„Užmokestis“ už melagingus parodymus – viešieji darbai

2014-08-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Irena Vilkienė išnagrinėjo Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorės pareiškimą dėl melagingų parodymų. Ši kartą teisėjai teko skirti „užmokestį“ moteriai, kuri keitė parodymus.
 


Ne kartą buvo įspėta
 
I. P. – pagrindinio išsilavinimo, netekėjusi, nedirbanti ir neteista. Kaltinamoji vieno ikiteisminio tyrimo metu buvo liudytoja ir davė melagingus parodymus. Dar šių metų vasario 5 d., laikotarpiu nuo 16 val. iki 16 val. 30 min., Šilutės m., Tauragės apskrities VPK Šilutės rajono PK patalpose, ikiteisminio tyrimo tyrėjai D. M. tyčia melagingai nurodė, kad 2014 m. vasario 5 d., apie 15.40 val. per langą, iš moters Z. B. už 4 Lt nusipirko 250 gramų naminės degtinės. Teisiamoji teigė, kad iš Z., kurią pažįsta apie metus laiko, ne kartą yra pirkusi naminės degtinės.
 
Tuomet liudytoją pareigūnai įspėjo ne kartą  dėl atsakomybės už melagingus parodymus. Netrukus policija išsiaiškino, kad  vis dėlto atsakomybės moteris neišsigando ir tiesos nesakė.
 
Kovo 17 dieną, papildomos apklausos metu, I. P., pasirašytinai įspėta už melagingų parodymų davimą, nurodė, jog vasario 5-ąją apklausos metu melavo ir „velnio lašų“ iš Z. B. nepirko.
 
I. P. vasario 5-ąją surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, o vasario 18 dieną ji sumokėjo 150 litų baudą.
 
Liudijančių buvo ir daugiau
 
Liudytoja D. M., dirbanti Tauragės VPK Šilutės rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėja, parodė, kad prieš pradedant I. P. apklausą Šilutės rajono PK dėl naminės degtinės įsigijimo, pastaroji buvo pasirašytinai įspėta už melagingų parodymų davimą ir apklausos metu nurodė, kad iš Z. B. nusipirko 250 g naminės degtinės.
 
Kitas liudytojas P. V. teigė, kad 2014 m. vasario mėnesio pradžioje paprašė J. J. nuvežti jį pas Z., kuriai  buvo atidavęs klausos aparatą. „Pas Z. ėjau kartu su sugyventine I. P. Pabeldžiau į langą, o sugyventinei liepiau Z. paieškoti už tvarto. Lango niekas neatidarė. Z. namie nebuvo, todėl  grįžome prie automobilio“, - pasakojo liudytojas.
 
Teisiamosios sugyventinis striukės vidinėje kišenėje turėjo 0,5 l talpos stiklinį butelį pusiau pripildytą naminės degtinės, kurią iš tos pačios Z. buvo pirkęs prieš pusmetį. Todėl, pamatęs prie automobilio privažiuojant policijos pareigūnus, išsigando, kad pas jį nerastų draudžiamo daikto ir butelį su namine degtinė įmetė į saloną, prie rankinio stabdžio. Vėliau I. P. policijos pareigūnams atidavė šį butelį su namine degtine.
 
Nustatyta, kad iš  I. P. paimtame butelyje buvo naminė degtine, kurios etilo alkoholio koncentracija siekė 55,5%.
 
Kaltę pripažino ir gailėjosi
 
Gegužės 12 d. Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorės nutarimu nutrauktas ikiteisminis tyrimas Z. B. Nustatyta, kad tąkart ji nepadarė nusikalstamos veikos. Jai panaikinta paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš minėto ikiteisminio tyrimo atskirtas ikiteisminis tyrimas I. P. atžvilgiu, kuri keitė savo parodymus.

Teisėja atsižvelgė į tai, kad kaltinamoji padarė nesunkų tyčinį nusikaltimą, buvo neteista, prisipažino padariusi šią nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, sutiko atlikti viešuosius darbus.

 I. P. pripažinta kalta padarius nusikaltimą. Jai nuspręsta skirti šešių mėnesių viešųjų darbų bausmę įpareigojant per paskirtą laiką neatlygintinai dirbti po 20 valandų kas mėnesį visuomenės labui. Paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir I. P. paskirta galutinė bausmė  – keturi mėnesiai viešųjų darbų, įpareigojant neatlygintinai dirbti po 20 valandų per mėnesį visuomenės labui.
 
I. P. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – panaikinti, baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus.
 
I. P. turi teisę, nesutikdama su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio įsakymo gavimo paduoti Šilutės rajono apylinkės teismui prašymą, reikalaujant surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamoji šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir vykdomas nustatyta tvarka.
 
Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?