Kūrybinės veiklos penkmetį choras paminėjo koncertu

2018-06-10, Kęstutis JOČYS

Šeštadienio popietę po H. Šojaus muziejaus skliautais skambėjo dainos – Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus kamerinis choras „Vox libri“ ( vadovė Rasa Golubovskienė, koncertmeisterė Kristina Budvytytė-Mejerė ) pakvietė chorinės muzikos gerbėjus į koncertą, kurį padovanojo minėdamas savo kūrybinės veiklos penkmetį.

Įvairių žanrų dainų pynė

Pirmieji į sceną užlipo ne šilutiškiai, o jų draugai, svečiai iš Kuršėnų – mišrus choras „Ventus“ ( vadovė Hana Mockienė ), atlikęs keletą dainų ir palydėtas nuo scenos audringomis žiūrovų ovacijomis. O tada juos pakeitė „Vox libri“, atlikęs tiek pasaulinio garso kompozitorių kūrinius, tiek lietuvių autorių, tiek liaudies dainas, suskambėjusias naujomis spalvomis. Daug plojimų sulaukė ir kartu su choru solo partiją atlikusi muzikos mokytoja iš Pagėgių Regina Piliokienė (sopranas). Iškilmingai nuskambėjo finalinė koncerto daina ( komp. V. Augustinas ), kurioje persipynė net kelių žanrų ir laikmečių motyvai. Šį kūrinų atliko jungtinis choras – „Ventus“ ir „Vox libri“.

Sužibo lyg meteoras

Koncerto vedėjas, mūsų kolega Saulius Sodonis, pristatydamas publikai chorą „Vox libri“, sakė, kad šio kolektyvo atsiradimas Šilutės kultūrinėje padangėje buvo kaip meteoras, nušvitęs staiga ir ryškiai. Prieš 5 metus kovo 20-ąją buvo paskelbta choristų atranka, o jau gegužės pradžioje vykusioje apžiūroje „Vox libri“ suteikiama aukščiausioji A kategorija, Šiuo metu choras yra neatsiejama Šilutės kultūrinio gyvenimo dalis, chorinės muzikos propaguotojas, išsiskiriantis iš kitų savo ypatingai atliekamomis, įvairaus žanro dainomis.

Šiuo metu choro sudėtyje yra 18 įvairių profesijų atstovų ( jų tarpe ir kunigas ), sudėtis keičiasi, bet branduolys išlieka stabilus. Per penkerių metų laikotarpį koncertota ir dalyvauta apžiūrose 74 kartus, kolektyvo kolekcijoje – 21 apdovanojimas. Įsimintiniausia išvyka buvo į Prahą (Čekija), kur teko dainuoti ir bažnyčioje. 2017 m. Gargžduose vykusioje apžiūroje tarp 12 Klaipėdos regionui atstovavusių chorų „Vox libri“ buvo įteiktas I laipsnio diplomas ir suteikta teisė dalyvauti Pasaulio lietuvių dainų šventėje.

Kaip sakė koncerto vedėjas, be vadovo, be jo energijos, be  užsispyrimo ir širdies, kuri yra viso kolektyvo variklis, nebūtų ir paties kolektyvo. O tas variklis – tai „Vox libri“ įkūrėja ir vadovė Rasa Golubovskienė, kuri meilės paviliota, atsikėlė į Šilutę ir kol kas iš jos emigruoti neketina. Kilusi iš Joniškio rajono, Rasa mokėsi Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, vėliau KU Menų fakultete. 2009 m. baigė bakalauro studijas, o 2012 m. įgijo ir chorinio dirigavimo magistro laipsnį.

Po koncerto kolektyvą pasveikino Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris įteikdamas dar vieną padėkos raštą, kuršėniškiai padovanojo molinę puodynę (pasirodo, Kuršėnai -  puodžių kraštas). Neliko skolingi ir „Vox libri“ choristai, įteikę ugninių rožių puokštes savo rėmėjams ir talkininkams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?