Autokroso varžybose netrūko kontaktinės kovos ir įspūdingų virtimų

2018-06-15, Sergėjus Gvildys

Europos autokroso čempionato lenktynės jau trečius metus iš eilės rengiamos Lietuvoje. Varžybų organizatorius – automobilių sporto klubas „Vilkyčiai“, kuriam vadovauja Kazimieras Gudžiūnas. Sekmadienį Vilkyčių trasoje vyko atkakliausios lenktynininkų kovos baigiamuosiuose įskaitiniuose važiavimuose ir finaluose.

Įspūdingas reginys

Autokrosas yra žiedinės automobilių lenktynės ant gruntinės kelio dangos. Tai įspūdingas  reginys, nes rungiamasi ne dėl greitesnio laiko. Lenktyninkai varžosi tarpusavyje, kuris pirmiau pasieks finišo liniją, todėl žiūrovai mato daug kontaktinės kovos. Birželio 8-10 dienomis Vilkyčiai tapo automobilių sporto mėgėjų traukos centru. Čia vyko Europos autokroso čempionato III etapo ir Lietuvos nacionalinės autokroso varžybos. Varžytis dėl titulo atvyko pripažinti Europos autokroso grandai, garsūs Lietuvos sportininkai.  Sekmadienį žiūrovai galėjo stebėti bekompromisę kovą, šaltų nervų iš pilotų reikalaujančius lenkimus, nemažai kontaktų bei keletą įspūdingų virtimų. Renginį vainikavo finaliniai važiavimai, kurių metu iš automobilių išspaudžiama viskas ir atiduodamos paskutinės jėgos.

Taurės ir prizai - stipriausiems

Rungtynių nugalėtoju „Junior buggy“ klasėje tapo latvis Justs Grencis, antras finišavo ispanas Javier Bracho aplenkęs rusą Timofėjų Ovcharovą, užėmusį III vietą. „Buggy 1600“ klasėje  rungtyniavo ir trys lietuviai – Tautvydas Urba, Tomas Zavarskis ir Saulius Žunda. Deja, pirmuosiuose įskaitiniuose važiavimuose nepasisekė T. Urbai ir S. Žundai. Jie dėl technikos poblemų pasitraukė iš lenktynių. T. Zavarskis į finalinius važiavimus taip pat nepateko. Šioje klasėje triumfavo vokietis Marcus Wibbeler, aplenkęs II vietoje likusį Kevin Peters iš Liuksemburgo, bei III vietą užėmusį savo tautietį Michael Buddelmayer. Galingiausių bagių klasėje „Super buggy“ greičiausias buvo latvis Ervins Grencis, antras finišo liniją kirto vokietis Bernd Stubbe, trečias liko čekas Jakub Kubiček. Automobilių „TouringAX“ klasės varžybose nugalėtojų pakyloje puikavosi trys čekai: pirmasis finišavo Vaclav Feifar, II vietoje liko Martin Samohyl, trečias – Otakar Vybornyj. Šioje rungtyje nepasisekė olandui Adrian Beole, finišavusiam IV vietoje. Šis 42-jų metų lenktynininkas dėl stuburo traumos, gautos lenktynių metu, nevaldo kojų. Tačiau jo meilė autocrosui dėl to neišblėso. Jis iš invalido vežimėlio sėda į specialiai pritaikytą sportinį automobilį ir trasoje rodo puikius rezultatus. Nacionalinėse autokroso varžybose triumfavo Deividas Vareika su „VW Golf“. Antras finišavo Tomas Skrodenis su „Honda Civic“, trečias - latvis Rihards Dainis su „VW Golf II“. Nepasisekė Vilkyčių ASK atstovui, klaipėdiečiui Mindaugui Sidabrui. Finale, važiuojant antrojoje pozicijoje ir iki finišo likus apie 500 metrų, lūžo ratas ir teko pasitraukti iš varžybų. Kitas ASK Vilkyčių atstovas Lukas Sidabras iš varžybų pasitraukė antrajame įskaitiniame važiavime. Po kontakto automobilių šonais su varžovu, Lukas Sidabras su didžiule jėga trenkėsi į trasos šlaitą, o jo BMW užšoko ant Raimundo Kukenio „Opel“. Taigi, pasibaigus automobilių kroso fiestai ir išdalinus taures, buvo nuleistos varžybų vėliavos. Kitos automobilių sporto varžybos Vilkyčiuose įvyks dar šiais metais, liepos mėnesio 28-29 dienomis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

simas2018-06-15
labai geras rengynys aciu KAZIMIERUI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?