Būrėja iš Vilniaus apgaudinėja šilutiškius?

2018-06-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

„Tu esi prakeikta. Tu niekada neturėsi vaikų“, - taip ne vienai šilutiškei „išbūrė“  socialiniame tinkle „facebook“ būrėja Irena prisistatanti moteris. „Šilokarčema“ atliko žurnalistinį tyrimą, kurį pratęsė ir policija.

Liepė raštu pateikti klausimus

Socialiniame tinkle „facebook“ šilutiškiai buvo kviečiami išsiburti. Prieš Velykas būrėja Irena prisistatanti moteriškė net akciją paskelbė – būrimas kainavo tik 10 eurų. Ji žadėjo padėti bėdas išspręsti ir apie ateitį papasakoti. Pabandėme ir mes pažiūrėti, ką ji išpranašaus. Į būrėjos sąskaitą patikliai pervedėme 10 eurų. Pasirodo, jos vardas visai ne Irena, o Elena K. Straipsnio herojė paprašė raštu pateikti klausimus, į kuriuos norima gauti atsakymus. Jų buvo nemažas skaičius. Žadėjo atsakyti vieną vakarą – neatsakė, kitą - vėl nepavyko susisiekti. Trečią vakarą ji pradėjo rašyti. Iš beveik 20 klausimų, atsakė vos į keletą. Papasakojo, kad atžala bus įtakingas žmogus, gerai gyvens. Bet va, besikreipiančiai teigė, kad ji yra prakeikta. „Prakeikė  vyresnė už tave ir šviesi moteris, su kuria kažkada gerai bendravote. Tas prakeiksmas trukdo tavo gyvenimą. Tai padarė iš pavydo dėl to, kad tu gyvenai laimingą gyvenimą. Tavo nuotrauka užkasta kapuose. Reikalingas ritualas kapuose, kad tą prakeiksmą nuimti. Yra žmogus, kuris tave myli, tačiau tas prakeiksmas neleidžia tai meilei prie tavęs prieiti. O šiaip esi geroje vietoje, tave myli publika“, - tikino būrėja. Ji už  prakeikimo nuėmimą paprašė 80 eurų. Pasakius, kad tai nemaža suma, pasakė, jog galime atsiskaityti per du kartus. 

Teigė nieko nebijanti

Vėliau buvo paprašyta atsakyti ir į likusius klausimus, tačiau taip atsakymų ir nepateikė. Būrėja rašė atsakymus su klaidomis, jautėsi, kad ji ne lietuvė. Pasakius būrėjai, kad ji keistai elgiasi ir suteikia paslaugas, ji parašė: „Ar jūs nebijote Dievo?“. Suprask, kaip nori. Po to paklausus, ar  vilnietė nebijo policijos ir mokesčių, patikino, kad tikrai ne, kadangi turi liudijimą ir liepė nepergyventi.

 Teko pabendrauti ir su kitomis šilutiškėmis. Ne vienai jų buvo panašios istorijos „išpranašautos“. Viena moteris jautėsi nepatogiai, kadangi būrėja jai  pasakė, kad yra prakeikta ir  gyvenime neturės vaikų. Jauna moteris iš tiesų buvo po persileidimo. Todėl ne juokais Irenos žodžiai jai „įstrigo“ į atmintį.

Tyrimas nutrauktas

Apie būrėją Ireną kalbėjome su Šilutės policijos komisariato viršininku Artūru Mikalausku. Pareigūno iniciatyva visi duomenys buvo perduoti Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto 6 policijos komisariatui, kad būtų išaiškinta, ar tai teisėta veikla, ar ne?  Iš pateiktų pareigūnams parodymų buvo matyti požymiai, numatyti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 108  straipsnyje („Smulki vagystė, sukčiavimas“ ) ir 490 straipsnio („Azartiniai lošimai ir būrimas“).

Tyrimo metu nustatyta, kam priklauso atsiskaitomoji sąskaita. Jos savininkė neneigė, kad interneto pagalba ir namuose teikia būrimo paslaugas, o „facebook“ turi sukūrusi paskyrą „Būrėja Irena“.  Ji patvirtino, kad bendravo su  šių eilučių autore, kuri jai pervedė 10 eurų. Pareigūnams įtariamoji aiškino, kad už minėtą sumą ji išbūrė kortomis, o dėl tolimesnio būrimo neva nesusitarė. Todėl bendravimas nutrūko. Moteriškė teigė, kad jokių sukčiavimo tikslų neturėjo.

Iš surinktų duomenų, pareigūnai padarė išvadą – būrėja nepadarė administracinio nusižengimo.  Nėra įvykdyta nei smulki vagystė ar sukčiavimas, kadangi tam tikros būrimo paslaugos buvo suteiktos.  Paslauga nebuvo teikiama viešoje vietoje, todėl prieš būrėją Ireną tyrimas nutrauktas.  Tokį nutarimą priėmė Vilniaus AVPK Vilniaus miesto šeštojo PK skyriaus vyriausiasis tyrėjas Nerijus Baraišis.

Taigi, galima daryti prielaidą – nesugalvoji kaip užsidirbti, pradėk burti, o atsakomybė... Čia jau kitas klausimas – svarbiausia nepamiršti išsiimti verslo liudijimo.


Straipsnio komentarai

xoxo2018-06-08
nesuprantu, kas gali tikėti tokiomis "būrėjomis"? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?