Juknaičiai ir toliau rašo savo istorijos knygą

2018-06-24, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Apsisukus laiko ratui, Juknaičių bendruomenė vėl visus pakvietė į savo tradicinę šventę „Visada jauni“. Jos metu papildyta Juknaičių Garbės knyga, padėkota darbščiausiems, įteikta „Darniausios daugiavaikės šeimos“ nominacija,  prisiminta Juknaičių istorija, kuri įamžinta giraitėse.

Įteiktos linkėjimų puokštės

Šventę, kaip ir dera, pradėjo Juknaičių šeimininkas – seniūnas Alfredas Gaubys:  „Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie renginio organizavimo. Linkiu gražios šventės“. Jis drauge su bendruomenės pirmininke Laima Barkauskiene, pakėlęs Juknaičių vėliavą, paskelbė šventės pradžią.

Lietuvos Respublikos Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos padėjėjas Valentinas Dylertas palinkėjo  susirinkusiesiems būti jauniems ir gražiems.  Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, perdavęs linkėjimus nuo rajono valdžios, pasidžiaugė, kad Juknaičiai tik gražėja, turi daug idėjų, kurias siekia įgyvendinti, ir dovanojo ąžuoliuką su palinkėjimu, jog juknaitiškiams jis taptų stiprybės simboliu.

Ne šiaip sau prisiminta ir Vydūno asmenybė, kuri buvo ypatinga ir joje tilpo viskas: filosofija, religija, kultūra, literatūra, menas, gamtos mokslai, sanskrito, anglų ir prancūzų kalbos, muzika, dainų šventės ant Rambyno kalno, sveikuoliško gyvenimo būdo propagavimas ir dar daug įvairių dalykų, tačiau vienas svarbiausių Vydūno gyvenimo ir veiklos akcentų buvo laisvos  asmenybės  ugdymas : ,,Žmogus sau, tautai, žmonijai“. Renginio vedėjai kvietė visus prisidėti prie  išmintingojo Vydūno raginimų, džiaugtis  savo tauta ne tik kalbant, bet ir gražius darbus darant. Į dangų paleisti balionai -  geltoni, žali ir raudoni palinkėjimai ir viltys, pasididžiavimo savo šalimi simbolis. Pasidžiaugta Juknaičių žmonėmis, kurie savo darbais,  asmeniniu pavyzdžiu puošia kraštą.

Papildyta Garbės knyga

Papildyta  ypatinga  knyga - Juknaičių Garbės knyga, kurioje puikuojasi pačių juknaitiškių, seniūnijos ir bendruomenės pasiūlyti nusipelnę  kraštui žmonės. Už jaunosios kartos ugdymą, už pagalbą, pildant jaunimo siekius ir svajones, už projektų parengimą ir įgyvendinimą, už meilę, atiduotą Juknaičių gyvenvietei, į 2018 metų Garbės knygą įrašyta Juknaičių pagrindinės mokyklos mokytoja  Rimutė Pilipavičienė. „Brangūs Juknaičiai, žmonės, kolegos, artimieji, turiu daug kam ačiū pasakyti. Pirmiausia mokyklai, nes ji man duoda duoną. Antra – noriu padėkoti Juknaičių bendruomenei, kuri palaiko jaunimo sumanymus, kurie skirti Juknaičiams ir tuo pačiu Lietuvai. Taip pat dėkoju Juknaičių jaunimo klubui, kuris prieš devynerius metus padovanojo vieną šūkį, vedantį į priekį kiekvieną iš mūsų, jog jaunimas veda kartas. Ir išaiškino jį, ką jis reiškia. O reiškia: pagarbą praeičiai, profesionalumą dabarčiai ir įsipareigojimus ateičiai. Manau, ta formulė gali būti kiekvienam iš mūsų kelrodžiu, kaip gyventi Juknaičiuose, kaip tvarkytis ir kaip pagelbėti jauniems žmonėms įgyvendinti jų sumanymus. Ačiū jums už pasitikėjimą“, - kalbėjo R. Pilipavičienė.

Dėmesys šeimoms

Šventės metu kasmet vyksta gražiausiai tvarkomos sodybos rinkimai. Taip norima padėkoti žmonėms, kurie puošdami savo sodybas, tuo pačiu papuošia ir Mažąją Lietuvą.  Remiantis 2018 metų birželio 11 dienos pavyzdingai tvarkomų sodybų komisijos posėdžio protokolu, už dideles pastangas ir įdėtą darbą, tvarkant sodybą, apdovanota Laimos ir Sergiejaus Gusevų šeima, gyvenanti Juknaičiuose, Alkos gatvėje Nr.21. Šeimai  įteiktas  ženklas „Gražiausia sodyba 2018", padėka bei prizas.

Padėka ir dovanos už etnografinės sodybos puoselėjimą įteiktos Zojai ir Alvydui Jurkams.

Dar viena nominacija, kuri jau taip pat tapo šventės tradicija,  „Darniausia daugiavaikė šeima”. Šiemet nominacijos steigėjai Violeta ir Alvidas Šimelioniai ją įteikė Lauros ir Mariaus Šaulių šeimai, kurie savo gyvenimą kuria, augina tris vaikus - Eveliną, Paulių ir Evaldą senelių sodyboje.

Bendruomenės pirmininkė L.Barkauskienė, prisidėjusiems prie renginių organizavimo ir visada pasiruošusiems ateiti į pagalbą, įteikė simbolinius obuolius.

Pagarba savo istorijai

Renginio metu prisiminta Juknaičių istorija, kuri įrašyta giraitėse. Per pastaruosius 30 metų gyvenvietę papuošė net septynios giraitės, kurios turi savo pavadinimus, ypatingą prasmę. Prieš 30 metų buvo pasodinti pirmieji Naujagimių giraitės medeliai, kurioje ąžuolus ir liepas sodino naujagimių tėvai: berniukams – ąžuoliukus, vyriškumo, tvirtumo, taurumo ir stiprybės simbolius, mergaitėms - liepaites, moteriškumo, gyvybės ir antgamtinių savybių simbolius. Ši tradicija gyvuoja ir dabar. Šiek tiek ūgtelėjus pirmiems Naujagimių giraitės medžiams, kilo idėja sodinti medelius Juknaičių mokyklos baigimo proga. Pirmoji abiturientų laida mokyklą baigė 1982 metais. Tada ir buvo pasodinti pirmieji Abiturientų giraitės ąžuolai ir liepos. 2004-aisiais seniūnija subūrė visus juknaitiškius pasodinti Europos giraitę, skirtą Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą progai. 2006 ir 2007 metais bendruomenės nariai suorganizavo Juknaičiuose dirbusių specialistų sąšauką.Ta proga pasodinta Dainuojančių Klevų giraitė. 2009 metais Juknaičių bendruomenė kartu su seniūnijos darbuotojais inicijavo 1000 berželių sodinimą, skirtą Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui. Taip sužaliavo Lietuvos Tūkstantmečio giraitė.

Prisiminę savo istoriją, padėkoję darbščiausiems, liepsnojant laužui,  neskubėjo skirstytis, klausėsi jiems skirto koncerto.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!