Spąstai sau – girtumas...

2018-06-15, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Pixabay.com nuotr.
Pixabay.com nuotr.

27 metų šilutiškis Airidas D., turėdamas kupetą teistumų ir, deja, spėjęs įgyti recidyvisto reputaciją už įvairius kriminalinius nusikaltimus, kartą padauginęs alkoholio pats sau pasispendė spąstus ir gegužės 9 dieną vėl sėdo į Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisiamųjų suolą. Jis kaltinamas sukėlęs fizinį skausmą moteriai (LR BK 140 str. 1 d.).

Pasuko vingiuotu nusikaltimų taku

„Karčioji“, ypač jos padauginus, ne vienam yra atnešusi nepageidaujamų bėdų, neretai net baudžiamųjų bylų. Tą visi žino. Alkoholis įkaitina emocijas, bet aptemdo protą. Ne kiekvienam, bet daugeliui. Su pagiriomis atėjęs gailestis iš esmės reikalo nebepakeičia. Žinoma, teisėjas atsižvelgs į kaltinamojo prisipažinimą, nuoširdų gailestį, sumažins bausmę, tačiau pro šalį nepraslys ir girtumo faktas, ankstesni blogi darbeliai, jei tokių būta. Airido D. biografija būtent tokia. Jo teistumų serijos pradžia – 2008–ųjų rugpjūčio 5-oji. Po to dar buvo teisiamas 2009, 2013, 2017 metais. Yra pelnęs Šilutės  ir Tauragės apylinkių teismų nuosprendžius dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (LR BK 260 str. 1 d.), plėšimo (LR BK 180 str. 1 d.), vagysčių (LR BK 178 str. 2 d.), netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimą, laikymą arba realizavimą (LR BK 213 str. 1 d.), visuomenės tvarkos ir rimties sutrikdymą (LR BK 284 str.). Vis dėlto, nepaisant visų klystkelių, Airidui D. nevėlu pasitaisyti, keisti gyvenimo būdą, jei to iš tikro panorės.

Sukėlė skandalą gatvėje, prie teismo pastato

Šiemet, sausio 12 dieną, apie 13 valandą, Šilutėje, M. Jankaus gatvėje,  prie Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų pastato Airidas D., būdamas girtas, asmeninio konflikto metu tyčia tampė nukentėjusiąją už striukės, pargriovė moterį ant šaligatvio, kuri virsdama skaudžiai susitrenkė kairės rankos alkūnę ir kairės kojos kelią, patyrė fizinį skausmą.

Prisipažino nusikaltęs girtas

Teisiamasis Airidas D. savo kaltės neginčijo, prisipažino visiškai. Pamatęs išėjusią iš teismo ir gatvėje stovinčią pažįstamą moterį, norėjo išsiaiškinti, kodėl ji susirado kitą vyrą. Airidui D. nepatiko, kad moteris nepanoro kalbėtis, todėl sugriebė ją už striukės ir pargriovė ant šaligatvio. Kadangi buvo stipriai apsvaigęs nuo alkoholio, pargriuvo ir pats. Nukentėjusioji įkando jam į ranką, sudavė smūgį į galvą. Kaltinamasis tvirtino visų įvykio aplinkybių neatsimenąs. Jam buvo nustatytas sunkus 3,29 promilės girtumas. Airidas D. teigė po įvykio gydėsi nuo alkoholizmo ligoninėje, dabar lanko specialią programą, priklauso anoniminių alkoholikų klubui. Dėl savo elgesio gailisi.

Įkando smurtautojui į pirštą

Nukentėjusioji parodė, jog po teismo posėdžio stovėjo gatvėje kartu su tėvu ir laukė taksi. Priėjęs Airidas D. liepė tėvui pasitraukti, o jai pasakė, kad užmuš. Moteris neišsigando, pamanė, kad Airidas D. juokauja. Tačiau grasintojas stvėrė viena ranka už striukės, o kita užsimojo smogti, bet, neišlaikęs pusiausvyros, griuvo pargriaudamas ir ją ant šaligatvio. Griūdama ant kairiojo šono, skaudžiai susimušė kairės rankos alkūnę ir kairiosios kojos kelį. Mušeika jos nepaleido, bandant stotis, vėl užsimojo trinktelėti, tačiau iš teismo pastato išbėgęs policijos pareigūnas ėmė tempti chuliganą nuo moters. Kadangi šis nukentėjusiosios striukės nepaleido, pastaroji įkando Airidui D. į pirštą. Moteris patyrė fizinį skausmą, taip pat buvo suplėšyta jos 100 eurų vertės striukė. Nukentėjusiosios tėvas nespėjo padėti dukrai, nes viskas įvyko staiga, netikėtai. Užpuoliką sutramdė atskubėjęs policijos pareigūnas, išgirdęs teismo salėje šauksmą: „Lauke mušasi“.

Nuosprendis apskųstas

Airidas D. padarė nesunkų nusikaltimą. Jam inkriminuotas kaltinimas pagal LR BK 140 str. 1 dalį numato bausmes: viešuosius darbus arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.  Airidas D. nusikalto būdamas neblaivus, gailisi. Pastaruoju metu gydosi nuo alkoholizmo. Byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo būdu, todėl teisėjas Vaclovas Jurjonas paskirtą šešerių mėnesių laisvės atėmimo bausmę sumažino trečdaliu. Teisiamajam pataisos namuose tektų praleisti 4 mėnesius. Nuosprendį teisiamasis apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Nuteistojo likimas paaiškės apie liepos vidurį.         


Straipsnio komentarai

mentas2018-06-26
tai jeigu zmogus prasosi reikia skirti ne 4 menesius.laisves atemimo o daugiau.Ten zmogaus nebera jo ilgiau sedes jo ramiau bus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vo2018-06-15
Tokiems turėtų drausti alkoholį, o ne normaliems žmonėms Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?