Šiukšlių konteinerius stebės kameros

2018-06-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Sodų bendrijų gyventojai pavargo nuo tokio vaizdo. „Šilokarčemos“ nuotrauka.
Sodų bendrijų gyventojai pavargo nuo tokio vaizdo. „Šilokarčemos“ nuotrauka.

Į redakciją kreipėsi sodų bendrijų „Draugystė“ ir „Aušra“ gyventojai. Prašė vėl padėti išspręsti problemą, kuri vadinasi „šiukšlės“.

Žmonės guodėsi, kad greitai bus užpulti žiurkių, nes šiukšlių krūvos tik didėja, kaip ir smarvė. Viena moteris tikino, kad jau pavargo prašyti pagalbos Šilutės seniūno, Šilutės savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus, kad atliekos būtų išvežtos. „Jau skambinau net į Vilnių. Nebegalime taip gyventi. Atveža šiukšles ir pila ten ne vietiniai, o iš kitur atvažiavę. Ką mums daryti? Kaip išspręsti tą bėdą? Padėkite“, - kalbėjo šilutiškiai.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus tikino, kad ta problema jam gerai žinoma ir bandoma spręsti. „Šimtą kartų tenka skambinti UAB „Ecoservice“, kad išvežtų šiukšles. Vyksta konkursas dėl atliekų išvežimo. Viskas gal greitai susitvarkys, nes yra jau nupirktos kameros“, - kalbėjo seniūnas.

Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus teigė, kad netrukus minėtuose soduose bus pakabintos kilnojamos kameros. Jos atsiras probleminėse vietose. „Pakabinsime lentelę su informacija, jog stebima teritorija. Jei užfiksuosime pažeidėjus, aiškinsimės, kas jie. Pavyzdžiui, matysime jo mašiną ir su Registrų centro pagalba išsiaiškinsime, kas savininkas. Dėl Savivaldybės patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimų bus skirtos baudos. Neskubėsime iš karto bausti. Pirmiausia įspėsime, kad žmogus pasitaisytų ir daugiau nesielgtų netinkamai.  Daug priklauso nuo pirmininkų. Sodininkai į konteinerius atneša net vaismedžių kelmus. O juos turėtų išvežti į Rumšus. Šakas galima ir susmulkinti, panaudoti kaip kurą. Rumšuose ir padangos, ir statybinės medžiagos, ir buitinė technika, ir baldai priimami nemokamai“, - teigė valstybės tarnautojas.


Straipsnio komentarai

Ar normalu,2018-06-02
kad negyvenant soduose reikia mokėti už šiukšles.Todėl žmonės ir meta kelmus ir šakas ,nes kitokių šiukšlių neturi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?