Netikrų pinigų gaminimas, laikymas ir panaudojimas šilutiškiui kainavo laisvę

2018-06-11, Rasa Vekterienė, Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėja

Penktadienį Tauragės apylinkės teismas 33 metų Šilutės gyventoją pripažino kaltu už  netikrų euro banknotų gaminimą, laikymą ir realizavimą. Subendrinus jam skirtą bausmę su neatlikta laisvės atėmimo bausme pagal kitus nuosprendžius, vyriškiui skirta dviejų metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose.

Teismas nustatė, kad S. B. nuo 2016 m. gruodžio mėnesio pradžios iki 2017 m. sausio 2 d. nuomojamame bute, panaudodamas spausdintuvą ir popieriaus pjaustytuvą, pagamino 52 vienetus 50  ir 500 eurų nominalo banknotų, kurių bendra nominali vertė 3950 eurų. Dalį netikrų pinigų S. B. laikė, kitais atsiskaitė už nelegaliai prekiaujamas cigaretes, taip pat už prekes Klaipėdos miesto turgavietėje, bandė atsiskaityti parduotuvėje. Vyriškis teisme aiškino, kad netikrus pinigus gamino, tikėdamasis juos realizuoti, nes jam reikėjo tikrųjų pinigų.

Netikrų euro banknotų pagaminimą, laikymą savo žinioje, nors ir skirtingose vietose, bei realizavimą nurodytu laikotarpiu, teismas įvertino kaip tęstinį nusikaltimą ir nusprendė, kad vyro kaltė jį padarius visiškai įrodyta liudytojų parodymais, specialistų išvadomis, kita bylos medžiaga. Skirdamas bausmę, teismas įvertino nuteistojo atsakomybę lengvinančią aplinkybę – šilutiškis kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – kad nusikaltimą padarė būdamas recidyvistu.

Nuteistasis, anksčiau baustas administracine tvarka, taip pat ne kartą teistas už tyčinius nusikaltimus ir, turėdamas neišnykusį teistumą, padarė tyčinį apysunkį nusikaltimą finansų sistemai. Teismo vertinimu, jis tinkamos išvados iš ankstesnio teistumo nepadarė, toliau elgėsi nusikalstamai, įstatymų nesilaikė, nenorėjo dorai ir sąžiningai gyventi. Teismas nusprendė, kad šiuo atveju bausmės tikslus bus galima pasiekti S. B. skyrus realią laisvės atėmimo bausmę. Be to, teismas nusprendė sunaikinti netikrus pinigus, jų gaminimo įrankius ir priemones, o iš nuteistojo konfiskuoti 700 eurų valstybės naudai. Šiuos pinigus jis gavo darydamas nusikaltimą ir  nepagrįstai praturtėjo. Nuosprendį galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

Nu blyn,2018-06-11
laikai atejo, kai valdzia negali paviesinti uzkietejusio recidyvisto S.B. pavardes . Galvokit kaip norit ir ant ko norit, lyg tai butu valstybes paslaptis ! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?