Kol kas be ES paramos būtų riesta

2018-06-03, Kęstutis JOČYS
Už stalų – Ekonomikos ir finansų komiteto nariai su pirmininku S. Kazlausku viduryje. K. Jočio nuotrauka.
Už stalų – Ekonomikos ir finansų komiteto nariai su pirmininku S. Kazlausku viduryje. K. Jočio nuotrauka.

Praėjusią savaitę posėdžiavęs Šilutės rajono savivaldybės tarybos ekonomikos ir finansų komitetas svarstė 18 parengtų projektų ir pritarė jų visų teikimui Tarybos tvirtinimui.

Tam davė, tam davė...

Projekte dėl darbo su socialinės rizikos šeimomis ir jose augančiais vaikais siūloma šias funkcijas pavesti Šilutės socialinių paslaugų centrui. Iš ES fondų LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skirs 174 940 eurų veiklai iš dalies finansuoti. Taip pat siūloma šiam centrui nustatyti didžiausią leistinų pareigybių skaičių – 119 etatų. Socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugoms socialinės rizikos šeimoms, auginančioms vaikus, įsteigti 25 soc. darbuotojų etatus ir skirti lėšas 4 atvejo vadybininkų etatams.

Siūlyta Tarybai patvirtinti projektą „...Šilutės miesto Lentpjūvės gatvės ir Rusnės žiemos polderio rekonstrukcija“. Jo tikslas – įgyvendinti potvynių rizikos mažinimo priemones, siekiant minimalizuoti neigiamas klimato kaitos pasekmes ir šalies ūkio pažeidžiamumą. Tuo tikslu planuojama rekonstruoti apie 450 m g/b sienutes, apsaugančias nuo potvynių Šilutės miestą, rekonstruoti dalį pylimo, sutvirtinti šlaitus, rekonstruoti griovius ir kt.. Įgyvendinus projektą, būtų išspręstos toje teritorijoje įsikūrusių gyventojų (apie 1336) esminės problemos: sudaromos geresnės sąlygos ūkinei bei ekonominei veiklai. Projekto ekonominės sąnaudos yra 4.854,5 tūks. eurų su PVM. Pareiškėjui (Savivaldybei) reikėtų prisidėti ne mažiau 7,5 proc. visų projekto išlaidų.

Tačiau Savivaldybei nereikės patuštinti piniginės, jei Taryba pritars kito projekto realizavimui – „Švėkšnos sinagogos kapitaliniam remontui su pastato paskirties keitimu į kultūrinę“. Restauravus pastatą (914 tūks. eurų), čia turėtų vykti įvairios kultūrinės priemonės. Komiteto nariai juokavo, kad buvo siūlymas ją atiduoti žydų diasporai, bet ši atsisakė. O kai sinagoga bus suremontuota, ar žydai nepersigalvos?

Tarybos svarstymui komitetas perdavė ir projektą su pakoreguotu 2018 m. rajono savivaldybės biudžetu: 50 tūks. eurų paskirti M. Jankaus pagr. mokyklos filialo Traksėdžiuose pastato atnaujinimui. O didžioji dalis (318 tūks. eurų) pagal projektą turėtų būti paskirta socialinių būstų įsigijimui Šilutės rajono savivaldybėje, o iki 2019 m. rugsėjo 30 d. šiam tikslui numatyta skirti 678 tūks. eurų. Komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas siūlė pagalvoti, gal vertėtų, kai kasmet skiriamos tokios lėšos, pastatyti naują namą, kurio paskirtis ir būtų - socialiniai būstai?

Draugystė ir nauda

Komiteto nariai pritarė ir tarptautiniam projektui „Baltic for all“ ( „Baltija visiems“), kuriam jau yra paskirtas finansavimas. Pagal jį, bus patvirtinta bendra trims šalims (Lietuvai, Lenkijai, Vokietijai) edukacinė programa, pagal kurią 7 treneriai per dvejus metus praves instruktorių ( vaikų ir neįgaliųjų) mokymus, bus nupirkta tam reikalinga įranga. Numatoma apmokyti 55 buriuotojus, 20 jėgos aitvarų, 20 burlenčių instruktorių. Šilutės rajono savivaldybės adeministracija turėtų parengti Kuršių marių prie Kintų ( 800 m nuo pliažo iki uostelio) pakrantės įrengimo techninę dokumentaciją (50 tūks. eurų), įsigyti tris modulinius konteinerius logistikai, nupirkti mokymui reikalingą įrangą: gelbėjimo katerių, mokomųjų jachtų, burlenčių, jėgos aitvarų ir kitos technikos už 165 tūks. eurų. Patiems mokymo kursams pravesti su maitinimu, apgyvendinimu ir kitomis išlaidomis bus skirta 140 tūks. eurų. Iš bendros sumos ( 1,172 mln. eurų) 378 tūks. tenka Šilutės rajono savivaldybei. 85 proc. lėšų bus finansuojami iš ES. Taigi, Šilutės rajono savivaldybės indėlis turėtų būti 7,5 proc. – 28,354,73 eurų.

Pritarta ir dar vienam draugiškam pasiūlymui – pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp Ašmeno rajono (Baltarusija) ir Šilutės rajono savivaldybės. S. Kazlauskas sakė mielai nuvažiuotų į svečius pas „batią“ Aleksandrą Lukošenką. Į pirmininką kreipėsi dviejų laivų kapitonai, kurių nuomone yra sudarytos nevienodos sąlygos vystyti žmonių plukdymą į Nidą. Pernai iš Šilutės uosto į Nidą pradėjęs plukdyti keleivius verslininkas R. Višinskas kažkodėl  gauna dotaciją, o jie – ne. Posėdyje dalyvavęs rajono meras Vytautas Laurinaitis patikino, kad dotacijos nebuvo mokamos, nors apie tai reikėtų kalbėti ir su kurorto vadovais, kad šis klausimas būtų sprendžiamas abipusiu sutarimu į jį įtraukiant ir būsimo kelto tarp Ventės rago ir Nidos eksplotavimo ir galimos dotacijos galimybes.


Straipsnio komentarai

Hadis2018-06-03
Riesta bus tai tiems ponuliams, kurie nebegalės sau į kišenes europinių lėšų prisikišti. Va tokiems tai tikrai liūdesėlio laikai ateis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jone2018-06-03
o bekeris toks pavarges Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?