Sukčiavimu kaltinami vyrai sės į teisiamųjų suolą

2018-06-15, Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė

Keturiems vyrams, iš Tauragės ir Šilutės rajono gyventojų apgaule išviliojusiems daugiatūkstantines sumas, gresia belangė. Ne kartą teistų kaltinamųjų bylą Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Raimundas Aukštakalnis jau perdavė Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad du iš kaltinamųjų, šiuo metu atliekantys bausmes Kybartų pataisos namuose, sukūrė neteisėtą praturtėjimo planą. Anksčiau teisti net po 11 kartų vyrai skambindavo į fiksuoto ryšio telefonus, prisistatydavo gydytojais ar policijos komisariato vyriausiaisiais tyrėjais ir teigdavo, kad nukentėjusiųjų giminaičiai pateko į avariją ar nukrito nuo laiptų. Be to, jie bandydavo įtikinti moteris, kad jų artimieji ne tik susižalojo patys, bet sužalojo ir kitus asmenis, tad reikalingi pinigai ne tik gydymui, bet ir neturtinei žalai atlyginti. Įtikinę nukentėjusiąsias, pinigų pasiimti atvykdavo kiti du kaltinamieji. Iš viso tokiu būdu buvo apgautos net 6 moterys. Iš jų išviliota pinigų suma siekia beveik 17 tūkstančių eurų.

Vieną iš nukentėjusiųjų kaltinamieji apgavo net 6 kartus. Jie vis skambindavo ir teigdavo, kad nukentėjusiajam pablogėjo sveikata, tad reikia dar pinigų, kol galiausiai vyrai iš moters apgaule išviliojo ir jos elektroninės bankininkystės naudotojo tapatybės patvirtinimo prisijungimo kodus ir be jos žinios du kartus atliko mokėjimo pavedimus. Iš viso padaryta žala šiai moteriai siekia beveik 11 tūkstančių eurų. Dar vienai moteriai, iš kurios taip pat pasikėsinta apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, išgirdusiai, kad jos dukra neva pateko į avariją ir yra sunkiai sužalota, pablogėjo sveikata, tad ji buvo nuvežta į ligoninę. Kaltinamiesiems jos atžvilgiu nusikalstamos veikos baigti nepavyko. 10 tomų baudžiamoji byla teismui perduota paskutinę gegužės dieną.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?