Kormoranai siaubą kelia Rusnės saloje

2018-06-15, „Šilokarčemos“ informacija
Paukščiai ne tik medžius verčia stagarais.
Paukščiai ne tik medžius verčia stagarais.

Šimtametę Juodkrantės girią pavertę mišku vaiduokliu, kormoranai jau ne vienerius metus pavasarį triukšmu baidomi iš lizdų. Tai davė rezultatų, mat paukščių perėjimo vietų sumažėjo. Tačiau problema persikėlė į Rusnės salą.

Sparnuočiai atrado naują vietą – Uostadvario ornitologinį draustinį Rusnės saloje. Jie čia augančius medžius pavertė stagarais ir kelia vietos žvejų pasipiktinimą. Įstatymai draudžia draustinyje  trikdyti paukščių ramybę, todėl belieka tik stebėti spartų kormoranų populiacijos plitimą. Rusnėje paukščiai itin sparčiai veisiasi. Jų lizdų gamtininkai suskaičiavo daugiau nei 2000.

Paukščiai ne tik medžius verčia stagarais. Jie kenkia ir žvejams, kadangi sunaikina didelę dalį laimikio. Lietuvoje yra šešios kormoranų kolonijos, o Uostadvario ornitologiniame draustinyje – jau gali būti didžiausia.


Straipsnio komentarai

qq2018-06-19
Pastatys apzvalgos boksta, galima bus grozetis kormoranu nutriestais sabakstynais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2018-06-17
Jeigu jie tokie parazitai, kokie yra, tiesiog leistų medžiotojams juos šaudyti. IR bėda būtų suvaldyta. O dabar žaidžia kaip maži vaikai su fejerverkais ir garso granatom. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
senis2018-06-16
Pasakos........... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rusnės šamanas2018-06-16
Reik tyliai be triukšmo nuodyti. Suprantu humaniška o ka daryt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka