėse nemažai pagyvenusių žmonių, neretai – nepasiturinčių. Suteikime galimybę jiems nors kartą per metus paplaukioti turimu laivu už savikainą“. Atėjus laikui balsuoti, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pakilo iš savo kėdės, išsitraukė kortelę ir paliko posėdžių salę. Paskui jį pasekė ir visa opozicija. Salėje likę valdančiosios daugumos tarybos nariai neturėjo galimybių atlikti balsavimo, kadangi nebebuvo kvorumo.

Panaši situacija susiklostė kalbant apie mobilios scenos nuomos paslaugą, kurią teikia Pagėgių savivaldybės kultūros centras. Buvo siūlomos lengvatos Pagėgių savivaldybėje veikiančioms bendruomenėms, tačiau klausimo svarstymas atidėtas kitam posėdžiui. Kęstutis Komskis teigia, kad tokia situacija tik parodo tikrąjį opozicijos veidą. „Jie nėra suinteresuoti padėti bendruomenėms. Akivaizdu, kad opozicija nedalyvauja bendruomenių veiklose bei jų planavime. Bendruomenių finansai labai riboti, tad turime padėti joms“.

Be nesutarimų neapsieita ir deleguojant atstovus į vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ kolegialų valdymo organą. Paruoštas sprendimo projektas su jau numatytais deleguoti asmenimis netenkino nei mero, nei opozicijos, tad prasidėjo diskusija. Sprendimas privalėjo būti priimtas neatidėliotinai, kitu atveju būtų kilusi grėsmė pavėluoti projektų dalyvavime. Siekiant išvengti nesusipratimų ir galimo klausimo svarstymo atidėjimo kitam tarybos posėdžiui, valdantieji sutiko su siūlymais koreguoti kandidatų sąrašą pakeičiant du iš trijų deleguojamų asmenų.


Straipsnio komentarai

na2018-06-14
visos Pagėgių krašto bendruomenės labai " tvarkingos ir teisingos" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?