Kaklaraiščių paroda Pagėgiuose

2018-06-13

Kiekvienai progai – kitas kaklaraištis, o skirtingų progų gali būti gerokai virš 1600, nes tiek kaklaraiščių yra Juozo Šalkausko kolekcijoje. Juozas Šalkauskas – Lietuvos žurnalistas, redaktorius, fotografas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas kaklaraiščius kolekcionuoja apie 50 metų.

Jis du kartus apdovanotas Lietuvos Gineso rekordų knygos diplomais už didžiausią proginių kaklaraiščių kolekciją ir kaip sunkiausio Lietuvoje kaklaraiščio savininką. Juozo Šalkausko kaklaraiščiai suskirstyti temomis: miestai, šalys, personalijos, profesijos, reklama, mašinos, žvejyba, hobi, kalėdiniai, muzika, sportas ir t. t. Kolekcijoje puikuojasi kaklaraištis su Donaldo Trumpo giminės anspaudu, metalinis, molinis kaklaraištis, medinis, kurį padovanojo žentas, veidrodinis, gintarinis, kuris surištas iš 888 unikaliai apdirbtų karoliukų, ir begalės kitų, kurie išskirstyti į beveik 85 temas.

Pagėgiuose demonstruojama 20 temų, 100 kaklaraiščių. Betarpiškai su publika bendraujantis Juozas sužavėjo savo aistra kaklaraiščiams, skaitomomis eilėmis Tėvui, Lietuvai ir gražiais prisiminimais apie Pagėgių kultūros centro pastato atidarymą: „Būtent mes su Svetlana 2012 metais atidarėme „bromą“ į šį pastatą, kitaip tariant, vedėme atidarymo ceremoniją“.

Parodos metu J. Šalkauskas ne tik demonstravo kaklaraiščius, bet pasakojo visas plonybes susijusias su jais - ar teisingai kaklaraištis pasiūtas, ar tinkamoje vietoje uždėtas logotipas. Kitaip tariant, Juozas Šalkauskas fenomenalus kaklaraiščių, jų mados, paskirties ir visų reikalų, susijusių su jais, žinovas ir dizaineris. Juozas pats sukūręs ne vieną proginį kaklaraištį, tarp jų ir skirtą Lietuvos šimtmečiui. Ne veltui giminės, draugai ragina Juozą parašyti knygą apie kaklaraiščius. Šiam sumanymui pritarė ir parodos dalyviai, nes kiekvienas kaklaraištis – atskira istorija nuo jo patekimo į Juozo rankas ir iki linksmiausių istorijų jį dėvint įvairiausių renginių metu.

Už apsilankymą Pagėgiuose ir puikų pristatymą pagėgiškiai atsidėkojo taip pat kaklaraiščiais, kuriuos į renginį atsinešė pagėgiškė Danutė Kasnauskienė. Jų vertę Juozas dar nustatinėja. O štai vieną proginį kaklaraištį kolekcionierius įsigijo Pagėgiuose. Pasak Juozo, tai puikus sporto temos (golfo ) kaklaraištis su reta užrišimo technika. O sporto ir kalėdinių kaklaraiščių pas Juozą kolekcijoje yra gausiausios. Muzikiniais intarpais renginį puošė Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos solistai Rokas Kondrotas, Paulius Šimkus ir Matas Ragauskas (mokytoja Regina Pilkionienė). Pagėgiuose kaklaraiščių paroda buvo 23 – oji. Ji veiks iki birželio 25 dienos, tad maloniai kviečiame apsilankyti.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!