Jubiliejinis ekologinis žygis „Šyša – mūsų upė“

2018-05-30
Renginio akimirka. E. Lukošiaus nuotr.
Renginio akimirka. E. Lukošiaus nuotr.

Gegužės 18 d. Šilutės gražinimo draugija pakvietė neabejingus per miestą tekančios upės Šyšos švarai žmones, į jubiliejinį – dešimtąjį – žygį „Šyša – mūsų upė“. Per eilę metų susiklostė, kad tuo pačiu jis tampa ir turistinio sezono pradžia.  

Pirmasis žygis buvo surengtas 2009 metais, kai pasipiktinę ekologine Šyšos būkle miestiečiai surengė plaukimą baidarėmis, kuriuo norėta atkreipti ir miesto gyventojų, ir valdžios dėmesį į prastą upės būklę. Tokie ekologiniai tapo kasmetiniai. Jų metu plaukiantieji mieto ribose rinkdavo upėje esančias atliekas. Į tokius žygius įsitraukė ir Šilutės turizmo centras bei Šilutės Vydūno gimnazijos ekologų klubas.

Penktadienį surengtas jubiliejinis žygis „Šyša – mūsų upė“ buvo kiek kitoks: jis prasidėjo ne nuo miesto prieigose esančio upės slenksčio, o greta Šilutės mažųjų laivų uosto. Šįkart buvo sumanyta plaukti iki Šyšos upės žiočių ir surinkti ten esančias šiukšles. Šiųmečio žygio dalyviai džiaugėsi pagerėjusia upės būkle, kuomet iš jos išgriebta gerokai mažiau atliekų.

Grįžusių į Mažųjų laivų uostą žygeivių laukė Šilutės turizmo informacinių centro darbuotojų suruošti užkandžiai. Šį žygį padėjo surengti Daiva ir Raimondas Plikšniai iš Rusnės, šilutiškis Stasys Blinkevičius ir  Šilutės mažųjų laivų uostą administruojanti UAB „Kintai“ ir jos vadovas Rimgaudas Višinskas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?