Vasaros laiku žaisti – gera ir smagu

2018-06-22, Stovyklos vadovė Sonata Vilčiauskienė

Birželio 1 dieną Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje prasidėjo mokinių vasaros poilsio stovykla  „Vasaros laiku žaisti – gera ir smagu“. Stovyklos pradžia sutapo su Tarptautine vaikų gynimo diena.

Pirmąją stovyklos dieną naumiestiškiai sulaukė svečių iš Vainuto gimnazijos stovyklos „Klumpelė“. Kartu su darželio grupių ugdytiniais, švenčiančiais Vaikų gynimo dieną, visi žiūrėjo mokyklos-darželio teatro būrelio „Šypsena“ (vad. Sonata Vilčiauskienė) spektaklius „Skrido bitė vakarienės“ ir „Lašiukų kelionė“. Po spektaklių stovyklos dalyviai ir svečiai iš Vainuto buvo pakviesti dalyvauti sportinėse estafetėse, judriuosiuose žaidimuose. Kas nepanoro sportuoti, tiems buvo pasiūlyta dalyvauti edukacijos „Mūsų rankos grožį kuria“ 1 dalyje – gaminti pom pom burbulus. Kaip juos daryti, pristatė edukatorė Vitalija Dulkienė. Po edukacijos pasivaišinę, džiaugdamiesi bendra draugyste su vainutiškiais, naumiestiškiai išlydėjo svečius.

Turiningai stovyklautojai praleido ir antrąją stovyklos dieną –  dalyvavo Tradicinių amatų centre Švėkšnoje. Centre mokiniai turėjo puikią progą susitikti su dailės pedagogu Vytautu Bliūdžiumi. Edukacijos metu sužinojo apie molį, jo lankstumą, išdeginimą, žiedimo ratą, dekoravimą. Išklausę teorinę dalį, vaikai buvo pakviesti darbuotis su moliu, įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje. Mokiniai išradingai lietėsi prie molio gabalų ir kūrė - kas pieštukinę, kas puodelį ar taupyklę. Visų darbai buvo skirtingi ir įdomūs.

Trečiąją stovyklos dieną vaikai buvo nuvežti į Šilutės Hugo Šojaus muziejų, į edukacinę pamoką „Knygos istorija“. Atvykę į muziejų, vaikai išklausė teorinę knygos istorijos dalį – sužinojo, kas yra daiktaraštis, mazgaraštis, vaizdaraštis. Vaikų buvo klausinėjama, kas yra hieroglifai, kiek lietuvių abėcėlėje raidžių, kokia upė teka Egipte, kas yra kriptoriumas. Po to vaikai aktyviai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose: gamino popierių, rašė ant vaškinių, molinių lentelių, spausdino rankine spausdinimo mašina. Patys išsispausdinę receptą, kaip reikia nėges susūdyti, apdovanoti atminimo dovanėlėmis, grįžo į namus.

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta pažinčiai su Šilutės rajono piliakalniais. Stovyklautojai turėjo galimybę susipažinti su Hugo Šojaus muziejaus edukacine programa „Šilutės rajono piliakalniai“.  Kartu su muziejaus gidu mokiniai pirmiausia užsuko į Venckų piliakalnį (Žemaičių Naumiesčio seniūnija),  vėliau  pasiekė antrą – Vanagių piliakalnį, kuris yra Žemaičių Naumiesčio miestelyje. Toliau  kelionė tęsėsi į Žakainių piliakalnį, esantį Gardamo seniūnijoje.  Galiausiai mokiniai pamatė Pavilnučio piliakalnį, stūksantį Švėkšnos seniūnijoje.  Mokiniams buvo puiki galimybė pažinti piliakalnius kaip protėvių palikimą, kuriuos stengiamasi išsaugoti ateities kartoms.

Priešpaskutinę, penktąją, stovyklos dieną, mokiniai dalyvavo edukacinio užsiėmimo „Mūsų rankos grožį kuria“ dviejų dalių kūrybinėse dirbtuvėlėse. Užsiėmimus vedė edukatorė Daiva Dlugoborskienė, kuri mokiniams siūlė net dvi užduotis: vaikai puošė vazonėlius, kurie po kūrybinių paieškų virto pieštukinėmis, vėliau savo kūrybinę raišką jie puikiai atskleidė piešdami akvarele ir flomasteriais ant akmenukų. Mokiniams buvo suteikta puiki saviraiškos galimybė pasigaminti savo rankomis puikių praktiškų daiktų ir dekoro detalių. Kūrybines dirbtuvėles rėmė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.

Penktadienį, išaušo paskutinė vaikų vasaros poilsio stovyklos diena. Ji buvo praleista Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale. Stovyklautojai pasiskirstė į dvi skirtingas grupes. Vieniems buvo suteikta galimybė pasivaikščioti po virtualią erdvę. Mokiniai pabuvojo pasakose, važinėjo automobiliu, vaikščiojo po kalnus, stovėjo ant skardžio, nardė po vandenynus, keliavo po svečias šalis. Kita stovyklautojų grupė dalyvavo virtualiuose šokiuose, žaidė boulingą. Vėliau grupės susikeitė, kad visi vaikai galėtų pajusti užsiėmimų įvairovę. Užsiėmimus vedė vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas ir bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda. Dieną bibliotekoje vaikai baigė žiūrėdami kino filmą „Meškiukas Jogis“. Esame dėkingi už įdomią dieną bibliotekininkėms Nijolei Rimkienei ir Danutei Bružienei. 

Pasibaigus stovyklai, galima daryti išvadas, kad Šilutės rajono savivaldybės administracijos  projektų konkursas  mokinių vasaros poilsio stovykloms organizuoti yra puiki galimybė saugiai praleisti vasaros dienas, sportuoti, kūrybiškai leisti laiką, bendrauti su bendraamžiais, kurti, dalyvauti edukacinėse programose, socializuotis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Jums kada nors buvo įsisiurbusi erkė?