Į aplinką pateko pavojingi teršalai

2018-06-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Kuras buvo išlietas Žemaičių Naumiestyje.
Kuras buvo išlietas Žemaičių Naumiestyje.

Šilutėje paskelbta ekstremali situacija. Bus tvarkoma sovietmečiu naftos produktais užteršta teritorija. Čia prieš 40-50 metų veikė mazutu kūrenama katilinė. Manoma, kad kurą į ją atvežęs vairuotojas jį supylė į pačią šiluminę trasą. Todėl naftos produktai įsisunkė į gruntą. Savaitgalį užterštas kelias ir Žemaičių Naumiestyje. Dėl to įvyko du eismo įvykiai.

Baiminamasi, kad nepatektų į upę

Užteršta vieta yra netoli Šyšos upės, netoli ligoninės. Katilinė daug metų neveikia. Praėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė įsakymą dėl savivaldybės lygio ekstremalios situacijos 850 kvadratinių metrų ploto teritorijoje, Tulpių gatvėje 14 Šilutės mieste. Manoma, kad gali būti užteršta apie 1,2-1,4 tūkst. kubinių metrų grunto. Šilutės savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus teigė, kad užterštas gruntas bus iškasamas ir išvežamas utilizuoti. Į vietą bus atvežtas naujas gruntas. Teritorija bus tvarkoma panaudojant Europos Sąjungos lėšas, skirtas užterštoms teritorijoms tvarkyti.

R. Rimkus tikino, kad jau yra uždėtos boninės užtvaros, mat baiminamasi, kad pradėjus kasti ir pajudinus gruntą, naftos produktai gali patekti į Šyšą. Pavasarį vandenyje jau buvo pastebėtas naftos pėdsakas, tačiau užstatyta boninė užtvara sustabdė jos patekimą į vandenį. Po žemės kaupu patalpintos cisternos bus atkastos, išmontuotos, iškastas gruntas bei atlikti tyrimai.

Dvi avarijos dėl teršalų ant kelio

Naftos produktai išlieti birželio 3-ąją ir Žemaičių Naumiesčio pagrindinėje gatvėje. Dyzelinis kuras kelią padengė apie 200 metrų. Jį išliejo pravažiuojanti transporto priemonė. Tačiau iki šiol nenustatyta, kas taip padarė. Dėl dyzelino kelias pasidarė slidus,  dvi transporto priemonės paslydo ir trenkėsi į šaligatvį. Žmonės nenukentėjo. Į įvykio vietą atvyko specialiosios tarnybos – policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai. Pastarieji, pasitelkę specialiąsias priemones, pašalino teršalus nuo kelio.


Straipsnio komentarai

nafta2018-06-09
organiė medžiaga, susidariusi iš planktono...iš gamtos paimta, ,gamtai atiduota...kame problema? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
:D :D :D :D2018-06-09
Niekos, nuplaus lietus. :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
M2018-06-09
muni atrodo jog visiem px ta gamta ir daro ka tik nori Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?