Balčiuose atšvęsta triguba vasaros pradžios šventė

2018-06-13, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Pakviesti tėveliai, kuriuos aplankė gandrai nuo praeitų metų  birželio iki šio. L. Jagintavičienės nuotraukos.
Pakviesti tėveliai, kuriuos aplankė gandrai nuo praeitų metų birželio iki šio. L. Jagintavičienės nuotraukos.

Gražią tradiciją puoselėja Balčių kaimo bendruomenė „Balčiuva“,  kasmet  suburianti drauge atšvęsti vasaros pradžią, Vaikų gynimo ir Tėvo dienas. Šiemet ji  skyrėsi nuo prieš tai organizuotų. Spalvingų gėlių žiedų apsuptyje netrūko šokančių, dainuojančių ar tiesiog linguojančių šventės dalyvių. Didelis dėmesys skirtas vaikams, mūsų visų ateičiai.

Netrūko sveikinančių

Renginys prasidėjo Balčių kaimo bendruomenės „Balčiuva“ pirmininkės Genės Gofmanienės ir mažųjų balčiškiečių sveikinimais, po jų šokio sūkuryje sukosi Vainuto gimnazijos  šokių kolektyvas, kuriam vadovauja Dinara Jogminienė.

Gražiausių linkėjimų puokštes įteikė politikai, bendruomenių atstovai, kunigas Dainoras Židackas. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bendruomenei padovanojo ąžuoliuką ir palinkėjo, kad jis taptų gyvenvietės  Valstybės šimtmečio simboliu. „Šventėje labai daug jaunų žmonių. Čia daug vaikų. Reiškia čia gera gyventi, čia – mylintys žmonės. Kraštas turi daug perspektyvos, jis turi ateitį“, - savo pastebėjimais dalijosi Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.

Bendruomenės aktyviu gyvenimu itin džiaugėsi Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, mat čia į veiklas įtraukiami įvairaus amžiaus žmonės, o tokia renginių gausa ne kiekvienas kaimas gali pasigirti, kaip tą gali padaryti Balčiai. Seniūnas priminė,  kad gyventojai  išsprendė juos kamavusias problemas, o įvykę pokyčiai –išrinkta nauja bendruomenės taryba bei pirmininkė  – tik į naudą.

Dėmesys naujagimiams

Vainuto seniūnas Balčių kaimo seniūnaičiui Jonui Sudeikiui įteikė padėką už aktyvią veiklą, už tai, kad myli savo kaimą ir deda daug pastangų, kad gyvenvietė būtų kuo gražesnė. Šis padėkojo už parodytą dėmesį ir pripažino vis labiau įsitikinantis, jog bendruomenė yra labai svarbi ir kokia ji gali būti stipri, kai tiek daug entuziastingų ir darbščių žmonių.

„Kai meilės jausmo apimti, sukūrėt žemiškąjį kūną, krito  žemyn žvaigždė šviesi, ieškodama tėvų švelnumo. Nekalto kūdikio riksme, dangaus palaima nuskambėjo. Nuo šiol privalot būt drauge vardan Žmogaus, kurį pradėjot“, - šiais posmais į sceną G. Gofmanienė pakvietė tėvelius, kuriuos aplankė gandrai nuo praeitų metų  birželio iki šio. O gandro dovanų sulaukta nemažai. Ant rankų gimdytojai atsinešė Adelę Rutytę, Liepą Bučinskaitę, Nedą Šetkutę, Emilį Pocių, Kajų Bakstį, Kasparą Nausėdą, Augustą Birbalą ir Nojų Kupstą. Kiekvienam mažyliui buvo padovanota gėlė, kad  papuoštų jų namų kiemus ir atminimo dovanėlės. Buvo apdovanoti  krepšininkai, tinklininkai, kurie kamuolį mušinėjo nuo ankstyvo ryto. Jiems įteikti medaliai, taurės, rėmėjų dovanos.

Po oficialiosios dalies visi susirinkę į šventę pakviesti prie bendro stalo, kuris buvo nukrautas įvairiausiais saldumynais, vaisiais, žuvimi.  Kiekvienas galėjo paragauti kaimiško plovo ir žuvienės , atsigerti naminės giros. Viskas pagaminta pačių Balčių kaimo gyventojų rankomis.

Vakaro metu suorganizuotos virvės traukimo, kūgio laikymo varžybos.  Savo atliekamus kūrinius dovanojo Tauragės kultūros centro Sartininkų skyriaus kaimo kapela „Kamana“, kurios vadovas Z. Lešinskis, bei Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“, vadovaujama V. Rukšnaitienės. Vėliau orą tiesiog kaitino grupė „MIX“. Renginį vainikavo šventiniai fejerverkai ir laužo šviesa.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?