Švėkšnoje skambia muzika džiugino vestuvių muzikantai

2018-06-08, Saulius SODONIS
Renginio akimirkos. S. Sodonio nuotraukos.
Renginio akimirkos. S. Sodonio nuotraukos.

Tradiciškai per Tėvo dieną Švėkšnoje surengtas šeštasis vestuvių muzikantų festivalis. Ir kiekvieną kartą jo sumanytojas ir rengėjas Vytautas Raibys sugeba pradžiuginti naujovėmis. Šį kartą tai buvo festivalio paskutinius akordus Švėkšnos parko alėjoje nušvietęs rėmėjų dovanotas šventinis fejerverkas.

Skambų muzikinį toną šeštajam vestuvių muzikos festivaliui davė iš Mažeikių rajono Sedos atvykusi dainininkė Irena, į festivalį atvykusio Šilutės mero Vytauto Laurinaičio sveikinimas ir linkėjimas sugroti kuo daugiau vestuvių bei dovanos unikalaus, tik Švėkšnoje vykstančio tokio festivalio rengėjams. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis taip pat linkėjo geros muzikos, o susirinkusiems – smagaus šėlsmo, kuris visuomet būna pasigirdus smagiai  muzikai. Jis festivalio organizatorių  V. Raibį apgobė Lietuvos vėliava. Tai buvo bemaž ir visos kalbos, nes ir muzikantai, ir klausytojai laukė įsilinguojančio festivalio.

Renginio vedėjo Arvydo pakviesti į sceną iki pat vėlyvo vakaro lipo beveik iš visų etnografinių Lietuvos regionų atvykę muzikantai, muzikantės ir dainininkai. Bene iš toliausiai, įveikęs daugiau kaip tris šimtų kilometrų, į Švėkšną atvyko dainuojančių merginų duetas „Aukštyn“.

Pauzes, kol muzikantai derindavo savo instrumentus, užpildydavo V. Raibys. Taip vienai moteriai, atspėjusiai  grupės pavadinimą, padovanojo šventės fotografės Danutės Gailiūnienės įspūdingą paveikslą su Švėkšnos bažnyčia. Kitą kartą šventėje dalyvavusią porą pakvietė prisiminti savo vestuvių akimirką, kai svečiai draugiškai dainavo: „Karti, karti…“. Išdrįsę pasibučiuoti scenoje, taip pat neliko be dovanų. Tačiau daugiausiai šėlsmo būdavo užgrojus muzikantams – didelis būrys žiūrovų imdavo šokti. O tie, kurie neturėjo poros, bent jau lingavo į taktą. Festivalis baigėsi džiaugsmingai visų sutiktais fejerverkais.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?