Lietuviai vis aktyviau naudojasi taromatais – grąžinamų pakuočių skaičius auga

2018-06-05

Lietuvoje jau daugiau nei dvejus metus veikiančia vienkartinių pakuočių užstato sistema ir taromatais naudojasi vis didesnė gyventojų dalis. Šiandien minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ atskleidžia statistiką, rodančią augantį žmonių sąmoningumą ir didėjantį kasmet grąžinamų vienkartinių pakuočių skaičių.

„Jau antrus metus iš eilės į mūsų tinklo parduotuves esančius taromatus grąžinamų pakuočių skaičius būna vis didesnis. Jei palygintume pirmų keturių šių metų mėnesių duomenis su atitinkamu laikotarpiu 2017 m., matytume, kad grąžintos taros kiekis išaugo per 1 mln. pakuočių. Tai rodo, kad tarp gyventojų sėkmingai paplito įprotis naudotis taromatais, rūšiuoti ir kartu mažinti į aplinką patenkančių atliekų kiekius“, – sako „Maximos“ operacijų vadovė Irtautė Ščerbavičienė.

Anot jos, pastebima, jog pirkėjai daugiau grąžina metalinių vienkartinių pakuočių, jų per šių metų keturis mėnesius grąžinta per 660 000 daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Toliau pagal išaugusį grąžintos taros kiekį rikiuojasi PET pakuotės – jų grąžinta daugiau nei 226 000 vnt. daugiau. O grąžintų stiklinių pakuočių skaičius išaugo apie 110 000 tūkst. Iš viso per 2018 m. keturis mėnesius „Maximos“ tinklo taromatuose pirkėjai grąžino per 62,3 mln. vnt. pakuočių – 1 mln. daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu.

2017 m. „Maximos“ tinkle veikiančiuose taromatuose iš viso surinkta per 209,5 mln. vienkartinių pakuočių. O nuo 2016 m., kai pradėjo veikti taromatų sistema, per dvejus metus surinkta 376,7 mln. vnt. pakuočių.

„Savo parduotuvėse kasdien sulaukiame per 550 000 pirkėjų, kurie itin paprastai gali pasinaudoti galimybe prisidėti prie aplinkos tausojimo ir pasinaudoti mūsų parduotuvėse įrengtais taromatais. Jų šiandien esame įrengę 216, o jie veikia prie mūsų tinklo parduotuvių įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Suskaičiavome, kad daugiausia taros per 2017 m. surinkta Vilniaus Savanorių 247 g. esančiame „Maximos“ parduotuvės taromate – net 2,6 mln. pakuočių. O mažiausiai – kitoje mūsų Vilniaus parduotuvėje, adresu A. Smetonos g. 5, esančiame taromate – daugiau nei 560 pakuočių“, – sako „Maximos“ operacijų vadovė.

Į taromatus perdirbimui pirkėjai gali grąžinti depozito ženklu pažymėtas plastikines, metalines ir stiklines pakuotes, kurių talpa ne mažesnė nei 100 ml ir ne didesnė nei 3 l. Grąžinę užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes į taromatus, pirkėjai gauna kvitą, su kuriuo parduotuvės kasose gali atgauti po 10 euro centų užstatą už kiekvieną grąžintą pakuotę arba išleisti juos pirkiniams.

alfa.lt

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!