Gyventojų problemos rajono politikams nerūpi?

2018-06-14, Sergėjus Gvildys
Susirinkusieji piktinosi valdžios neveiklumu. S. Gvildžio nuotr
Susirinkusieji piktinosi valdžios neveiklumu. S. Gvildžio nuotr

Paskutinę pavasario kalendorinę dieną Naujakurių kvartalo Kurėno gatvės gyventojai rinkosi pas kaimyną, aktyvistą Stasį Blinkevičių. Čia 19 val. buvo laukiami rajono valdžios atstovai,  su gyventojais aptarti svarbių klausimų, kurių sprendimo ieškoma ir laukiama kone metus.

Kreipėsi į valdžią

Dar 2017 metų lapkričio mėnesį minėtos gatvės gyventojai  raštu kreipėsi į rajono valdžios atstovus dėl gatvės dangos sutvarkymo. Rašte sakoma, jog dabartinė esama gatvės danga iš molingo žvyro sausu oru skandina kiemus dulkėse, o po lietaus jos nusėda ant gyventojų kiemų plytelių.  Kaip teigė gyventojų atstovas S. Blinkevičius, buvo pažadėta gatvę sutvarkyti šiais metais, gegužės mėnesį. Deja, kažkodėl tvarkoma tik šalia mero pavaduotojo namų. „Ar reikia būtinai būti valdžioje, kad gatvė būtų remontuojama greičiau, - nuskambėjo retorinis klausimas iš Stasio lūpų, - ar tik tai sutapimas“?

Išmušus nustatytai valandai ir susirinkus daugumai gatvės gyventojų, susirinkime dalyvavo tik seniūnaitis S. Juškevičius. Pažadėję atvykti Šilutės seniūnas R. Steponkus, tarybos narys T. Budrikis, Administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Pozingis tą vakarą pas gyventojus neatvyko, nors visi buvo patvirtinę savo dalyvavimą, išskyrus V. Pozingį, kuris tą dieną buvo išvykęs. Beje, susirinkimo pradžioje seniūnaitis informavo kaimynus, kad Šilutės seniūnas R. Steponkus prieš susirinkimą jam paskambino ir perspėjo, jog nedalyvaus. Priežastis – išvyka į Klaipėdą (Matyt Klaipėdoje yra svarbesnių dalykų nei kelių gyventojų problemų sprendimas – red.). Kaip papasakojo seniūnaitis, iš seniūno išgirdo ir priekaištų dėl susirinkimo vietos - kodėl pas gyventoją Stasį renkamasi, o ne pas seniūnaitį? Susirinkusieji stebėjosi tokiu seniūno priekaištu – jie patys sprendžia, kur turi vykti susirinkimas, o aplamai esmė - ne susirinkimo vieta, o jo turinys.

Nesulaukė valdžios

Kurėnų gatvės gyventojaį susirinkimą, nors ir nesulaukę vietinės valdžios atstovų, pradėjo S. Blinkevičius, perskaitęs pranešimą apie savo atliktą analizę dėl komunalinių atliekų išvežimo mokesčių. Pastarasis stebėjosi, jog savivaldybės oficialioje informacijoje nuo 2018 metų nebėra įsiskolinimo, tačiau gyventojų sąskaitoje eilutė, su 6 eurų mokesčiu šiam įsiskolinimui padengti, išlikusi. Taip pat pranešėją stebino panaikinta 15 procentų lengvata rūšiuojantiems šiukšles. Per tą laikotarpį, kai panaikinta lengvata, rūšiuotų atliekų išvežimo kiekis sumažėjo net kelis kartus. Pranešėjas pateikė analizę, kaip per kelerius metus kito apmokėjimo dydžiai ir, žinoma, brangimo pusėn. Susirinkę stebėjosi ir valdžios abejingumu bene didžiausiai jų problemai – nesutvarkytai gatvei. Sausomis dienomis tenka kęsti dulkes, o esant drėgnam, lietingam orui, jų gatvė tampa sunkiai pravažiuojama dėl didžiausių balų. Buvo kažkada pažadėta sutvarkyti kelio dangą. Bet pažadai taip ir liko pažadais. O apmaudžiausia, kai kitoje kvartalo pusėje, kur gyvena mero pavaduotojas, vyksta kelio tvarkymo darbai. Su panašiais klausimais seniūnaitis S. Juškevičius ir pristatė Naujakurių kvartalo bendruomenės raštišką kreipimąsį į merą V. Laurinaitį ir Administrakcijos direktorių S .Šeputį dėl gatvių remonto tvarkos. Šis kreipimasis įteiktas gegužės 10 d., bet dar atsakymo negauta, nes nesuėjęs nagrinėjimo terminas. Aptarę rūpimus klausimus ir išsakę savo nuomones, susirinkusiejį nutarė jog Stasys Blinkevičius ir Rimantas Mikužis kreipsis tiesiogiai į merą su rūpimais klausimais. Kitą dieną į redakcija paskambinęs Stasys informavo, jog meras V. Laurinaitis išklausė atvykusius ir asmeniškai pažadėjo, jog birželio mėnesį Kurėno gatvė bus suremontuota. Taip pat pažadėjo įsigilinti ir dalinai išspręsti nerūšiuotų atliekų išvežimo ir apmokęstinimo klausimus. O konkrečiai - birželio mėnesį inicijuos Tarybos sprendimą dėl skolos dengimo išlaidų panaikinimo. Kitaip sakant, pažadai išdalinti, gyventojų nepasitenkinimas prislopintas, belieka sulaukti rezultatų ir įsitikinti, jog mero pažadas - tai ne tuščiažodžiavimas.


Straipsnio komentarai

Darius2018-06-15
Kiekvienas pagal savo sklypa palaistot su slanga ir nedulkes arba pasamdot regioncikus palaistys su suriu vandeniu ir savaite bus ramu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Citizen 2.02018-06-15
Niekada ir nerūpėjo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kokios šiuo metu apribotos veiklos jums labiausiai trūks?